Ide o blížiaci sa pôrod?

22. aug 2021

Ahojte, pisem anonymne, lebo je to trochu trapne pre mna, ale posledne dni ma na wc vzdy prezenie (nie je to tak, ze hnackujem a musim behat na wc, len proste ked idem, tak ma prezenie) + mam bolesti v spodnej casti krizov. Moze to byt znak, ze sa uz blizi porod? Som 37+3. Alebo to nemusi nic znamenat a kludne mozem rodit na termin? Posledne tyzdne som mala skor zapchu a tieto posledne dni zrazu opak. Mali ste to tak niektora a coskoro ste porodili? Dakujem za nazory a skusenosti 🙂

kiki68
22. aug 2021

Je to normal, tiez som to tak mala a rodila som 40+6 s vyvolavackou.

abcmajacba
22. aug 2021

A priveras? Ja i švagriná sme prestali ku koncu priberať...

autor
22. aug 2021

@kiki68 Uff az 40+6? Tak to si ma nepotesila. Moj maly ma uz vraj 4kg, tak som dufala, ze toto su nejake naznaky, ze sa mi podari skor porodit 😕

autor
22. aug 2021

@abcmajacba Teraz som sa asi 2 dni nevazila, ale co som sa naposledy vazila, tak nebol tam nejaky extra vahovy rozdiel. Celkovo som vsak za cele tehotenstvo pribrala nejakych 6-7 kil. Ale budem si to sledovat. Dik 🙂

veronice
22. aug 2021

Ja som sa riadne zo💩💩💩 par hodin pred porodom ale to uz mi aj praskla voda tak som sedela na wc a islo jedno aj druhe 🙈🙈🙈 (to bola jedna z veci ktore ma na porode prekvapili). Sleduj tie bolesti v krizoch a ak sa zacnu opakovat v pravidelnych intervaloch tak to moze byt "ono" (ps: druha vec co ma na porode prekvapila - uplne vsetky kontrakcie od zaciatku az do konca som mala do krizov. Brucho ani tuk, pobolievanie, pichanie, stahy, nic... Vsetko len do krizov...)

autor
22. aug 2021

@veronice To som tiez nevedela, ze sa to moze prejavit iba bolestou krizov 🤔 Inak prepac za osobnu otazku, ale ked ta tak prehnalo, tak ti este davali v nemocnici klystir? 😀

tehotna40
22. aug 2021

Mna preháňalo pred pôrodom skoro 2 týždne. Nie každý deň ale asi každý druhý tretí ma aj 2x za deň prehnalo.

kiki68
22. aug 2021

Mozu aj nemusia byt, mne dr hovoril, ze cez 38tt nepojdem. A hybaj 😂 lenze my mame take decko, co by bolo vo vani malo zene vo vode 24 hod denne. Takze sa nedivim, ze sa v tej plodovej brecke drzalo silou mocou 😂

kiki68
22. aug 2021

Inak mne klystir nikto nedal, asi zabudli, nikto nic neriesil. Podla mna by to bolo pri tom spade porodu zbytocne. Videla som , ze tam mali tie flase s tym v sklade, ale sama si to brat nebudem na drzaka.

veronice
22. aug 2021

Nedavali, uz tam ozaj nic neostalo 🤣🤣🙈🙈💩

autor
22. aug 2021

@kiki68 Jaaj a ja ze to automatika kazdemu davaju 😀

autor
22. aug 2021

@kiki68 Ja tiez velmi lubim vodu, tak snad maly v tomto nebude po mne 😀 Obcas mam pocit, ze tak kope akoby tam fakt isiel plavecke preteky 🙈😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre