Ktorým terminom pôrodu sa riadiť?

lauxx3
8. sep 2018

Dobry vecer. Na prvom ultrazvuku mi dali termin 18.oktober ale teraz na poslednom 3D mi povedali, ze 29.september. tak sa chcem opytat ci nahodou neviete ktorym terminom sa riadit 😁

ukulela
8. sep 2018

no, to je rozdiel 3 tyzdne - to je dost - nevysvetlili preco? babo bolo asi podla UTZ o dost vacsie ... gyndos co hovoril? ja by som sa spoliehala skor na ten druhy. a nerobila potom paniku z pripadneho prenasania podla prveho terminu ...

pininka
9. sep 2018

Najpresnejsie su vacsinou prve utz, hlavne ten v 12tt, lebo potom moze dieta viac rast a to zacne umelo ukazovat skorsi termin. Moj syn mal skoro 5kg ked sa narodil a uz v 20tt sme vedeli ze bude velke babo ale hlavne termin sa mi posunul o dva tyzdne skor. Nakoniec mi povedali nech od 16 oktorbra sa uz pripravujem a pritom termin porodu podla utz v 12tt bol 11. Novembra. Nakoniec to bol cisarsky 6. 11.

myjusiatko
9. sep 2018

Za mna terminom podla ovulacie, ked vies, kedy bola.
Inak najpresnejsi je utz v 12tt. Ziadnym inym utz by som sa neriadila. Kor ak ti termin posunuli az o tri tyzdne. Znamena to pre teba, ze ak by si rodila az po termine, zacali by vyvolavat porod a oproti prvemu terminu by to bolo o tri tyzdne skor... dietatko este nemusi byt pripravene. Termin podla ms/ovulacie mas teda aky? Vies kedy si otehotnela?

hettinka
9. sep 2018

@lauxx3 ani jedným, dieťa sa spravidla narodí niekedy medzi tými termínmi. Vraj je najpresnejší ten termín z 1. sona, tam sa dá dieťa ešte presne zmerať.
Inak, ja som mala termíny 11.3 podľa MS a podľa posledného sona o 3 týždne skôr. syn sa narodil na konci februára, donosený, 3,5-kilový a zdravý.

janulka2811
9. sep 2018

Podla mna je prvy termin presnejsi,mala som to i ja tak.Prvy som mala 24.5. Druhy 6.6. Mala sa narodila 27.5. 😉

lula313
9. sep 2018

Podľa MS som mala termin 25.3., podľa Sona v 23tt 13.3. A Bambuľka prišla na svet až 31.3.

evitka83
9. sep 2018

@lauxx3 podla MS bol termin 20.7, podla ush 3.7. Rodila som 3.7 😊

monika11m
9. sep 2018

Mne tiež vraveli o mesiac skorší termin lebo bol syn velky. A predsa sa narodim normaleako sme pri prvom vypocital. A mal 4500g😁

lauxx3
autor
9. sep 2018

No presne to mi povedali, že je veľký. A že teda kľudne môžem porodiť 29. Sept pretože už by mal byť donosený. Podľa poslednej menštruácie to vychádza na 19 oktober. No uvidíme kedy sa vypýta, ale už začínam mať pocit, že už ho to v brušku nebaví😸😁

monika11m
9. sep 2018

@lauxx3 aj mne bolo všelijako, bol strašne ťažký a dost ma pychalo so spodu ale vydržal.

lauxx3
autor
9. sep 2018

@monika11m no aj mňa tak pichá, cítim strašné tlaky nemožem poriadne ani nohy spojiť a chodím ako kačka😁

monika11m
9. sep 2018

@lauxx3 ano presne, mne už pri konci strašne tlačil na pečeň a svrbelo ma z toho celé telo. Musela som aj nastupit 3 dni pred terminom ale už sa mi aj tak spustal pôrod

soldi
9. sep 2018

@lauxx3 urcite sa riad prvym sonom. Normalny gynekolog nemeni TP podla neskorsich son.

Mne sa prvyrodeny narodil v 37tt a mal takmer 4 kila. Napriek tomu bol hranicne nezrely podla vsetkych znakov co sa kontroluju.

Takze urcite sa riadit povodnym terminom s nenechat sa tlacit do vyvolavacky

lauxx3
autor
9. sep 2018

@monika11m takze si rodila prirodzene? Ja si myslim ze mi naplanuju sekciu :/

monika11m
9. sep 2018

@lauxx3 ano prirodzede lebo posledne sono den pred porodom bolo 4kg + - 500g. Tak nechali takto, ale išiel veeelmi ťažko mal velku hlavičku keďže bol velky dve sestri mi tlačili na brucho a museli ho potiahnuť vakuom lebo sa nechcel obrik vystrčiť. Ale nechcem ta strašiť tebo pojde určite lepšie! Ja som chudá každý sa čudoval ako môže byt taký mega!

pininka
9. sep 2018

@lauxx3 ja som sice baba ako hrom, ale nenechali ma rodit normalne. Den pred porodom ze maly ma 4500g a nakoniec mal 4650.

monika11m
9. sep 2018

@pininka no vidis ja mam 52kg a mali mal 4,5kg

majusska202
9. sep 2018

Ahoj ja som mala termín pri prvom dieťati 16 októbra podľa 3d sona až 30 októbra... Každý doktor mi vravel ze pôjdem neskôr preto ze malý ma malú váhu a je maličký... Išla som rodiť 15 októbra mal normálnu váhu aj cm... Na žiaden sa nespoliehal proste kedy to príde vtedy to bude 🙂

pininka
9. sep 2018

@monika11m obdivujem ta, hoci mam spoluziacku ktora je tiez ultra chuda a porodila dieta velke ako to moje. Ale po tom co sa nedavno stalo tej mamicke, dokonca tretorodicke som rada ze so mnou takto neriskovali.

nela6
9. sep 2018

@lauxx3 neries to, ja som mala 7.10 a utz 3.10....narodila sa 30.8...taaakze, cim som sa mala riadit? 🙂))

monika11m
9. sep 2018

@pininka ved aj mne potom už povedala doktorka ze kebyže vie ze bude az tak veľký tak spravi rovno sekciu. Lebo takto hoci ako sa aj ona snazila tu hlavičku naprabit do cesty no nešlo to a museli ťahať boli pri tom 4 doktori tak som bola v pohode.

lauxx3
autor
9. sep 2018

@monika11m och boze tak to je masaker...kamoska teraz tiez rodila valibuka a ju tak ponastrihavali ze nemoze chodit uz 5. Den po porode...ja si myslim ze mna poslu na sekciu uz len z toho dovodu ze mam skoliozu a posunutu panvu takze uz som s tym viac menej zmierena 🙂 ale tak uvidime

monika11m
10. sep 2018

@lauxx3 ked mas take problemi tak pravde podobne ano. Ja som tiez bola zivota schopna až o dva dni. Ani niekvoli nastrihu ten bol v pohode, len som toľko tlačila a tlačila že som bola úplne vysilena a mala som problemi s dýchaním. Tak mi ho ani nechceli nechat na izbe len mi ho modili papať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre