Môže mi zubár pichnúť v tehotenstve anestézu?

lenkav1981
8. aug 2019

Baby tie, co ste mali problemy so zubami v tehu moze sa pichnut anesteza? Mam prasknutu plombu a zub sa zacina ozyvat, a neviem ci si ho dat zaplombovat bez, alebo s injekciou. Bojim sa aj aj😃 Hlavne ci je bezpecne si pichnut dat injekciu? Som v 35tt

sapa20
8. aug 2019

Ahoj
Aj keď je to duplicitna diskusia odpoviem ti.
Mne dlatom vyberal ,s injekciou s prestavkami napredychanie hodinu ,cca v 35 tt arodilasomv 38.
Pri ďalšom tehu mi v 36tt trhal zub s injekciou o týždeň som rodila.
Dal mi domov ampulku od injekcie ak by nastali komplikácie po návšteve u neho,aby som ju ukázala na pohotovosti.
Doktor sám zváži či umrtvit alebo nie a či vôbec plombovat.😉
Určite si daj robiť zuby.

gabuliacik
8. aug 2019

Ano,moze ti dat anestezu. Vcera som akurat bola u zubarky. Ja si sice nedavam,ale chcela mi ju dat...

ildiko36
8. aug 2019

@lenkav1981 nie kazdy zubar uroby zuby😏ja som sa potrapila..niektore zuby mi urobyl v 5 a v 6 mes.tehotenstva potom az ked som prestala kojit..do vtedy som fungovala na klincekoch..ale viem ti zarucit ze to pomaha..jeden dieravy zub som zachranila..vypadla mi blomba..denne som rozhrizala klincek a som vopchala do diery namiesto blomby..ukludnuje nerv stiahne zapal a sluzi ako blomba..ale kazdy den som musela vymenit inak prechadzal ucinok a mala som bolesti..

veronikaszabova
8. aug 2019

@ildiko36 inak toto iste mi radila aj moja neboha prababka. Som si myslela, ze si robi zo mna srandu... ze klincek... No evidentne mala pravdu 🙂
Joooj, tak si mi vyludila na tvari usmev, ze som si zmyslela na prababku 🙂

ildiko36
8. aug 2019

@veronikaszabova stary ludia vedeli tiez nieco😎
Som rada ze si na nu spomenula ..pekne spomienky vsak? Skoda ze uz nie su snami a nedavaju nam dalej rady😏

ildiko36
8. aug 2019

@veronikaszabova inak sa da kupit aj klincekovy olej..to je brutalne silne..ja uz to mam..netreba ani zubara😅

kittykat22
8. aug 2019

@lenkav1981 ja som tehotna zistila, ze mam 11 kazov - malickych, pretoze mi zubar po 1x spravil RTG na sukromnej klinike. Do porodu som mala zuby uplne v poriadku - vsetko robene s anesteziou.

sims122
11. aug 2019

Ja som si davala robit kazy v tehotenstve a pri vacsich kazoch som si aj dala pichnut injekciu. V tretom trimestri mi dokonca musela pichnut aj pri mensom kaze pretoze mi dost krvacalo zo zuba a vraj to pomahalo zastavit. Akurat mi davali len biele plomby.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre