Meno pre dievča - Alica verzus Nikol

katkamarcinova
14. apr 2020

Prosim pekne neviem sa rozhodnut poradte meno Alica alebo Nikol ? Ktore sa Vam paci viac dakujeeem

lucyluv
14. apr 2020

Alica bolo jedno meno z mojho vyberu 🙂 nakoniec mame Juliu, chcela som take silnejsie meno pre dceru. Pacilo sa mi aj meno Lydia.

queen_el
14. apr 2020

Z týchto dvoch Alica, Nikol sa mi nepáči a príde mi také nedokončené alebo neviem...stále vysvetľovať, ako sa to píše (ja by som to napríklad napísala ako Nicole, ak by mi niekto diktoval meno)

miriam11
14. apr 2020

@katkamarcinova prepáč, najviac ma na MK irituju otázky k menám dieťaťa. Ste ako nesvojpravna osoba. Keby nebol net, co by ste robili?????

eriksonka1234
14. apr 2020

@katkamarcinova vnútorný hlas ti napovie, ako sa ma volať, alebo počkaj na prvý moment, keď ju uvidíš

evaachesa
14. apr 2020

@kittykat22 no neviem kto je tu trapka .. ci ten kto da na nazor neznamych zien z konika a podla toho ide vyberat meno, alebo ten kto vyjadril svoj nazor k danej otazke? Mam sa rozkrajat ked sa mi ani jedno az z tych 2 mien nepaci a chcela poradit? No tiez sa teraz nebudem premahat silou mocou, ci? A mrzi ma ak som ta urazila tym ze sa mi nepacia tie mena kedze podla vsetkeho sa tvoje dieta vola Nikol alebo Alica 🙂 mas pocit ze vsetkym ludom na svete sa musia pacit tieto mena? Ani meno mojho syna sa nepaci vsetkym ludom a nejdem sa preto hadat a urazat ;) O tom ake meno vybrat som sa radila len s rodinou a nie na nejakom fore. Ak niekto ziada pomoc vo fore, potom musi pocitat aj s inymi odpovedami ako s oslavnym pritakavanim ake krasne mena ma na vyber ;)

h_petra
14. apr 2020

@petkaaa presne toto si hovorim aj ja. Ze manzel povie "Alica" a ona mu na to "nie nie! Zeny na konovi poradili Nikol!" 😁😁😁

kittykat22
14. apr 2020

@evaachesa moja, ona sa spytala na nazor, nie aby sme za nu rozhodli. Chapes rozdiel v tych pojmoch? Zlez zo svojho mraku dolezitosti, pretoze byt protivna a dolezita - to nikdy nikoho nezaujima. Sa spravas ako keby si na tomto svete nieco znamenala, a tvoj nazor bol smerodajny. Moja si len radovy obcan, pre nikoho tvoje rozhodnutia niesu zivotne dolezite tak bud tak laskava, a vyjadri sa pekne v diskusii alebo nepis vobec.

nellye9
14. apr 2020

Alica 👍

queen_el
14. apr 2020

Zas neberte to tak tragicky, chce počuť iba názor iných žien, to ešte neznamená, že sa rozhodne podľa nás. Mne sa vždy zdá v takýchto otázkach že si nakoniec vyberú niečo úplne iné :D

evaachesa
14. apr 2020

@kittykat22 wau, mne tu ako jediny protivny clovek prides ty .. precitaj si akym stylom pises ... dnes mas asi velmi zly den, daj si trochu cokolady 🙂 ...a este ma zaujima, ty si autorkina hovorkyna? Ja som odpovedala predsa jej, nie tebe tak preco komentujes moj prispevok a staras sa do ostatnych? ;) takze presne ako pises, pytala sa autorka, nie TY😏 tak daj jej prosim ta trosku priestoru na reakciu a nezahlcuj jej to tu tym co si myslis ty ako by autorka odpovedala 😉

dee01
14. apr 2020

@evaachesa ty z tohto teraz robíš zbytočnú drámu...nikto nie je zvedavy na siahodlhé komenty a už vôbec nie k téme, a neber to v zlom. Kočka sa pýtala jednu vec, tak jej už nevypisujte aj s ostatnymi babami sem hluposti a žabomyšie vojny ukončite.

whatever1
14. apr 2020

@katkamarcinova Mne sa paci aj aj. Ale nestíham sa čudovať koľko žien tvoja otázka rozculila ako fakt woaw nemám slov😳. Co je dnes zraz bosoriek? Ved je to normálne a pozitivne ze ta zaujíma ci sa meno tvojho dieťaťa bude páčiť aj okoliu, nielen tebe, ved ho bude nosiť celý život..

katkamarcinova
autor
14. apr 2020

@whatever1 dakujem ja nereagujem to su len matky ktore si myslia ze su dokonale a potrebuju si nieco dokazovat.zhadzuju len sami seba.🙂

petkaaa
14. apr 2020

Tak ja nemám pocit, že som dokonalá, ani si nič nedokazujem, ale rovnako nemám potrebu radiť sa o mene pre svoje dieťa s hŕstkou cudzích ľudí na internete. Nevidím na tom nič pozitívne, poradiť sa v tomto rozhodovaní s verejnosťou a len ma zaujimalo, v akej forme to potom použijete ako argument pri konečnom rozhodovaní. Páči sa mi Alica, ale väčšine cudzích ľudí sa páči Nikol, tak dam radšej Nikol.
Ja nie som závislá na názore mne neznámych ľudí. Ak sa mi páči meno Anička, tak ho dam, aj keby mi 200 ľudí povedalo, že je staromódne.

h_petra
14. apr 2020

@katkamarcinova ja si napriklad nic nedokazujem, ani si nemyslim, ze som dokonala, ale mena pre dve deti som zvladla vybrat s muzom aj bez konzultacie na konovi 😁

h_petra
14. apr 2020

@whatever1 mna nerozculila. Pobavila 😁

katkamarcinova
autor
14. apr 2020

@h_petra
@h_petra tak to je super 🙂 uz len sa naučit neposmievat ludom 🙂

karmen118
14. apr 2020

Fúha aké pozdvihnutie, kvôli jednej otázke ohľadom výberu mena 😀. Mne dala mama meno Alica a svoje meno bohužiaľ nemám rada, nie som s ním stotožnená vôbec a nikdy ani nebudem a ako dieťa som závidela svojej sestre jej - podľa mňa krásne meno - Natália, aj iným dievčatám pekné mená, ale tvojej dcérke sa páčiť aj hodiť môže. Užila som si s tým menom dosť, lebo som ho v tej dobe mala ako jediná. Takže ja som skorej za Nikol - Nikolka 🙂.

katkamarcinova
autor
14. apr 2020

@karmen118 Ahoj Alicka mi sme chceli strasne Nataliu veeeelmi ale segra nas predbehla dodnes sa s tym neviem zmierit :( inac velmi malo malo poznam ludi ktorym sa paci vlastne meno 🙂

tykat
14. apr 2020

@katkamarcinova ..mne sa pacia obidve takze... Alikol... 😉

tykat
14. apr 2020

@miriam11 ...keby nebol net? no urobili by papieriky a losovali, čo iné?

tykat
14. apr 2020

aaale zase ja to aj chapem že sa mamička opýta...niekedy sa dozvie to čo ju samú nenapadne...že Alicu môžu prezývať opica alebo palica... že Nikol je nevhodné a je to také divné (skôr pre transku, tie si dávajú také bezpohlavné mená)...alebo naopak, že Alica je ako Alica v krajine zázrakov a že je to veľmi milé meno alebo že Nikol by mohla byť radšej Nikola a už to znie lepšie...za mňa fajn že je možnosť prečítať si nestranný názor, len tak na utriedenie myšlienok 🙂

maminka_dudada
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dee01
14. apr 2020

@tykat uplne suhlasim, super koment. Alicu v krajine zazrakov som mala velmi rada ako dieťa, ale meno by som svojej dcere urcite nedala, mne sa az tak nepaci a je na nu velmi vela spodobenin.. Ako pises..

sonik123456789
14. apr 2020

Alica je krásne 🙂

blabla22
14. apr 2020

@katkamarcinova mne sa viac paci Alica. Nikola/Nikol mi evokuje balkanske muzske meno :D

sandrika1986
14. apr 2020

Ja mam doma Nicol 🙂

ro_manka
14. apr 2020

Alica je krásne. Nadčasové. Nikol vôbec nie za mňa

karmen118
14. apr 2020

@katkamarcinova narodila som sa na Zuzanu aj to meno bolo v hre a mňa mrzí, že mi radšej nedali to meno, bola by som síce xtá Zuzka na dvore, alebo v škole, ale bola by som so svojím menom spokojná 🙂, Zuzka je pekné meno, ale ako som už písala tvojej dcérke sa to meno môže hodiť aj páčiť a teraz v tejto dobe už nie je nezvyčajné, ako keď ho dali mne.
@tykat hej no, o tej tej palici a opici som sa napočúvala neskutočne veľa krát, aj iných škaredších, decká sú kreatívne -ale tak vždy si niečo nájdu, keď chcú. Detská dr mi neustále hovorila Alička ma to vytáčalo už ako dieťa do biela 🙄😅 a keď mi niekto z rodiny povedal Alica, neustále som mala pocit, že som dačo urobila, lebo je to dosť tvrdé meno, u nás sa nejako nezdrobňovalo 😒

katkamarcinova
autor
14. apr 2020

@karmen118 juj to mate teda zle skusenosti to ma mrzi nam sa obidve pacia mena a nevieme sa rozhodnut a aj kvoli takym veciam sa clovek opyta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre