Môže veľká hádka v 33. týždni spôsobiť predčasný pôrod?

21. jan 2022

Moze stres a velka hadka s partnerom sposobit to, ze zena predcasne porodi? Mali sme velmi ostru vymenu nazorov, kde som sa extremne rozculila a kricala.... teraz citim v podbrusku mravcanie a pobolievanie ako keby mala prist menstruacia☹(( ale nie su to stahy, len taka ako bolest, svalovka. Som v 33tt dakujem

basska_b
21. jan 2022

Povedala by som, ze nie - adrenalin a stres totiz porod zastavuje. Ale babatko to urcite citlivo vnimalo, dokonca aj poculo 😢

loliki
21. jan 2022

Prečo ste sa hádali? Stres, krik, nervozitu už dieťatko vníma, skús sa ukľudniť.

autor
21. jan 2022

@basska_b @loliki Spatne mi je to velmi luto 😢 ale mame velky vztahovy problem, ktory sme dnes riesili a bohuzial dopadlo to obrovskym krikom a placom z oboch stran. Uz si budem davat vacsi pozor na taketo napinanie sa, aj ked stres a smutok pretrvavaju nadalej 😓

loliki
21. jan 2022

Vzťahový problém... Vieš čo, choď ho objať, daj mu pusu. Neriešte žiadne problémy. Vyrobíte ďalšie. Dnešný večer proste vymažte. Nadviažte na to, čo bolo príjemné pred tým. Pripomeňte si príjemné emócie a držte sa ich.

ailiba
21. jan 2022

Pokiaľ viem, tak áno... Ale tie tvoje pocity môžu byť aj dôsledkom tej hádky a stresu z neho. Skus sa ukludnit. Daj si magnézium, vyloz nohy a uvidis....

martina1201
21. jan 2022

Presne po takejto hádke som do rána predčasne porodila. A to sa mi snažili liekmi a ukludnujucimi injekciami a magnéziom zastaviť pôrod.
Prekonávať vzťahový problém v takomto období, kedy by ste mali držať spolu a s láskou sa objímať je hrozne pre vás aj pre bábätko v brušku. Skúste sa baviť o vlastných pocitoch bez obviňovania toho druhého. Je to dôležité pre vás aj bábätko.

Držím palce aby sa pôrod spustil v správnom čase a vy dovtedy dokázali vyriešiť nielen vzťahový problém, ale aj naučili sa lepšie komunikovať.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre