Moje dieťa sa v brušku často hýbe

ewka0012
28. okt 2011

ahojte baby,som prave v 28tt,prve tehotenstvo,chlapcek. a moje babo stale vystraja.prve pohyby som citila asi v 15tt.kopance od 20tt.a odvtedy kope nonstop.najprv rano a vecer a po jedle,cim tyzdne pribudaju tym viac a castejsie.zacne rano o siedmej, kope stale s malymi prestavkami cely den,vecer najviac aj do polnoci,niekedy ani zaspat nemozem.zacal uz vselico vystrkovat a cely sa premiestnuje az to boli niekedy.najnovsie zacal vystrajat aj v noci,zobudim sa na kopance a on si santi.je toto normalne?vsade citam ze dieta ma stale menej miesta a pohyby bude slabsie,u mna je to naopak.vyduva mi az cele brucho ako sa hybe.bude takyto aj po narodeni?da sa to nejako ovplyvnit?jedlom alebo zvukmi?niekedy ked zazvoni telefon ci zvoncek,alebo sa mi nieco sniva,mam pocit akoby sa zlakol a tak nahle sa mikne a zacne kopat.hladkam si brusko aj mu rozpravam vselico,muz takisto a nic nepomaha aby ma nechal spat.vsetky mamicky mi hovoria,len sa vyspi kym mozes,ked sa narodi tak sa par mesiacov nevyspis....lenze ja nespim uz teraz lebo vystraja.posledne noci mu dokonca vadi ked spim na pravom boku,kope ako o zivot kym sa neotocim inak.dufam ze nebude takyto aj po narodeni to sa mam na co tesit,to bude cert

marika1066
29. nov 2014

@denda90 denda90 aj moj maly je stale na pravej strane 😄nemozem sa dockat januara

marika1066
10. dec 2014

@denda90 aj moj maly je stale na pravej strane😄

radynadzlato
18. jún 2019

ahojte baby...ja som 36tt ....odkedy zacal prvy pohyb neprestal...naprv letme nevinne dotyky, potom si to tahalo celu rucicku alebo co to bolo....potom vytrcal bud zadocek alebo kolienko a teraz od dnes 36tt mam pocit ze je v zvieracej kazajke a snazi sa celym telickom vyslobodit :D :D :D :D :D uz som si chvilu myslela ze su to kontrakcie, tie zaciatocne ktore nebolia...trva to cely den....ale vraj ked pride kontrakcia nebudem o nej pochybovat a budem si stopro ista ze je to ona :D

luluncek
10. aug 2019

@dejka77 presne to zažívam ja v tomto roku ale))))🤗ale že uplne )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre