Hraničné hodnoty tlaku po 37. týždni

pupivrca
8. jún 2020

Ahojte dievcata, prosim Vas viete mi povedat ake su hranicne hodnoty krvneho tlaku po 37 tyzndni? Ja som uz asi v 40. Kedy hrozi preeklampsia? Mali ste skusenosti s vysokym krvnym tlakom, a bolo to v poriatku? Alebo mam stresovat? Dakujem

drozdajkahra
8. jún 2020

Mňa prijali v 33tt s tlakom 170/100 a to som si v pohodičke vybehla na poschodie s cestovkou, ja som ten tlak ani necítila, nebola to preeklampsia sledovali ma skoro 3 týždne, ležala som tak bol tlak akotak v norme ale až do konca tehotenstva som mala vysoký, zmerali mi po pôrode a tlak ukážkový

drozdajkahra
8. jún 2020

Keď sa necítiš dobre tak zajdi k lekarovi

pupivrca
autor
8. jún 2020

@drozdajkahra aha, dakujem. Ja sa citim fit, len lekar mi ho ho kazal pravidelne merat lebo som mala v poradni 145 SYS, no a obcas ho mam ukazkovy a obcas vysoky dokonca raz 152, a okolo 140 nie je vynimka. A teba nechali rodit vaginalne?a vsetko bolo ok? Nechcem ist na sekciu...

metuzalem
8. jún 2020

Ja mam vyssi tlak od 32 tt , nad 140 /90 tak som bola na krv, moc ci tam nie je bielkovina, opuch noh ruk mam len trochu, sono kontrola prietoky dobre, preeklampsia sa nepotvrdila. Mam si denne merat tlak a ked bude vyssi tak mam Dopegyt na znizenie tlaku. Ale este ho neberiem mam taky hranicny tlak.

drozdajkahra
8. jún 2020

@pupivrca rodila som normálne, dlho, keďže za tie tri týždne mi riť rozpichali magnezkom a ako prvorodicka som nevedela ze po magnéziu je problém s otvorením, ale áno nechali ma rodiť normálne

drozdajkahra
8. jún 2020

@pupivrca čítam ďalší komentár a spomenutý dopegyt brala som asi od 6 mesiaca, plus magnézium a potom v nemocnici cca 40 injekcií magnézia

dahliaa
8. jún 2020

Mně v porodnici říkali, abych při tlaku nad 140/90 co nejdříve přijela. Byla jsem nějak po 37tt. Nakonec jsem takový tlak doma neměla, jelikož mám syndrom bílého pláště a u doktora tlak 150/100 běžně)

danielaaa212
8. jún 2020

@pupivrca ahoj. Stresovat netreba,ale byt na pozore urcite. Merat a v pripade nad 95 spodny a 140 vrchny ,na kontrolu do nemocnice. V toto vysokom stadiu urcite. Nemusis sa citit ty zle,ale ohrozuje tlak hlavne plod. Merat merat merat. Akonahle stupne,hned sa ukazat. Ja som posledny tyzden v 39tom tyzdni dosla na kontrolu so 145/95 ..poslali ma domov...merat trikrat denne. akonahle sa mi zvysil kazali mi prist. O par dni som uz mala 160 na 105 a isla som a hospitalizovali ma. Radsej lezat v nemocnici pod dohladom. Rodila som prirodzene.

lenka2710
8. jún 2020

@pupivrca ja mávam tiež teraz posledný mesiac tlak vyšší 130-140/80-90! Ale cítim sa lepšie, ako pri nízkom, minule sa mi znížil na 105/59 a myslela som, že je už po mne, čo mi bolo tak zle!
Ale ja mam v ambulancii vždy tlak vyšší ako keď som doma, to prostredie mi nerobí ok!
Ale neuzivam nič, niekedy si dám magnezko, bracho je farmaceut a tiež mi vravel, že je to hraničný tlak

pupivrca
autor
8. jún 2020

@danielaaa212 no ja mam ten tlak raz zly a za minuty dobry, a takto je to furt, tak neviem co to ma znamenat. Opuchnutu mam len jeden clenok a bielkovinu som zatial nemala

danielaaa212
8. jún 2020

@pupivrca ja som mala rano dobry...islas do sprchy...vysla som zly... poobede zly,vecer dobry. Vzdy sastriedalo. Dali mi lieky. Mne sa neupravil ani po liekoch. Stale kolisal,tak som 6 dni bolav nemocmici. Nakoniec sme sa dohodli na indikovanom porode. Takze vyvolali mi ho,aby mala sla radsej von. Ja som bola stastna,pretoze vonku to pre nu bolo bezpecnejsie. A tedaja som bola este len tyzden pred terminom. Tym,ze si v 40tom tyzdni ,radsej na najblizsej kontrole treba povedat ake tlaky si mala. Pis si to a oni sa rozhodnu. Treba doverovat lekarom a zaroven svojim pocitom. Ja osobne som chcela byt radsej v nemocnici .

danielaaa212
8. jún 2020

@pupivrca a este...ja som mala aj tep vysoky. 110 a viac. Cize posleduj si aj to...to ich dost trapilo

kiki68
8. jún 2020

Od 150/80 uz je to na navstevu nemocky. Hlavne vysetrit moc, ci neni protein pritomny vo velkom. Tiez bolesti hlavy, v oblasti pecene, opuchy signalizuju ze uz neni dobre .

dahliaa
8. jún 2020

Jinak pokud už jste ve 40tt tak bych se s lékaři raději domluvila už na vyvolání. Když jsem měla tlak 135/85 tak už mi raději chtěli porod vyvolat (ve 40tt). Dcera se nakonec rozhodla sama ale také bych to už zbytečně neprodlužovala. Vysoký tlak je pro miminko nebezpečný.

tenerifka
8. jún 2020

Ja som mala posledny mesiac 130/90, a PA ma hresila a strasila, ze je to vela, robili mi aj test z mocu a vsetko ok, ja si myslim, ze to bolo tym, ze telo nevladalo uz s takou vahou, rodila som prirodzene a po porode sa to upravilo

bebotka
8. jún 2020

@pupivrca mňa poslala doktorka s tlakom 150/90 do nemocnice bola som v 34tt hroziaca preeklampsia, ale mala som aj bielkovinu v moči, nasadili mi magnezko, tlak mi klesol a bielkovina tiež tak ma po týždni pustili domov, tlak som potom mala ako tak ok až týžden pred termínom znovu na poradni 160/95 tak som znovu nastupila, bielkovinu som už nemala zvýšenu len tlak sa mi držal tak okolo 130/90, chodila som dvakrát denne na pásy, ale domov ma už nepustili malá sa narodila den po termíne prirodzene, dostala som v noci bolesti a na obed bola na svete, cisársky ani neriešili.

pupivrca
autor
8. jún 2020

@bebotka Dakujem velmi pekne dievcence za rady a skusenosti. No uvidim co bude doktor mi kazal poslat mu hodnoty sms, zatial neodpisal...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre