Čo pomôže na opuchy rúk a nôh 2 týždne pred pôrodom?

chavierka
9. júl 2011

Mám dva týždne do pôrodu a okrem nôh mi už opúchajú aj ruky, teda prsty..dnes som sa zobudila a nemohla som ani zavrieť dlaň, nohy mi opúchajú hlavne od členkov po prsty. Čo Vám nato pomáha, zaberá?

makimakimaki
1. feb 2014

Mne gyndak odporucil pri predchadZajucom tehu jest vela tvarohu.... nemam ho rada, ale fakt pomohlo.... mozno vyskusaj 🙂 teraz som 28 tt a tiez zacinam opuchat, tak musim vykutrat nejake tvarohove recepty 🙂

lenkapast
22. aug 2014

krátke a časté prechádzky, dlhé pauzy, vykladanie nôh, studené obklady, masírovanie, zábaly, priessnitz gél na kŕčové žily a v pohode to zvládnete 🙂

kikiliki
8. máj 2015

Baby ja mam este 6tyzdnov do porodu a nohy a ruky mam opuchnute kazdy den od rana a rano ani neviem päst zovret... :-/ to je este dlho....co mam robit? To este mesiac a pol nevydrzim.... ojojoj

chanel12345
6. jún 2015

No ja som intenzívne cvicila do 8. mesiaca podla cvicebneho planu a nemala som taketo problémy a ani kontrakcie som poriadne necitila, len taka mierna menstruacna bolesť... všetkým mamičkám odporucam cvičiť cvičiť a cvičiť kazdy druhy den po 20 min. a akonáhle sa zadychas, prestan ;) moj cvicebny plán http://www.mamaaja.sk/tehotenstvo-a-porod/tehot... a teraz mam váhu pod 50 kg 🙂

nanervy_2
16. jún 2015

pozri si cievnu gymnastiku 🙂 a vykladat nohy a odvodnovat - melon, uhorky, zemiak v supke, ryza...
+ zacala som chodit k fyzioterapeutke na lymfomasaz, teraz je tonebe a dudy.. 🙂

ivky
8. júl 2015

ahojte. ja mam termin az za 20dni no napriek tomu mam uz vyse tyzdna opuchnute nohy a prsty na rukach. skusala som do studenej vody aj vykladat vyssie ale nic nepomaha. najhorsie ze nemam co obut - nove slapky do porodnice mozem odlozit, nevopcha sa mi uz noha do nich. mozno je problem aj to ze pijem mineralky ako som sa tu docitala tak skusim od dnes len cistu vodu a caje. minuly tyzden som mala poldnove spinenie (tmavohneda krv ako ked zacina menzes). Na gynde povedali ze mozno zacala odchadzat hlienova zadka - ale nieco mi pichli a uz to nepokracuje. Myslite si ze to vsetko mozu byt priznaky ze porodim skor?

tweetinka.co
1. okt 2016

Mozno sa tu niektora objavite.. rodili ste, pri opuchoch prirodzene?

seliselka
1. okt 2016

@tweetinka.co ahoj..aj tebe puchnu nohy? Mne velmi...som v 32tt ale to sa neda poriadne ani stat...viem stat ci fungovat na nohach max 20min a potom sa to uz neda vydrzat ako bolia a musim sadnut a vylozit nohy...neviwm co bude dalej ale cele nohy mam naliate...a moj doktor povie treba dietovat...ked to pocujem za kazdym je mi z toho uz zle....

tweetinka.co
1. okt 2016

Pisledny tyzden mi zacali puchnut.. rste som nebola u dr, vo stvrtok mam poradnu.. ale... pri prvej som mala vysoky tlak, ku koncu mierne opuchnute a mala som sekciu. Teraz sa chcem vyhnut sekcii, zak som zvedava, ze ked bude tlak ok, ci opuchy su priatelne na prirodzeny porod.
Studene ti nepomaha?

seliselka
2. okt 2016

@tweetinka.co studene sa bojim...zevraj to nieje dobre v tehotenstve...ja mam tlak dobry ale tie nohy normalne nepoznavam si nohy...a obut nemozem nic..vsetko tesne...ja neviem co bude do 9mesiaca...neviem ci to je normalne...potom mi napis co ti povie lekar

mfmf
2. okt 2016

@tweetinka ja som mala velke opuchy nôh, ruk, odrodila som, odpuchla a o deň znova som sa naliala, kazali mi jesť veľa bielkovín tvaroh, syry, vraj mi chýbali bielkoviny

tweetinka.co
2. okt 2016

@seliselka napr dnes som mala uplne v pohode, teda len trohu opuchnute... dufam, ze to bude okej, vo stvrtok dam vediet... ked mi dr povie

tweetinka.co
2. okt 2016

@mfmf zaujimave... dakujem za skusenost

ajurvedka
30. dec 2016

V skratke, všetky opuchy pochádzajú z lymfatického systému a odporúčam preto lymfatické masáže.

Často sú chyby v stravovaní. Opuch to je nahromadenie vody, z praxe všetci klienti sú naliatí vodou a lymfodrenážou sa telíčko krásne odvodní a opuchy zmiznú.

Na čo chcem upozorniť je strava. Niektoré potraviny vyvolávajú opuchy, iné potraviny liečia opuchy. O opuchoch je diskusia na celé hodiny. Snaď vám pomôže aspoň článok, ktorý som napísala. Je tam spomenutý aj problém z pohľadu indickej medicíny ájurvédy - to je hlavne ta strava.

http://www.masazeprievidza.sk/opuchnute-nohy-pr...

mfmf
31. dec 2016

@ajurvedka myslim si vsak, ze v tehotenstve a hlavne vo vysokom stadiu toto nebude pricinou...ani tie jedla mi nepridu moc vhodne v tehu. Uprednostnovala som skor domacu stravu a suroviny pochadzajuce zo SK. Mozno pre Indky...si myslim, moj osobny nazor, u mna bielkoviny pomohli, ak nie bielkoviny, mozno aj cas.. 🙂, lebo nic ine zvlastne som nerobila, o masaziach ani nehovorim, to by som ani nestihala...😉

ajurvedka
1. jan 2017

mfmf je to vseobecny clanok,ktory sa venuje pricine opuchania. Nevenuje sa tehotným, moze vsak pomoct. Potraviny su spomenute nase slovenske, ako mliečne vyrobky, jogurty su pri opuchoch nevhodne. Je tam spomenute, že rano nie su vhodne tazke potraviny a hlavne tie mliečne výrobky rano, to je to najhoršie. Netreba ine potraviny ako nase bezne v obchodoch dostupne. 🙂 Len si treba vybrat potraviny, ktore nesposobuju opuchy. Nahradit jogurt za pecivo, ci suchu hrianku moze aj tehotna. 🙂

ajurvedka
1. jan 2017

mfmf a este poznamka, lymfaticka masaz ruk ci noh je vhodna pre tehotne, akurat celotelova nie je vhodna. Ruky sa daju v tehotenstve v pohode, s nohami to je horsie, ale da sa to,kedze nemozes lezat na brusku, ale iba na boku. Je to velmi jemna hladiva masaz, nevyvija sa tam tlak a babetku neublizi. Buducej mamicke sa moze vyrazne ulavit, bude sa citit omnoho lahsie. Na opuchy je lymfa ako stvorena. 🙂 Cas je uz druha vec, ja len pisem co pomaha. 🙂

mfmf
1. jan 2017

@ajurvedka vyzerá to akoby som schválne protirečila, ale ja iba vravím svoju skúsenosť...Že nahradiť jogurt za pečivo či suchú hrianku môže aj tehotná...Sa na mňa skutočne nehodí, pretože mne mliečne výrobky nechutia už dobrých 20 rokov a teda som sa stravovala ako ty píšeš iba pečivo, občas aj hrianku. Opuchy začali miznúť, až keď som zaradila do jedálnička práve bielkoviny na radu lekárov. Ešte uvediem, že o svojom stravovaní som im nič nespomínala, automaticky mi odporučili viacerí zdravotníci (sestričky aj lekári na pôrodnici) jesť viac bielkovín. Ale ja zdravotník nie som, to je iba moja skúsenosť 🙂

ajurvedka
2. jan 2017

mfmf vieš, mám málo informácií o tebe, nepoznám ta, neviem čo presne robíš, neviem čo presne tebe prospieva. O tom by sme sa mohli hodiny a hodiny baviť. Písať litánie. Bielkoviny sú ok, neviem aké konkrétne bielkoviny ti doporučili? Možno je u teba problém niekde inde, takto to skutočne neviem posúdiť. Si aj tehotná, to je druhá vec, článok sa nevenuje tehotným. Článok platí pri väčšine opuchov. Bielkoviny to je pre mňa široký pojem. Informácie, ktoré mám o tebe sú pre mňa nedostačujúce. Skús tu lymfu, nájdi si dobrého maséra v okolí, lymfou ti nohy či ruky odpuchnú. Do pôrodu to už nemáš daleko, pôrodom to môže zmiznúť. Prajem ti nech všetko dobre dopadne a nech ste obaja zdraví, ty aj bábo. 🙂 Čaká ta najkrajšie obdobie v živote ženy, tak si to vychutnávaj. 🙂

PS: Ak by problém ani pôrodom neprešiel, potom to už treba vážne riešiť.

mfmf
2. jan 2017

@ajurvedka ja som pisala o mojich skusenostiach pred porodom s ohladom na otazku autorky diskusie, cize priamo moju skusenost tesne pred porodom. Ja mam uz davno odrodene, dcera ma rok a necele 4 mesiace. Mozno by bolo lepsie sa sustredit na podstatu otazky, rovnako tak aj aktualnost. Ja si tieto veci vsimam. Po porode sa vacsinou telo vracia do "normalu". Ak vsak clovek ma opuchy mimo tehu, samozrejme, ze je to n e v y h n u t n e riesit. S tym s Vami suhlasim.

patka1239
10. jún 2017

Ahojte ako citam tak niesom jedina co nohy ma ako slon a ruky tiez ja uz ledva chodim mna lave chodidlo s toho opuchu az boli mam pocit ze tu lavu nohu mam zlomenu☺️Nehrozi v takomto ze pojdem cisarskym?bola by som rada keby som rodila tak ako sa ma kedze som prvorodicka 🙂

map0007
14. aug 2017

Maminky opuchala som cez tehu aj tlak bol vyšší.Dokonca sa mi spravila stria kôli opuchom.Ale otázka je; už som mesiac po pôrode a nohy odpuchli ale strašné bolia.nemala ste to niektorá? Ďakujem

mfmf
14. aug 2017

@map0007 ano, mna tiez boleli, rok po porode som uz pre istotu isla k dr., lebo som sa bala, aby som nieco nezanedbala, zobrala mi krv, vsetko bolo v poriadku a po tom roku to postupne odznelo. Tento tyzden bola s rovnakym problemom pri dr. moja znama, jej dcerka ma tento tyzden rok, ale este som s nou nebola, tak neviem, ci nieco zistili

map0007
16. aug 2017

@mfmf ďakujem za napísanie😉 ja sa tiež chystám ku dr.Ale kedy sa tam dostanem.

nikuska83
1. jan 2019

Bože môj dievčatá nestrašte... Som len v 16tt a že mi pomôže len pôrod??!!!.... Dnes mi veľmi opuchli ruky... Zaujímavé že nohy vôbec... Skúsim vôbec nesoliť... Dám na vaše rady
(Mimochodom mám už 3deti ale ani pri jednom žiaden opuch ani vysoký tlak... ) Cítim sa ako prvorodička...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre