Čo Vam pomohlo na vyvolanie pôrodu?

michaelajesenska
7. sep 2019

Ahojte baby čo Vám prosím Vás pomohlo na vyvolanie pôrodu? Ja skúšam už všetko možné a nič. Od včera skúšam aj fit loptu. Keď sa mi to nespustí same tak mi budú vyvolávať. Pondelok som bola otvorená na jeden prst.

merickat
7. sep 2019

Mne nepomohlo nic. Pri prvom som mala bolesti od stvrtka, maly sa narodil v pondelok rano, pri druhom bolesti od nedele vecera, rodila som stvrtok vecer. Cely cas hrozne bolesti s max prestavkou 20-30 minut. Tvrdnutie brucha je ale dobre, niektore zeny kontrakcie citia ako tvrdnutie 🙂

iwuanka
7. sep 2019

@michaelajesenska mne pomohol ricinovy koktail 🙂

zanita777
7. sep 2019

@michaelajesenska jasne, uplne ta chapem 😊 ... ja som sa tiez bala ze budem prenasat a ze mi daju vyvolavacku ..ale baby mi zase povedali ze s vyvolavackou mali rychly porod ... ja som sa z neho dlho hojila ... 😅😄 drzim palce aby sa babatko vypytalo same bez zasahov 🤗🙂

sofiia87
7. sep 2019

@michaelajesenska nie varene, klasika pohar cerveneho

xjanuska77
7. sep 2019

Aj ja odporúčam deco červeného vína mne pri druhom tehu zrejme pomohlo som si dala večer deň po tp a na druhý som rodila😊

dominika1996
7. sep 2019

@michaelajesenska mne pomohli schody :DDD

michaelajesenska
autor
7. sep 2019

Ďakujem vám pekne baby idem skúsiť a uvidíme 😊😊

mojgoral
7. sep 2019

Ja som aj dlhe prechadzky absolvovala, aj som upratovala ako diva a nakoniec asi zabralo ked som sa nasrala, lebo ma furt z nemocnice vracali co mi stale termin posuvali. Som v ten den co ma zas domov poslali hovorim muzovy, taka som nasrata ze dnes aj porodim a v noci mi odtiekla plodova voda.

momi86
7. sep 2019

@michaelajesenska úprimne,mne nič ....a to som ešte aj na rebrík liezla a umývala okná ...nakoniec mi ho aj tak museli vyvolat

nunka166
7. sep 2019

Mne doktor urobil hemiltona a na druhy deň som porodila.. Ale to som bola na 4 palce otvorená.

steinbock
7. sep 2019

Ja som zišla po schodoch 9poschodi okolo 14.30h dala si kávu a koláč a o 23.30 som už odfukovala kontrakcie, vyskúšaj možno pomôže

shilla23
7. sep 2019

@michaelajesenska stres v 42tt ze rano idem do nemocnice a budu ma vyvolavat.. v tu noc som zacala mat kontrakcie .. pila som vsetky mozne caje lanove semiacka zozrala za kybel a nakoniec som aj tak musela sekciou ..

sidon
7. sep 2019

@michaelajesenska homeopatika

trgi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diana20
7. sep 2019

@michaelajesenska ja som pocula , ze odsavacka dobre vyvoláva, dokonca tu vo , Francúzsku to začínajú používať aj v pôrodniciach.. odsavaj mlieko aj keď samozrejme ešte nemáš 😉 držím palce

lubkaka96
7. sep 2019

@k3trin ... mne tiež nepomohlo nič.. obidve detičky som porodila 2 týždne po termíne na vyvolanie. Odporúčam uvoľniť sa, povedať si, že dieťatko najlepšie vie kedy má prísť na svet a nezáleží nato, či to bude prirodzene, sekciou alebo vyvolanim, hlavne nech to dopadne šťastne.

angelina15
7. sep 2019

@michaelajesenska prvého som prenášala 3 dni a vtedy som si povedala nikdy viac. Pri druhom som sa každý deň týždeň pred termínom sprchovala ráno aj večer po polhodine a veľmi teplou vodou. Nebrala som magnézium. Pomohlo. Deň pred termínom sa mi sám spustil a za 3hod bol na svete.

kiara0666
7. sep 2019

Trpezlivost, ruze prinasa!!!
Babatko samo vie,kedy je cas ist von.
Hlavne klud a ziadne stresy.

zuzka1008
7. sep 2019

@michaelajesenska prechadzky, daj si schody, to zabralo mojej sestre
A ja som stala cely den v kuchyni , varila ,piekla babovku a mala sa mi vecer narodila
Umy si okna ,povysavaj, dlazku zotri, s tym bruchom je to tazke,mam to furt v zivej pamati ,ale urcite pomaha pohyb
Ja som druhu prenasala 10dni

michaelajesenska
autor
7. sep 2019

@zuzka1008 včera som sama ešte aj postieľku poskladala vyupratovala a nic.

petra7481
7. sep 2019
zuzanadvor
7. sep 2019

Mne pri druhom pomohla vaňa. Neviem co ma to napadlo, ráno pred 6 som sa išla osprchovať, ale na pustila som plnú vanu, som si posedela, volala s mamou, segrou...ako som vstala v pohode, do 5 min tlaky zo spodu...8:20 som prišla do nemocnice, ani na príjem ma nedali, rovno na šálku, bola som ba 4 cm otvorená a 10:20 bol malý na svete 😁
Držím palce

michaelajesenska
autor
7. sep 2019

@zuzanadvor ja si tiež dávam kúpele skoro každý deň a tvrdne potom akurát bruško s toho.

boc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanadvor
7. sep 2019

@michaelajesenska úplne teplú vodu?

boc
7. sep 2019

Kedy si mala oficialne urceny termin?
Najviacc ti pomoze prestat riesit... Chapem, ze to uz chces mat za sebou, ze mas obavy, ci to spoznas a mas aj strach pred zasahom lekarov. Skus vypnut hlavu. Daj si vanu, nie s pocitom, ze musis lebo chces porodit ale len preto ze mozes, daj si pohar vina alebo sampanske, alebo hocico co mas rada, povedz svojmu babatku, ze sa na neho tesite a cakate ho.
Nikto ta nemoze nutit k zakroku, ktory nechces, vratane vyvolavania porodu. Ak to tak necitis, dietatko je ok, prietoky su dobre, tak poziadaj este o odklad.
Vobec ma neprekvapi, ked porodis uz dnes v noci.
Drzim palce 🙂

jokonda
7. sep 2019

A predpisali ti magnezium, horcik? V tom 32tt. Uvolnuje svaly, takze ak ho mas v sebe vela, nuz svaly tazko budu pracovat. Druha vec aj tvoj vnutorny stav, strachy, obavy, stres, dieta s tebou preziva vsetko. Mne pomohli pomenovat coho sa bojim a milovanie, potom bolo dieta na svete za 6 hodin😁

ypsilonik
7. sep 2019

Nestresovat,tešiť sa, kľud,keď sa otvára krčok 1cm normálne.tvrdne bruško musíte stále cítiť pohyby dieťaťa...Ak prídu kontrakcie začiatok sú slabé vždy opakujú sa 1hodinu. časom sa skracuje 40,30,10..minút..u každej ženy je individuálny.Ak prenášate nečakajte do nemocnici..treba vyvolať oxytocín pomáha.Drzim silno palce.

dragonheart
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
edzzi
7. sep 2019

Mne nič ani hore dole po schodoch ani sex ani teplý kúpeľ ani oxytocín a ani vyvolavacky. Nakoniec mi pomohol až cisársky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre