Môj drobec je ťažší ako ostatné bábätka v brušku

siposova
5. sep 2012

ahojte , ked som bola naposledy na poradni bola som v 29tt a malý vážil 1400g ... doktor mi hovoril že je o týžden ťažší ako by mal byť... bojím sa že do porodu bude strasne velký a nebudem ho vediet normalne porodiť prirodzenou cestou ...strasne sa bojim cisarskeho a nechcem to .... priatel mi hovori že možno si maly ustali jendu vahu a bude mat okolo 3,5 kg pri porode to bol len taky priklad ze nebude taky velky..... mali ste už niektorá s týmto skúsenosť ? že malý bol v brušku večši ako by mal byt a potom sa mu tá vaha ustalila a zastavila ???

danieltag
13. sep 2012

@ivanka1987 ahoj, ja som tiež neustrážila slzy na uzde, manžel sa na mňa nechápavo pozeral a snažil sa ma povzbudiť.... prvé tehotenstvo prežívam možno až príliš emotívne, keďže sme na neho tak dlho čakali. Asi mám príliš ideálnu predstavu o novorodeniatku s mierami 3500g a 50cm a s "tučkom" som vôbec nerátala 😝 Ako pozerám, asi máme približne rovnaký termín, november 2012??

mariankas
13. sep 2012

@siposova Tak sa teš na bábätko, nech Ťa strach nezväzuje 😉 .
Ja som bola upozornená, že bábo bude veľké, čo aj bolo 2 týždne pred termínom 3 750g. No a na izbe bola maminka s 4 900 g chlapčekom. Sedela skôr ako ja 😉 a to som bola treťorodička 😒 . Je množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú pôrod, no teraz by som Ti poradila: teš sa na bábätko!

ivanka1987
13. sep 2012

@danieltag no veru taketo miery mam aj ja v hlave ulozene 🙂 ,termin povodny mam 17.novembra ale teda lekar mi povedal ze 24.10.bude novy termin.pripadam si teraz ako idiot ze ani neviem v ktorom tyzdni som,teda som 32 ale podla pana doktorka 34 tak som si aj sem dala 34(asi dobra hlupost )ja sice som tucna,aj som bola pred otehotnenim ale neviem ci je toto hlavny dovod toho,ze nas drobcek tak rastie.muz je vysoky ale obaja sme sa narodili tak akurat okolo 3500g a 50 cm.

trasko
2. okt 2012

no ja neviem co aj u nas bude ;-D nas je podla merani u viac lekarov dokonca aj v madarsku tiez nejak velky. posledne sono vcera 37 + 1 vaha 3600g.

kubik1
2. okt 2012

Ako tu už bolo písané, merania, zvlášť tie posledné pred pôrodom sú dosť nepresné. Pri prvom synovi mi pri každom utz hovorili, že je o 2 až 3 týždne väčší, ako bol aktuálny tehot. týždeň. Termín mi neposúvali, dokonca som prenášala. 5 dní po termíne mi povedali odhad 4,33 kg. Výsledok - synček sa narodil 8 dní po termíne (bez vyvolávačky) a vážil 3,92 kg. Vtedy mi lekár povedal, že čím väčšie je bábo, tým väčšia môže byť odchýlka pri tých posledných meraniach. Takže sa nestresujte, všetko bude ako má byť. Inak aj pri druhom, aj teraz pri treťom pri hovoria, že je väčšie, ale neriešim to, druhý syn vážil pri pôrode menej ako prvý...

ivanka1987
10. okt 2012

ahojte, vcera sme boli s malinkym na kontrole a mame 2970 gramov,tak som sa strasne bala ze bude mat ovela viac nakolko na poslednej kontrole nas pan doktor strasil s 5 kilovym drobcom,teraz nam povedal ze by sme sa mohli vysplhat na 3800 gramov. maly je krasny dokonca sa na nasaj usmial anjelik moj,uz sa ho nevieme dockat!!!dostali sme novy termin na 30.10.

katia7
10. okt 2012

damy pokoj, porodila som uz dve skoro 4 kilove deti prirodzenou cestou a to nosim velkost xs a slo to uplne super 😀 nenechajte sa strasit aj mne vraveli ze ake je obrovske a ze nech si dam epidural lebo umrem a ze to neporodim a vobec to nebola pravda 😝 a neumrela som ani bez epiduralu 😎

trasko
10. okt 2012

katia lahkost porodu VOBEC nezalezi od velkosti a gramaze matky.takze asi tak.kazde jedno telo je individi a reci ze ked matka je fyzicky aktivna lahsie porodi atd je tiez totalna chujovina.akoze podla velkosti sa urcuje dlzka porodu+lahkost porodu?tak ja pri mojej vyske 185cm som mala mat asi porod vseho vsudy za 10min za sebou?smejem sa!u mna prvy porod od zaciatku kontrakcii trval od nedele 21 30 do utorku 10 50. syn mal rovnych 4000g a 53cm. takze asi tak...xi o 12dni mam termin druheho ;-D

trasko
14. okt 2012

mne to meranie vyslo baby.dnes sa mi narodil Matusko.4170g a 53cm ;-D

miskaska
14. okt 2012

Mne pocas celeho tehotenstva doktor ziadne odhady vahy nehovoril az v den porodu ho odhadli na 3500 g a narodil sa 3970 g. A co z toho vyplyva? Ze som sa vobec nestresovala, ci bude maly alebo velky. Dr. len vzdy povedal, ze je taky ako ma byt 🙂

adinkag
14. okt 2012

@siposova nestresuj sa nasej malej odhadovali 3900g a nakoniec mala 3660 g :D tie odhady niesu presne

a2303
14. okt 2012

Nehnevaj sa, ale neviem, prečo sa takéhoto niečoho vôbec bojíš.... Podľa mňa hlavné je, aby bolo bábätko zdravé a aby sa nenarodilo predčasne... (koľko mamičiek, by bolo šťastných, ak by bábätká narástli v brušku do hocijakej váhy a nenarodili sa predčasne). Priberanie neovplyvníš.. A merania ultrazvukom nie sú vždy presné je to aj plus-minus 300 gramov. Nechceš cisársky, to ťa aj chápem... ani ja som nechcela ale keď sa mi dieťa dusilo pupočnou šnúrou počas kontrakcií, tak som si nenavyberala a hlavné bolo, aby bolo maličké v poriadku. Či sa už potrháš trocha, či bude cisársky, všetko prebolí ale nech je bábätko zdravé. Ja mám 54 kg, pri prvom tehu som pribrala 11 kg a dcérka mala 3,4 kg - klasický pôrod (to som sa parádne potrhala hlavne vnútri) ale nič neľutujem a je to môj poklad 🙂 druhé tehu som štartovala tiež z 54 kg a pribrala so 12 kg a malý mal 3,7 kg, nakoniec musela byť sekcia - nič príjemné ale maličký je v poriadku a to je hlavné. Či sa Ti narodí bábätko s váhou 3 kg, 3,5 kg, 3,8 kg neovplyvníš, len sa zbytočne stresuješ (merania v tehu nie sú veľmi presné). A nezabudni, rany sa zahoja... len nech je všetko tak ako má byť...

vierkass
15. okt 2012

@siposova
ahoj.... ja som teraz v 30tt a ked som bola na pohotovsti v 29 tt, tak mi doktor povedal, ze nas drobcek ma nejakych 1700 g. Pritom 2 tyzdne dozadu mi lekar na ultrazvuku povedal, ze maly ma 1040 g. To znamena, ze za 2 tyzdne nemohol tak vela pribrat. Pytala som sa toho na pohotovosti a povedal, ze je to priblizny odhad rozdiel moze byt az 400g. Tak sa zbytocne nestresuj.
Ja som mala 4200 g ked som sa narodila a moj manzel necelych 2600 g . Bol malinky. Tak dufam, ze sa to u nas nejak spriemeruje a nebude nas drobcek velky. Ale.... radsej nech je vacsi ako by nemal byt zdravy. Bude taky velky ako mu je treba. Tak hlavu hore.... Len nech vsetky maminky mame krasne a ZDRAVE deticky... drzim palce... 🙂

luluncek
27. jún 2019

@ela2710 áno príklad moja dcérka 4380g a normlanou cestou ;)nastatsie)

rik01lulaka
27. jún 2019

@siposova obavas sa porodu ako kazda prvorodicka, nad vsetkym rozmyslas, ale snaz sa sustredit na to vsetko pozitivne a vahu neries naozaj...moj gynekolog mi nikdy vahu nepovedal, on to totiz nehovori zenam prave z tychto "histerickych" dovodov takze klidek😉 vsetko dobre dopadne

bona
27. jún 2019

@rik01lulaka jej dietko malo 3660g a narodilo sa pred 6 rokmi..😉 naviac už je autorka neaktívna na stránke..

rik01lulaka
27. jún 2019

@bona no vidíš clovek si precita diskusiu lebo mu ju vyhodi a nekuknem vzdy na aktualitu 😂 ale porodila to je hlavné 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre