Klesnutie bruška v 2. trimestri

kusinkus
23. jan 2015

Ahojte,baby,idem si sem po radu...som v 23.tyzdni tehotenstva ,moje druhe,ale zda sa mi,ze mi padlo brusko,bolo vyssie a spicatejsie,teraz je to taka mala bublinka.Mam problem s placentou je nizko polozena,aj som jemne krvacala,ale nastastie sa to umudrilo.Len ma trapip to brusko,pri malej som do dvoch tyzdnov rodila,toto sa mi zda byt skoro.Myslite,ze je to normalne?Maly kopka ostosest,je v poriadku.Dakujem. 🙂

danieli
23. jan 2015

Hlavne sa setri, ja mam tiez brusko dole cca od 25tt, ale kym netvrdne, nekrvacas, citis sa dobre, len by som uz fakt nic tazke nedvihala, teda ani nedviham, syn ma 12 kg, chuda musi si poradit sam, nenamahaj sa

kusinkus
autor
23. jan 2015

@danieli dakujem.Snazim sa setrit,lezat sa neda,skolkarske choroby nas trapia kazdy druhy tyzden a malu nedviham od zaciatku tehu,takze tam problem nie je. Brusko tvrdne,mavam aj kontrakcie 3-4x za den,doki povedal,ze je to este normalne. Kazdy den malemu v brusku dohovaram,ze do maja musi vydrzat tam,kde je.Dufam,ze pocuvne.

garrincha
23. jan 2015

mne v prvom tehu padlo brusko a na druhy den som rodila v 32tt, nastastie vsetko dopadlo ok, ale teraz pri druhom tehu mam padnute brusko uz od 20tt, mala by si vela oddychovat s vylozenymi nohami, viem ze to je pri krpcoch tazke ale vyuzi to vzdy ked sa da. drzim palce

kusinkus
autor
23. jan 2015

@garrincha prave toho sa bojim,ze by som mohla porodit skor,v tomto pripade ovela skor :( nohy hore a kaslem na domacnost,dcerka sa bude musiet zmierit s maminkou leziacou cely den na gauci.

danieli
23. jan 2015

este sa skus opytat lekara na vyter, mne v prvom tehu nasli e-coli (je to v pohode, bezny nalez), lekar to neriesil, az mi kvoli tomu jedneho dna z nicoho nic zacalo priserne tvrdnut brusko, odvtedy od 25 tt mi hrozil predcasny porod, sice sa to podarilo oddialit, ale bola som do konca tehu v nemocnici na tokolytikach (lieky na zastavenie kontrakcii) a antibiotikach, nic moc, maly vydrzal, ale bolo to stresujuce, narocne a taky je aj drobec, ma narocnu povahu, mala som na vyteroch aj ine nalezy enterokoka, klebsielu a kadeco, ale to mi nesposobilo tvrdnutie bruska, u mna bola zla prave e-coli, v tomto druhom tehu mi robili vytery od zaciatku a opat e-coli a brusko na kamen uz v 16tt, bala som sa nenormalne, vybrala som vsak lieky a vdaka tomu, ze na to prisli a preliecili takto skoro, brusko mi prestalo tvrdnut, teraz som uz v 31 tt, stale chodim na vytery a e-coli je ok, brusko tiez netvrdne, je dole, ale tesime sa, ze som doma

garrincha
24. jan 2015

@kusinkus hlavne sa koly tomu nestresuj, bud kludna tes sa
s tehu a s malinkou si najdite take zabavky pri ktorych mozes oddychovat, viem ze sa to nie vzdy da, ale aj my momentalne vela plastelinujeme, citame knihy, malujeme atd.

kusinkus
autor
2. feb 2015

Za tri tyzdne sa ni skratil krcok o 2 cm,dufam,ze mi maly v brusku vydrzi aspon do zaciatku maja...setrim sa,uzivam magnezium,a aj tak...prve tehu bolo pohodovejsie.

tanta84
5. feb 2015

@danieli tú e-coli ti našli len z výteru alebo si mala aj nejaké príznaky? prejavovalo sa o nejak?

danieli
5. feb 2015

mala som e-coli vo vytere od zaciatku, problemy som nemala ziadne, ani priznaky, lekar to preto ani neriesil, no potom uz bolo neskoro, v nemocnici na mna pozerali ako na blazna, ze ako je mozne, ze sa to neriesilo skor (to bolo prve tehu), no je pravda, ze dnesna medicina taketo nalezy neriesi, kym nie je problem, v druhom tehu takisto e-coli od zaciatku, preliecena v 16 tt kedze brusko tvrdlo, odvtedy dobre, teraz mam enterokoka (no brusko netvrdne) tak neberiem nic, u mna uz vedia, ze e-coli robi problemy, ak by ju znovu nasli znovu mi daju lieky

danieli
5. feb 2015

@tanta84 mala som e-coli vo vytere od zaciatku, problemy som nemala ziadne, ani priznaky, lekar to preto ani neriesil, no potom uz bolo neskoro, v nemocnici na mna pozerali ako na blazna, ze ako je mozne, ze sa to neriesilo skor (to bolo prve tehu), no je pravda, ze dnesna medicina taketo nalezy neriesi, kym nie je problem, v druhom tehu takisto e-coli od zaciatku, preliecena v 16 tt kedze brusko tvrdlo, odvtedy dobre, teraz mam enterokoka (no brusko netvrdne) tak neberiem nic, u mna uz vedia, ze e-coli robi problemy, ak by ju znovu nasli znovu mi daju lieky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre