Materna - váš názor na jej užívanie

emakiki
17. mar 2013

Ahojte, užívate maternu, alebo iné, výživové doplnky? Do tretieho mesiaca som užívala kyselinu listovú cca pol roka, potom som prešla na Maternu, sestrička u doktora sa mi čuduje, že to užívam a odhovára ma od toho. Aký je Váš názor? A je pravda, že tie čo ich užívajú majú väčšie resp. ťažšie bábätká? Akú máte skúsenosť? Ďakujem

agatchen
17. mar 2013

ahoj, ja som počas tehotenstva užívala Femibion 400+DHA, nikto mi to neodporučil, ja som si tie tabletky kúpila v lekárni a musím povedať, že som nemala veľké bábätko...ale zasa moja známa brala iné výživové doplnky a mala väčšieho chlapčeka...asi je to u každej ženy odlišné...

cat
17. mar 2013

@emakiki vieš čo ja mám 2 deti, dr. mi odporučoval Maternu /asi že mal s firmou, kt. tie doplnky dodávala výhodnú zmluvu/, ale ja som to ani omylom nebrala a ani nevidím dôvod brať niečo podobné. "cca 50 vitamínov" v 1 tabletke? Samá chémia, nič iné. V tabletkovej forme som brala len kyselinu listovú. Vrátiť čas, rozhodnem sa rovnako.

angel2701
17. mar 2013

ja som na začiatku užívala Femibion, ale len do tretieho mesiaca, potom mi kamoška z lekárne odporučila, že z toho bývaju len velké babatká, že stačí kyselina listová. Dalšia kamoška Femibion užívala počas celého tehotenstva a malý bol fakt veliký. a kyselinu som tiež neužívala do konca lebo keď som sa spýtala lekára asi v 7. mesiaci či to mám dalej užívať, spýtal sa ma či chcem mať Eisteina doma, že už netreba :D

emakiki
autor
17. mar 2013

@angel2701 ja som počula, že keď sa dlho užíva kys. listová, tak z nej je hyperaktívne dieťa... odporúčali mi ju užívať do 12 teho týždňa...asi na tom niečo bude... a ja aj veľa priberám a mám pocit, že práve z tej Materny... asi ju vysadím...

angel2701
17. mar 2013

@emakiki malý má dva mesiace, či bude hyperaktívny uvidíme neskôr, takže na toto ti neviem povedať, či je to pravda

jokas
18. mar 2013

maternu som brala celé prvé tehotenstvo, naše miery 49cm/3750g, takže bežné miery zdravého bábätka. Beriem ju aj teraz a opäť to nevyzerá na malého mamutka 🙂

kika1981
18. mar 2013

pri prvom tehotenstve som brala na začiatku kys.listovú a cca od 5.mesiaca Maternu no hneď naskočili kilá až 18 🙂 a to som rodila v 37tt., malý mal norm. rozmery 48cm-3000g, sice posledný mesiac som už prestala brať. Teraz s druhým mimčom som mala len kys. listovú cca do 16.tt uplne stačí - to napomáha zdravý vývoj orgánov atď., keď bábatko rastie už to nie je doležité, teraz som sa rozdhodla netlačiť do seba žiadnu chémiu a umelé vitamíny, snažím sa mať pestrú stravu a myslím to pokryje naše potreby minerálnych látok i vitamínov 🙂

kvetinka888
23. mar 2013

Ahojte, ja som v 35.tt a stále užívam maternu a ani lekárka mi na to nič nepovedala a bábätko tiež nie je extra veľké, tak neviem či to má taký vplyv na rast.

sense
23. mar 2013

myslim si ze to nema nejaky velky vplyv na rast dietata, do 12tt mi lekar predpisoval kys. listovu a Femibion 800, potom femicion 400+DHA a beriem to doteraz, babatko je podla sona a vypoctov skor mensie v 34tt mala 2000g, a ja som doteraz pribrala 9kg....

matrix87
14. júl 2013

z Materny sú vraj väčšie deti, v pôrodnici potom tak dosť pohoršene pozerajú sestričky, že prečo to berie žena... ja to mám doma, ale dávam si len ked idem náhodou okolo nich, lebo mne z toho aj zle bývalo... ja to radšej nepreháňam, ved je leto a všetky vitamíny máme z ovocia a zeleniny teraz 🙂

sense
14. júl 2013

uzivala som femibion cele tehu a moja mala sa narodila z vahou 2800g a predpokladali ze bude este mensia....myslim si ze velke babatka sa nerodia kvoli tomu ze zena brala vitaminy al. nie ze je to roznorode, su zeny kt. sa narodili velke babyatka, moje velke nebolo a takisto ak zena nic neberie tiez sa moze narodit velke aj male babetko...

zuzanocka
14. júl 2013

@matrix87 tiez mal moj doktor tento nazor...ze sa potom rodia 4-4,5kg babatka..
Ale tak zjavne to nie je pravidlom...
Ja si myslim, ze ked je pestra, vyvazena strava, babatku v brusku, ani mamine nic nechyba 🙂

adulkamit
18. júl 2013

Ja užívam od 13tt Femibion 400 a drobček má podľa lekárky normálnu váhu. 🙂

ppetinka
23. aug 2013

ja som od začiatku tehotenstva používala Maternu a nerobila mi dobre, bola na môj žalúdok ťažká, dokonca som z nej aj 3x vracala fuj. Ale počula som, že z vitamínov sa rodia veľké deti - či to je pravda neviem .. ja teraz užívam Calibrum mami aj to len keď si na to spomeniem - tak 1x do týždňa 😀 Radšej uprednostním čerstvú zeleninu a ovocie ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre