Môže to byť blížiaci sa pôrod?

kati_01
4. jan 2022

Ahojte baby, som v 37tt4 a asi pred dvoma hodinami ma začali strasne bolieť kríže a aj také tlaky v podbrusku pociťujem, hlavne keď ležím. Zátka mi ešte neodisla, tak neviem co to môže byť. Môže to byť aj tým ze som cely deň bola aktívna a nezastavila sa? Som prvorodicka takže vôbec neviem ci to je kvôli tomu. 🙂

im709vf
4. jan 2022

@kati_01 môže to byť kľudne tým ze si bola v pohybe, avšak brusko je na dotyk tvrdé? Bolesti pravidelne? Ak áno, tak to kľudne môže byť rozbeh pôrodu, ale aj nemusí

adriannasvk
4. jan 2022

@kati_01 moze to byt aj zvysenou namahou,skus si lahnut,vyloz si nohy,daj magnezium....ak nepomoze skus teplu sprchu,ak sa to zhorsi pod sprchou moze to byt zacinajuci porod😉

adriannasvk
4. jan 2022

@kati_01mne bolo takto po nasej svadbe 🤣ja som 2 dni prelezala a dufala,ze sa to ukludni kedze som bola v 20tt 😄

marianna_peskova
4. jan 2022

Ak sú tie tlaky pravidelné, tak to môžu byť mierne kontrakcie, ale ak nie, tak to môže byť iba z námahy.

jazula
4. jan 2022

Mne sa takto začal pôrod. Bola som už v nemocnici (podozrenie na preeklampsiu). Poslednú noc ma celu noc príšerne boleli kríže, neprestajne a rovnako, žiadne vlny bolesti alebo niečo, čo by pripomínalo kontrakcie. Bola som pár krát za sestričkami a vraj ma bolel chrbát z nemocničnej postele…v každom prípade ráno na kontrole zistili, že som otvorená na 4 prsty tuším a do 3,5 hodiny bola malá na svete 🙂

danusa64
4. jan 2022

Moze to byt zacinaju porod, ale aj nemusi. Mna zacali boliet krize 4 dni pred porodom, nie pravidelne bolesti, ale par hodinove, potom aj kontrakcie som mala cisto do krizov, podbrusko ma vobec v den porodu nebolelo. Den pred porodom o 11 som na poradni vravela ze na posledne dni dost bolia krize a obcas aj podbrusko, vraj je to normalne a na porod to u mna vobec nevyzera. O 0:50 mi praskla voda a neskor zacali aj kontrakcie🤣

nikasmile
4. jan 2022

@kati_01 môže aj nemusí, ak kontrakcie budeš mať pravidelné a neustupujú ani po teplej sprche a postupne silnejú rodíš. Neboj pôrod rozoznáš 😉

kati_01
autor
4. jan 2022

Podbrušku mi sem tam dnes tvrdlo ale tie kríže su katastrofa 😒 rovnaká bolesť a niekedy silnejšia. A keď si dám kúpeľ tak mi vôbec nepomôže, ani ležať neviem lebo ich cítim. 🙈

jazula
4. jan 2022

@kati_01 No…ak to neustúpi (alebo sa nezmení na kontrakcie 😉), tak by som pre istotu zbehla najneskôr ráno k doktorovi.

kati_01
autor
4. jan 2022

@jazula uvidím do rána a keď to neprejde tak pôjdem 🙂 iné mi neostáva:D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre