Čudná kyselina a pocit na vracanie

kriketa
28. jan 2013

Ahojte, v poslednej dobe sa mi stáva, že z ničoho nič, asi keď zjem niečo nevhodné (ale neviem prísť na to, že čo), tak po nejakej hodinke mi začne byť tak divne. Ako keby som v hrdle mala nejakú hrču, ktorá ide až zo žalúdka a je to taký hnusný pocit, zároveň trochu na vracanie, ako keby nejaká kyselina mi išla zo žalúdka, vtedy sa mi začnú aj dosť tvoriť sliny a taký hnusný pocit mám v ústach, neviem to lepšie opísať a hlavne najhoršie je, keď ležím. Naozaj, najlepšie je to priradiť k nejakej hnusnej kyseline. A vždy to trvá chvíľu, kým to akoby príde do úst a potom sa to stratí. Je to hnusné a nepríjemné.
Myslím, že záha to nie je, to viem, ako páli záha a toto je niečo úplne iné.
Možno máte niekto podobné niečo, tak ak áno, sem s týým 🙂 Ďakujem.

sendy182
28. jan 2013

@kriketa možno záha možno reflux 😉 aj si odgrgneš............? 😉

kriketa
autor
28. jan 2013

@sendy182 čo je to reflux? Práve som si uvedomila, že som zabudla dodať, že vždy to prichádza s pocitom, že si chcem grgnúť, ale namiesto toho začne toto, tá kyselina... grg nikde :D

alami
28. jan 2013

@kriketa o refluxe pozri tu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/gastroezofagalny-reflux-u-deti-nad-3-roky-recepty/ na začiatku témy máš aj čo sa pri refluxe neodporúča jesť. Skús na čas vysadiť mastné, vyprážané, ťažké jedlá, citrusy a džúsy, paradajku, papriku, čerstvé kysnuté cesto, kakao, čokoládu či kávu-vo väčšom množstve a uvidíš, či sa ti to zlepší.

alami
28. jan 2013

@kriketa reflux je vystúpenie kyselín zo žalúdka vyššie - do pažeráka až do úst

kriketa
autor
28. jan 2013

@alami ale som aj kukala na googli, že to sa vracia aj jedlo, ale ja nič také, len sliny a keby som to mala, tak sa mi to zrazu objaví po 22 rokoch života a zrovna v tehotenstve? A čo som jedla predtým...chleba s maslom a so šunkou a syrom a cherry rajčiny. Jediné čo som si všimla je to, že vždy po citrónoch to mám tiež, dnes neviem z čoho, žeby tie paradajky?

sendy182
28. jan 2013

@kriketa omrkni...... http://www.tvtip.sk/lifestyle/zdravie/8767-pali... ........skúsila si napr. Fatru alebo Kofolu po jedle .....nepocítiš úľavu? 😉 až teraz vidím že čakáš bábatko.....no tak to si zvykaj,.....aj toto sa ti vyskitne v tehu.......mne pomáhalo teplé mlieko alebo kúsok banánu no ku koncu to bolo na nevydržanie a mala som vlasatého chlapčeka....no nie je to pravidlom.............

alami
28. jan 2013

@kriketa tak v tehu rozhodne záha, vylúč tie spomínané potraviny a ke´d už ju máš pomôže Fatra alebo zopár mandlí, ja som si dávala aj sódu bikarbonu do vody - zabralo okamžite, ale asi to nie je ten najlepší spôsob 😅

kriketa
autor
28. jan 2013

@alami takže záha sa môže prejavovať aj takto? lebo doteraz som ju poznala iba ako nechutný pocit v hrudi, kyseliny som nemala no... no ale keď som kukala čo mám vylúčiť, tak to nemôžem jesť nič 🙂

alami
28. jan 2013

@kriketa ja by som ti radila len to, čo som ti napísala - to je taký základ. Nie smažené, mastné...

kriketa
autor
28. jan 2013

@alami dobre, ja to teda skúsim a mlieko si môžem dať? zohriať si ho? lebo minule som si spravila granko a sa to zhoršilo :/ alebo čo si mám dať, keď nemám po ruke nič z toho, čo si písala..bojím sa zjesť hocičo, aby sa to nezhoršilo..

alami
28. jan 2013

@kriketa nedávaj si plnotučné mlieko, také polo, alebo nízkotučné by ti nemalo urobiť zle a granka nedávaj moc.Na teplote mlieka nezáleží. A smotanové jogurty vymeň za nízkotučné.
Ale poteším ťa, pôrodom ti to skončí 😉

kriketa
autor
28. jan 2013

@alami no to dúfam, ale musím vymyslieť niečo, aby sa to zmiernilo aj teraz, lebo je to strašné, ďakujem za rady, idem kuknút mlieko, mala by so mať polotučné, tak idem skúsiť 🙂

majmik
28. jan 2013

@kriketa veruze ta pali zaha, a cim vyssi stupen tehu, tym horsie - ja od cca 32tt uz bez sody bikarbony zaspat neviem. Presne ako popisujes, najhorsie, ked si lahnes - ide o to, ze nase babatka cim dalej tym viac tlacia aj na zaludok, a tak nejak sa to prejavi. Moje rady ako to znizit na co najnizsiu moznu uroven po vlastnej skusenosti: caje bez cukru (cukor tomu riadne pridava), mlieko ako zasadite velmi pekne pomaha je jedno ci teple alebo studene, len rada: bez cukru a bez granka - lebo ako si pisala, len sa to zhorsi, u mna aj pecivo robi troska sarapatu, a aj kava. Ak ta to vsak prichyti, tak naozaj najlepsie je dat si mlieko, potom urcite zabera soda bikarbona rozpustena vo vode (najprv som ju nemohla ani citit, ale teraz mi uz velmi chuti :D), existuje aj sumienka Mineral, ta tiez zvykne zabrat. No a sestricka na CTG mi vravela na odporucanie mamiciek, ze zabera aj do vody vystavena polovica citrona - to som neskusala. Tak vela trpezlivosti v boji s kyselinou ;)

citlivymuz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maggie37
29. jan 2013

kyselina sa robí po ovocí, či po veľa sladkostiach...

winnerka
29. jan 2013

Najlepsie na to zabera vypit hektolitre fatry, najlepsie len tej 1litrovej, bielej, je 3 krat silnejsia ako klasicka fatra, nejest tazke jedla a ani kyslu zeleninu- paradajky... Ked je moc zle, osvedcili sa mi z lekarne pastilky tums alebo Talcid... A veruze bude este horsie.... 😖

katka_halabalka
30. jan 2013

No ja mám problémy od 8 týždňa, nakoľko mám poškodený žaludok, pankreas a vred na dvanástorníku, takže ked prišlo ešte vytláčanie už aj tak dosť biedneho žalúdka cca v 26 tt a s tým spojené pálenie záhy a dusenie zistila som, že zaberá jediné a to nejesť pred spaním aspoň 3 až 4 hodiny a už vobec nie ovocie je ťažké na trávenie, kvasí a tvorí v tele alkohol. Pokial žalúdok nie je plný a nemá veľa práce, skorej sa vyrovná s krutou realitou 3 trimestra. Samozrejme dalej funguje mať vysoko pod hlavou, často vetrať a mať ruky pri spaní nad hlavou. Ta fatra čo písala winnerka je na to fajn, ale pozor na tu bielu, nesmie sa v tehotenstve a pri viac ako litri klasickej možte začať opúchať, je totiž slaná a zadržiava tekutiny. S tým, že bude ešte horšie veru súhlasím, pri prvom dieťatku som už posledné dve noci pred pôrodom ani nespala, každe dve hodiny som sa musela prejsť po byte a predýchavať záhu, kríže, kopanie, dusenie ... . 😝

winnerka
30. jan 2013

@katka_halabalka veru to som zabudla kockam pripomenut, ze pozor pri fatre na opuchy, je vysoko mineralizovana, preto by sa nemala velmi pit ani mimo tehotenstva.... ja nastastie nemam problem s opuchanim, tak aspon to.... Ale mam pocit, akoby mi uz troska konecne kleslo brusko, takze aj ta zaha zacina byt posledne dva dni troska lepsia... to znamena dnes a vcera bez tabletiek proti zahe.... 😝 🙂

milota164
29. aug 2014

ja som na kyselinu a aj pri pocite na vracanie pouzivala zuvacie tablety Rennie, celkom rychlo ucinkovali.

evica17
31. okt 2021

Mam to aj ja, presne ten isty pocit...ale snazim sa jest mensie porcie a vyhybat sa jedla co mi to sposobuju, napr tento vikedn svieckova od mamy a takz zle mu bolo, ze uz dlho ju do ust nedam, aj ked oblubene jedlo to je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre