Môže sa dieťatko v brušku zľaknúť?

diana20
17. júl 2015

Ahojte.. Možno je toto fakt blbá otázka, no napadlo mi, či sa môže dieťatko v brušku zľaknúť? Ja sa teda neľakám, ani nestresujem z toho, len teraz vedľa môjho bruška zaštekal môj pes.. Ja som sa nezľakla, ale dieťatko sa prestalo hýbať tak intenzívne ako dovtedy.. Tak som myslela, že čo ak sa zľaklo? Pýtam sa, je možné, aby sa dieťatko zľaklo? 🙂 ďakujem

lenadka
17. júl 2015

@diana20 podľa mňa sa môže zľaknúť, ked som bola tehotná pokazilo sa niečo v kanalizácii pri nás a ked som išla okolo a náhla začali zbíjať - strašný rámus, malá hneď začala kopať ako o dušu vyslovene bolo cítiť že sa zlakla, akoby chcela utiecť, takže som potom tadiaľ kým to neurobili chodila čo najmenej.

zita19
17. júl 2015

@diana20 dieta v brusku vnima zvuky z okolia. Ale ci sa moze zlaknut neviem, v kazdom pripade zvuky registruje

paskolinka
17. júl 2015

@diana20 myslim, ze ano. babatko je zvyknute na isty "standard", co sa napr. zvukov tyka a podla mna taky nahly hluk moze vnimat ako stres.

nataliatn
17. júl 2015

ak narážaš na to či to môže zanechať nejaké následky tak to nie pre boha.Mám známu pediatričku a na túto tému sme sa rozprávali. Zvuky ktoré sa vymykajú normálu vníma ako "nepohodu" l ani stres by som to nenazvala 😉

diana20
autor
18. júl 2015

@nataliatn nie, nenarážam na to.. Iba sa pýtam, či dieťa už vie reagovať na tie zvuky aj zľaknutím..

denuss
18. júl 2015

Moja dcerka sa v brusku zlakla,ked niekto zrazu pustil strasne nahlas hudbu..som si tym ista,lebo bola v klude zrejme spinkala a v tej chvily silno kopla a dostala stikutku🙂

lilitela
18. júl 2015

@diana20 Ano moze. Mne dcera v bruchu az "nadskocila". Bola som uplne sokovana.

lauricka
18. júl 2015

ano, zlakne sa tak isto, ako male babatko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre