Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kontrakcie v 30. týždni

ciremik
25. mar 2016

Ahojte.mala som kontrakcie kazdych 10min.cca hodinu a poj.zazili ste to niektora?co bolo dalej?mam robit paniku a ist za kazdu cenu na kontrolu?teraz je to uz ok.aj mala sa hybe v brusku normalne.brusko tvrdsie,ale nie tvrde.dakujem

slniecko35
25. mar 2016

@ciremik to su asi len tie pripravne kontrakcie, su uplne bezne, maternica sa tak cvici. Mali by byt nepravidelne, intervali by sa nemali skracovat a mali by prestat pri zmene polohy a teplej sprche. Ja som ich zatial nemala, ale vela zien ich mava, netreba robit paniku, ale spomen to na najblizsej kontrole, aby ti lekar riadne vysvetlil rozdiel medzi pripravnymi a tymi ozajsnymi kontrakciami. Drzim palce🙂

ciremik
autor
25. mar 2016

@slniecko35 dakujem.no praveze to bolo pravidelne kazdych 10min.podla hodiniek ukazkovo.a inak mi nie je naj cely den od vtedy.ale stahy ustali

kvietok227
25. mar 2016

@ciremik ahoj mala by si ist radsej do nemocnice aby ta pozreli mala som to iste a zacinal mi predcastny porod radsej sto krat ist ako raz a neskoro

anakristina
25. mar 2016

@ciremik strasne mi na to pomohol magnerot a lezanie,nicnerobenie.

anakristina
25. mar 2016

@kvietok227 ale ked sa to zastavilo tak asi nie je rozbehnuty porod

ciremik
autor
25. mar 2016

@anakristina hej uz sa musim total setrit.idem kuk magnernt,ze co to je 🙂

charity
25. mar 2016

@ciremik Uz si mala byt v nemocnici.

anakristina
25. mar 2016

@charity ani mna neposlali.snad lekar vie co robi

anakristina
25. mar 2016

@ciremik magnezium co sa moze v tehu.3x1

kvietok227
26. mar 2016

@anakristina nikdy nemozes vediet , u kazdeho je to inak moze sa to ukludnit alebo zhorsit este viac . Niektore zeny to zanedbavaju a potom to tak vizera

ciremik
autor
26. mar 2016

Vecer som rozpravala s lekarkou,tak sme neriesili nemocnicu.vraj je to "normal" ale ak by sa to stalo zasa,tak magnezia a odchod do nemocnice.tak ale uz aspon viem co su to kontrakcie 🙂 mozem sa pripravovat.porod sa zvladne 🙂

kukakaj
26. mar 2016

@ciremik ja mam take od 25tt, dam si aj dva magnezia naraz ked to zacne, pit vela vody, tepla sprcha a oddych 🙂

katuliena82
26. mar 2016

@ciremik nabudúce do nemocky hneď. Tvrdlo mi brucho od cca 16-20 tt pri vs.troch teho a nevedela som rozlíšiť falošné kontrakcie od porodnych. A nedá sa vedieť, či sa neotvára krcok. Viackrát som bola hospitalizovana a na magnezku, v predoslych teho aj na iných liekoch proti kontrakciam. Baby na čo čakáte, ak máte bolesti v 30.tt? Je lepšie ísť zbytocne na pohotovost ako sa pýtať iných laiciek na MK. Drzim palce a úspešne babatko donos 🙂

katuliena82
26. mar 2016

@anakristina ja uzivam až 3x2, 4x2 ale to musí lekár posúdiť 🙂

maminkasisa
26. mar 2016

@anakristina aj rozbehnuty porod sa da zastavit.....ja som bola v 34 tyzdni, otvorena na 5 cm, zacali mi kontrakcie, ale bola som uz v nemocnici a este sme to udrzali do 37..... síce som sa z postele ani nepohla, na infuzkach a liekoch....

anakristina
26. mar 2016

@maminkasisa ja som mala tvrdnutia po tehu cviceni a na druhy den na poradni uz doktorka vravela ze hlavicka je velmi dole a ze ak bude viac tvrdnuti ako 6tak si mam dat magne b6ak neprejde tak pohotovost.v ten den mi tvrdlo brucho casto,na druhy den menej aodkedy lezim tak uz vobec.sice sa vyssie neposunula do dalsej poradne ale neotvaram sa tak som doma.ja truba som sa zabudla spytat ci to nevyzera na cisarak ale to by snad povedala

maminkasisa
26. mar 2016

@anakristina mate nejaku predispoziciu na cisarak? to by Vam povedala, ci nie je dobre otocena a tak...

maminkasisa
26. mar 2016

@kukakaj no tepla sprcha asi nie.....

anakristina
26. mar 2016

@maminkasisa hlavickou dole je ved praveze tlaci na krcok.je take ze placenta prekryva branku ci co a vtedy je cisarak.tiez si myslim ze by to povedala

kukakaj
26. mar 2016

@maminkasisa no predstav si ze ano 🙂 uz ked neviem co a brucho stale tvrdne, tepla sprcha to zastavi zarucene...je rozdiel falosne kontrakcie a rozbehnuty porod...ak by to po sprche neustalo tak to uz falosne kontrakcie nie su a letela by som na pohotovost....a to je uz moje druhe tehotenstvo takze to mam dokonale odskusane 😉 ale kazda musi uvazit podla seba, pri prvom som letela na pohotovost asi 4x co som si nebola ista a stresovala, teraz pri druhom som sa tak neplasila, skusila toto co som v predoslom prispevku opisala a vzdy mi ustali chvalabohu....

piacere
26. mar 2016

@ciremik ja som mala takéto bolesti možno každé tri dni, trvalo to cca pol hodinku (napr. 3 sťahy každých 10 min. ... nič extra bolestivé) a priviedlo ma to k tomu, že som v 35tt bola otvorená na 4cm, lekár skonštatovla, že mám polovicu pôrodu za sebou ani neviem ako.... Určite by ťa mal vidieť lekár, či tieto "kontakcie" nerobia niečo s kŕčkom, pretože si ešte len 30tt.... nebrala by som to na ľahkú váhu....
Pri prvom som mala dosť silné sťahy od 20tt (hrozila mi nemocnica), ale napokon to s kŕčkom nerobilo nič a ja som rodila s vyvolávačkou.....

katuliena82
26. mar 2016

@piacere presne, vôbec sa nedá odhadnúť ktoré kontrakcie robia s krckom niečo. Aj doktor vyšetruje ženu vnutrovaginalnym sonom, len tak vidi či sa krcok zvnútra neotvára. Mne aj veľmi silné kontrakcie nerobili nič a inokedy som sa otvárala.

bibi1402
18. nov 2018

Ahojte. Prosim poradte. Som v 31.tt posledne 4 dni mavam bolesti krcoviteho charskteru tak 2x denne asi v min. Intervaloch inak sa citim velmi dobre. Bolesti ale niesu pravidelne a poslick9via vraj niesu bolestivy tak neviem. Prosim poradte dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli