Hrozí mi v 28. týždni tehotenstva toxoplazmóza?

mirka1478
22. máj 2020

Ahojte.zacinam 28tt.dokedy sa treba vyhybat mackam.dr povedala ze stale.zajtra ideme k svokre ani neviem kolko ich ma vonku.ak by sme sedeli nahodou v zahrade.

34michaela
22. máj 2020

@mirka1478 nejde len o mačky, v druhom tehu som mala akútnu toxo už na začiatku a do teraz netuším kde som ju schytala keďže s mačkou som sa nestretla celé tehotenstvo a už vôbec by som ju nechytala. Môžeš to chytiť napr aj so zle umytej zeleniny, ovocia alebo zle spracovaného mäsa.

berry266
25. máj 2020

nemusíš sa vyhýbať mačkam. pani Dr je asi z roku 2 pred nl ked ti toto povedala. toxoplazmozu dostaneš :
ak zješ mačacie exkrementy a aj to iba v pripade ak je mačka infekčna.
ak zješ zeleninu zo záhrady ktorú si si poriadne neumyla a chodí tam cicka kakat alebo cikat.
tým ze ty pohladkas mačku alebo sa na nu pozrieš toxoplazmozu nedostanes. stačí si o tom prečítať na internete. kedy a ako je možné dostať toxo... ja som celé tehotenstvo prežila mačkami a som v poriadku... tieto zastarané názory ach...

lentilkaxxx
26. máj 2020

@mirka1478
ako píše @berry266, mojkaním toxoplazmózu nedostaneš, skôr ju chytíš inde a ani nebudeš vedieť. Tiež by som bez tatkových šeliem nevydržala. Reči o zákaze priblíženia k mačkám pramenia skôr z nevedomosti alebo nenávisti k nim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre