Hmotnosť bábätka v 38. týždni

maminkaja
15. apr 2013

ahojte maminky, som 38tt, dnes som bola v poradni a doktor mi robil ultrazvuk lebo mam velmi male brusko... mala ma podla ultrazvuku 2600g, je to podla Vas malo a podla ultrazvuku ma 35tt + 3... alebo ake mate skusenosti... inak je vsetko v poriadku, prietoky aj vysetrenia, pohyby citim. neviem co si mam o tom mysliet a zacinam sa bat ☹☹☹

aristka
15. apr 2013

nemáš sa čoho báŤ,malá je modelka od malička 🙂

januliku
15. apr 2013

@maminkaja Neboj, nestresuj, este chvilocku si uzivaj brusko .... UTZ je nepresny. Mne sa den pred porodom sekli o 600g.

xlucia
15. apr 2013

@maminkaja uzv je odchylku az plus minus 500g, tak to nechaj na prirodu.maximalne bude trochu mensia, hlavne je ze bude zdrava a zivotaschopna

linda20111
15. apr 2013

@maminkaja ahoj, mozno ze nemas dobre vypocitany termin, niekedy sa to stava. ja mam taku skusenost, ze vaha podla ultrazvuku sa neda presne urcit, mne hovorili ze babo ma 3600 asi tri tyzdne pred porodom a ked sa narodil tak mal 3250. ak doktor vyslovene nepovedal ze sa babo zle vyvija tak sa nemas coho bat. je to naozaj len orientacna vaha.

sense
15. apr 2013

@maminkaja nestresuj sa pre to moja mala v 36tt 2483g, a dnes ideme na sono som 37+4 tt tak som zvedava kolko nameraju....tieto merania nie su presne a maloktore dieta je tabulkove dolezite je ze je vsetko v poriadku....a keby nema moja vacsiu stehennu kost akoby mala mat podla tabuliek tak nemame ani taku vahu, lebo ostatne miery mame vsetky mensie ako tabulky udavaju....nemoze sa predsa kazde dieta narodit 4kg

gubcikova
15. apr 2013

môj mal 2450g nestresuj a dcérka v 40tt 2800
@maminkaja

maminkaja
autor
15. apr 2013

vraj je vsetko v poriadku, ale ja mam skutocne take brusko ako ine maminky v 6 mesiaci... trosku ma vystrasil lebo s velkou nedoverou veru pozeral na to male brusko... zase na druhej strane lepsie sa bude rodit male babo, len hlavne nech je zdrave... keby jej nieco bolo, myslite ze to uvidi?

mummy01
15. apr 2013

@maminkaja je to strasne nepresne...mne tesne pred porodom dr.tvrdila ze dcera ma max. 3800g a o 2 hodky sa narodila s vahou skoro 4300g....je to veeeelmi nepresne

sense
15. apr 2013

@maminkaja ja tiez nemam velke brucho, ked mi ho merali tak je dokonca o 3cm mensie ako by malo byt, a moc uz neporastie kedze vo stvrtok rodim....neboj, a ako si napisala mensie deti sa pretlacaju asi lahsie ako tie velke...

maminkaja
autor
15. apr 2013

ach jaj uz to chcem mat za sebou a vidiet ju ze je ok...

sense
15. apr 2013

@maminkaja to ti verim aj ja, len ja to uz mam ozaj za par a zacinam si to uvedomovat, viac som si priala aby to na mna prislo spontanne a nie ze mi povedia vtedy sa to stane...od vcera uz len ratam dni ....

maminkaja
autor
15. apr 2013

@sense a akoto ze uz v stvrtok rodis? ja to cakam uz ako na spasenie aj ked viem ze mi to mrvkanie brska bude chybat ale tuzba mat ju pri sebe je vacsia

11zuzana
15. apr 2013

ahoj, malá sa narodila s váhou 2640g a dva dni po termíne a tiež som mala malé bruško, všetko bolo OK malá je zdravá a to je hlavné 🙂, drž sa

sense
15. apr 2013

@maminkaja idu mi vyvolavat porod....kedy mas termin ja som mala 02.05

matozazzo
15. apr 2013

Mne take odhady ani pri jednom babatku nerobili, len tesne pred porodom a aj to sa sekli o cca 500g 😀 Obe dcerky mali 50cm a vahu okolo 3kg a podla odhadu mali mat menej... Ak je vsetko OK, bude to OK!!! Nestresuj sa zbytocne 🙂 Mna tiez strasili, ze manzel je vysoky, ze babo by malo byt vacsie atd. a obe boli mrnave, lahucke, aj dnes su obe chuducke, ale vyskovo uz v 3. roku zacali poriadne rast 🙂

katy1979
15. apr 2013

@maminkaja tak zo mna si vsetci srandu robili ze ma vyhodia z porodnice ked tam pridem s tym bruchom. a maly sa narodil presne v 38.tt a mal 3200g. za dva tyzdne som sa bez problemov zapla do povodnych nohavic.

peneloppa
15. apr 2013

Ahoj. Ja som mala pri oboch tehu malicke brusko. Prva dcerka sa narodila v 38 tt - 2540 g a druha v 40 tt - 2890 g. Obe su zdrave. Nicoho sa neboj. Mna vzdy tesilo, ze aspon nemusim nosit tazke babatko na rukach, aj tak som mala dost ich nosit 🙂 vela stastia !!!

maminkaja
autor
15. apr 2013

@katy1979 ja stale nosim povodne oblecenie aj rifle.... fakt mam take brusko ze budu na mna pozerat ked pojdem rodit ze co tam chcem...

maminkaja
autor
15. apr 2013

@sense 1.5 mam termin... len neviem, v noci uz pomaly mespavam a mavam aj dve hodiny v kuse tvrdnutie brucha a bolest krizov...

anny1984
15. apr 2013

ultrazvuk nie je presný, mne tiež vraveli, že bude bábätko menšie a aj bol, narodil sa 37+4 a mal 2570g, ak by sa narodil v termíne, mal by tiež do 3kg myslím a také bábätká sú najkrajšie, ostatné v pôrodnici boli veľké s pretiahnutými hlavamia, môj drobec bol suverénne najkrajší 😀

trasko
15. apr 2013

neboj sa.ja som bola v 37tt maly mal 3600g narodil sa v 39tt a mal uctyhodnych 4170g...esteze tak!

evka1247
15. apr 2013

mne doktor stále meral bruško lebo sa mu stále zdalo malé, hovoril že je zvedavý či bude mať malá vôbec 2800g a nakoniec sa narodila a mala 3700g 🙂

hradnapani
15. apr 2013

@maminkaja prosim ta pekne... ak sa v niecom lekari mylia ako na beziacom pase, tak to su prave odhady hmotnosti dietata. Bud rada, ze je mala, pojde lahko von! Ja na male dieta nedam dopustit, rodila som raz-dva 😉 (38 tt, 2900 g). To ze mas male brucho nevypoveda o nicom, mavaju ho aj zeny, ktore porodili velke dieta, najdes tu o tom niekolko tem.

sense
15. apr 2013

@maminkaja no ja som mala povodne 02.05 ael ja spavam dobre vcelku...tak akurat som prisla zo sona v 37+4tt mame 2640 ale lekar povedal ze to moze byt kludne aj 10%viac ale aj tak je to menej ako ukazuju tabulky tak som zvedava...

kubankakubanka
15. apr 2013

starí lekári hmatom vedeli odhadnúť dieťa 😀 tu na tých sonách to je plus alebo mínus až 500g

lucina26
15. apr 2013

ahoj, môj drobec mal v 38. tt 2900g teda podľa ultrazvuku... a narodil sa až 41.tt a to bol vyvolaný pôrod a vážil 2700g 🙂 nestresuj 😉

veronicka12
15. apr 2013

Ahoj mne merali malu v 36tt a mala iba 2000g ale vsetko mam v pohode aj prve som mala 2650g a to v 41tt.Este nieco narastie a bude to dobre stacilo by do 2500g a som spokojna.

maminkaja
autor
16. apr 2013

@sense juj to ti zavidim... ja sa neviem ulozit nijak strasne ma bolia krize :( drzim palceky na stvrtok nech Vam vsetko dobre dopadne 🙂

maminkaja
autor
16. apr 2013

@veronicka12 hlavne uz to chcem mat za sebou... som nemotorna aj s takymto bruskom, neviem si predstavit vacsie

sense
16. apr 2013

@maminkaja tak krize je asi jedine co ma neboli len obcas narazovo a to si myslim ze su poslickovia lebo pride strasna bolest do krizov a za chvilku prestane.....a dakujem...dufam ze to pojde hlavne rychlo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre