Meno pre dievča - Alica verzus Nikol

katkamarcinova
14. apr 2020

Prosim pekne neviem sa rozhodnut poradte meno Alica alebo Nikol ? Ktore sa Vam paci viac dakujeeem

olli456
14. apr 2020

Ani jedno

veronikaszabova
14. apr 2020

@katkamarcinova za mna ani jedno. Ale ak by som si mala nutne vybrat, tak Alica

pribinak
14. apr 2020

Čo sa páči budúcemu ockovi? Veď sa dohodnite vy dvaja a nie podľa hlasovania na koni

janulka257
14. apr 2020

@katkamarcinova obidve sú pekné 🙂 ale krajšie je Alica podľa mňa. Btw o mene Nikola koluje kopa vtipov po rôznych stránkach

kittykat22
14. apr 2020

Paci sa mi jedno aj druhe. V rodine sme mali Alicku - velmi fajn baba, a Nikol je moja dobra kamaratka 🙂 Ale skor sa mi paci Alica - pretoze aj ked bola starsia, tak ju volali Alicka - velmi prijemne to znelo. Inak moj manzel chcel dat dietatu meno Alica - ale bol syn 😀

patriciakm
14. apr 2020

Nikol je podľa mňa krajšie meno.. Alica mi príde veľmi tvrdé meno pre dievča.

petkaaa
14. apr 2020

Ja nerozumiem, prečo má niekto potrebu radiť sa s cudzími ľuďmi na internete o tom, aké meno dať svojmu dieťaťu. To čo potom povieš manželovi, že ale na modrom koníku poradili, že Alica/Nikol je krajšie? Alebo ti tak záleží na názore iných ľudí, že sa prikloníš na stranu väčšiny?

katkamarcinova
autor
14. apr 2020

@kittykat22 my mame od zaciatku vybrate Alicku , len mi zacalo vrtat trosku tak Nikol 🙂 doma mam este Elišku a Zaru 🙂

kittykat22
14. apr 2020

@petkaaa ja nerozumiem preco prispievas do tejto diskusie

evaachesa
14. apr 2020

Nie je lepsie sa poradit s rodinou? ;) mne sa nepaci ani jedno...a co teraz urobite? 😀

kittykat22
14. apr 2020

@katkamarcinova mama minule hovorila, ze stretla Alicku v meste ... a krasne to znie. Doraz n C dava menu podla mna prijemny nadych 🙂 Eliska je velmi uznavane meno v Cesku 🙂

dee01
14. apr 2020

obe sú v pohode, mne sa viac páči Nikol...ale je to len na vás...

katkamarcinova
autor
14. apr 2020

@kittykat22 fuuu nevedela som ze ak sa nornalne niekto opyta je takyto problem a vycitky , po pravde si taketo prispevky typu co sa radim na konikovi pridu neviem ako to opisat matky ktore potrebuju vrtnut a spravit sa zaujimavou a pritom je tiez na modrom konikovi a urcite si pyta neake rady, ktore napr tiez mne mozu byt nechapame no nebudem utočit na nu predsa pdpoviem poradim alebo som ticho.uplne normalna otazka ktore sa Vam viac paci meno co je nepochopitelne na tom a ano celkom mi to pomoze ak niekto napise len nejaky priklad alebo prirovnanie. Pekny den a ked som niekoho otravovala tak sa mu ospravedlnujem

kristina2412
14. apr 2020

Mne sa paci Alica

asia83
14. apr 2020

@katkamarcinova Už keď, tak Alica. Nikol je komplikované, každý jej bude písať inak: Nicol, Nikol, Nicola, Nikola, Nikoleta...

adeladulova
14. apr 2020

Mne sa teda meno nikola nepáči 🤭 fadsej Alica, je vyraznejsie a rozhodne krajsie ☺️

anulienka26
14. apr 2020

@katkamarcinova za mňa Alica. Nádherné meno 🙂

fokuska
14. apr 2020

@asia83 Preco by niekomu kto sa vola Nikol pisali Nikoleta?
To aj Eme by pisali Emilia alebo Emanuela?

Z toho co si pisala moze byt jediny "problem" ci to pisat s "k" Nikol alebo s "c" Nicol. Ale Nikola, Nicola, Nikoleta ani omylom, to su uz ine mena alebo verzie mien.

nikayla
14. apr 2020

Obe sú pekné, ale za mňa Nikol 👍

kittykat22
14. apr 2020

@katkamarcinova keby som mohla mat druhe bejby, a bolo by to dievcatko, tiez by sa volala Alicka 😍 Maj sa krasne (a z tych blbych komentarov si nic nerob)

engynka
14. apr 2020

@katkamarcinova co sa viac hodi k priezvisku. Mne osobne sa pavi viac Alica, ale fakt zalezi aj od priezviska aby ste nemali vela Acok v mene alebo aby to neznelo smiesne s priezviskom

kittykat22
14. apr 2020

@evaachesa no neviem, co budeme robit, ze sa tebe mena nepacia. Asi zavolame na matriku, ze ich treba rovno zrusit 😅 Ty si trapka

luzzia
14. apr 2020

@katkamarcinova za mna jednoznacne Alica - mne sa to meno paci a nie je ich vela. Nikol (v roznych formach) je kopec. Len v jednej mojej predoslej praci sa stretli z 10 zien 4 take, jedna bola Nikoleta, dve boli Nikola a jedna Veronika (ano, viem, to je ine), ale Vsetky ich volali Nika alebo Niki a bol z toho riadny bordel 🙂

bibg
14. apr 2020

@katkamarcinova keď sa nevies rozhodnúť hod si mincou 🙂 keď ju vyhodíš a bude vo vzduchu zrazu budeš vedieť ktoré meno dufas že padne 🙂

brita7777
14. apr 2020

Alica 🙂

nelca84
14. apr 2020

Z tychto dvoch radsej Alica

asia83
14. apr 2020

@fokuska Tak prepáčte, ak som sa vás dotkla. Hlboko sa ospravedlňujem. Ja si to pletiem, preto som to napísala. Neskrátite Nikoletu na Nikol? Neskrátite Nikolu na Nikol? Áno. Veľa ľudí to robí. Ak vy ste taká uvedomelá a viete, že Nicol je skratka Nikoly, tak ste jedna z mnoha a vaše jasnovidecké schopnosti sú úžasné. Tak čo poviete, keď niekto povie "Niky"? Ako sa dotyčná vlastne volá? Ach.

lenka2710
14. apr 2020

@katkamarcinova ja som mala vybraté pre dievča Alica ale čakám chlapca, takže nič z toho! Na tom mene sme sa jedine zhodli s mužom 😂😂 co sa páčili jemu, mne sa nepáčili a naopak! Vyhrala to Alica ale bude Matej 😂

fokuska
14. apr 2020

@asia83 Ale ved ked niekomu diktujem svoje meno, tak poviem ho tak ako sa volam - ako to mam v rodnom liste. Ked by som mala ja zapisat niekoho meno a povie mi Nikol tak sa opytam ci s "c" ci s "k", to je vsetko. Ak sa niekto vola Nikola, tak povie Nikola, ak Nikoleta, tak povie Nikoleta. Ak povie Niky, tak sa opytam, ci je to Nikki, Nicky, atd.

A pokial nejde o diktovanie, kvoli nejakym oficialnym zapisom, len sa napriklad predstavi, tak mi je jedno ako sa meno pise, ved ide o to aku oslovovat a volat.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre