O tri týždne menšie bábätko

7. dec 2022

Ahoj, mali ste niektorá v 33tt menšie babatko o 3 tyzdne? Babatko váži presne 1601g. Práve idem od doktorky a poslala ma do nemocnice, že ma budú kontrolovať. Dakujem

mediana
7. dec 2022

Ja som tak mala, porodila som predčasne v 34tt, mala 1600g. V nemocnici to nejak neriešili, keď ma môj doktor poslal na vysetrenie, že je proste menšia na svoj vek, ale vyvinutá, tak mi to vysvetľovali. Prečo som porodila predčasne nikto nevie. Našťastie je všetko ok. Ma už 2 roky.

mirka807
7. dec 2022

Nestresuj zbytocne nerobinto dobre anintebw ani babu... tie odchylki sa mozu lisit. Mne povedali tiez ze mala je vo vyvoji mensia aby som sa nato pripravila a ked sa narodila v 41 tyzdni mala 4220 g a 50 cm tak to az taka mala nebola a tiez ma takto dostrasili

valeriakadarova
7. dec 2022

Aj ja som mala od 32tt najprv o dva týždne menšie bábätko, potom k 35tt sa zhoršili aj prietoky a bábätko bolo menšie o 3-4 týždne, po týždni v nemocnici som mala akútnu sekciu, malá sa narodila s 1920g a 44cm, je úplne zdravá 🙂 nestresuj, bude to v poriadku 🙂

macko1007
7. dec 2022

rodila som v 38tt mala odpovedala na 34tt..vsetko dobre dopadlo vdaka normalnym lekarom rodila som v cr,predtym som bola hospitalizovana na sk,davali mi nejake lieky ..

autor
7. dec 2022

ĎAKUJEM. Veľmi ste ma upokojili.

kofolala
7. dec 2022

@mirka807 ano u mna presne to iste , na každej poradni ze sme pozadu a furt strášenie. Po každej poradni som len revala a malý sa narodil 4100g ..zbytočne sa stresovať tie ultrazvuky nie su presne . Este v deň pôrodu mi odhadovali vahu 3500g 😁

paciko9
7. dec 2022

Zbytocne sa stresujes, ja som bola na tom rovnako 3 tyzdne pozadu, dostavala som vselijake mnamky. Mala je zdrava a velka betarka.

barbie1981
7. dec 2022

U mňa bruško zaostávalo až o 5 týždňov, ostatné o cca 2-3 týždne, mala sa narodila zdravá v termíne s váhou 2600g.

mima172
7. dec 2022

Mne začala dcérka zaostávať od 30tt, postupne to narastalo až to boli 3 týždne. Dg - IUGR. Dcerka sa narodila v 37tt, vývojovo zodpovedala 34tt, váha 2390g.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre