Nepríjemné cvičenie s balónikom

oblivian
10. apr 2018

Ahojte,
kúpila som si Aniball a cvičím s ním už týždeň (som v 37.tt). Používam k tomu lubrikant Anigel. Pre mňa je nepríjemné už len to, keď sa ho snažím dostať dnu. Cvičila som zatiaľ 5x, dala som max 22cm (poloha po štyroch). Lenže pri vytlačení sa veľmi bojím, aby som sa nejak neporanila, je to dosť nepríjemné až bolestivé. Zvyčajne sa zľaknem a radšej otvorím ventil... Našťastie nekrvácam, ale po cvičení mám bruško veľmi tvrdé a bolia ma kosti tam dole, potom začne byť moje bábätko nezvyčajne aktívne. Nemôžem sebe alebo bábu uškodiť? Prečo ma to tak tlačí, prečo ma to bolí? V podobnej téme tu na fóre sa zeny sťažujú, že im nafúknutý balónik vykĺza a ja sa trápim už pri 20 cm?!

sayurinka
10. apr 2018

Moje telo reagovalo rovnako. Ja som balonik ani len nevedela zaviesť, veľká bolesť.
Brala som to ako znak môjho tela, že to jednoducho nechce a tento svoj pocit som počúvla. Sústredila som sa na masáž hrádze a do dnes som priridzene porodila dve 3,5 kg deti bez akýchkoľvek poranení 😉
Ja radím aby si počúvala svoje telo a užívala si tehotenstvo, komunikovala s bábätkom ❤️ všetko dobré 🤗

deti95060810
11. apr 2018

mám niekoĺko pôrodov za sebou, ale žiadny balónik som nikdy neskúšala.... Ak ti je to nepríjemné resp. bolestivé tak by si s tým mala prestať.

bosoriak
11. apr 2018

Ak ti tvrdne brucho a dieta sa mrvi, tak jednoznacne nie je nieco v poriadku. Mozno mas anatomicky porodne cesty nejako nastavene tak, ze si tlacis na krcok. Nerob to teda, ak ti je to neprijemne. Radsej nastrih ako predcasny porod.

Ja som pouzivala EPINO a ziadny problem, ak by mi vsak tvrdlo brucho, skusila by som to skonzultovat s lekarom.

althejka
11. apr 2018

uzívajte si posledné tyzdne tehotenstva bez stresu. z cvicenia a natahovania pokial ho sprevadza nepríjemny pocit ci potiaze. ta mala gebulka si cestu najde aj bez balona

nika898
11. apr 2018

@oblivian ja som sice balonik nepouzivala aj ked som nad tym rozmyslala ale na tvojom mieste by som s tym prestala. Ked ta to boli a je ti to neprijemne. Ale skus sa mozno spytat este na to doktora. Ja mam za sebou dva porody a dva nastrihy a nie je az take hrozne.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
extempore
11. apr 2018

Podľa mňa celý aniball je riadny krám. Je to marketing, aby zarábali na šialených tehuliach. Ja som porodila dve deti bez nástroju a o aniball alebo epino som ani nechyrovala... Osobne by som sa bála toho, že si dovnútra zavediem nejakú infekciu a predčasne porodím. Ženy, trocha zdravého rozumu!!!

yennn
11. apr 2018

Ako baby pisu, nemala by si mat az taketo neprijemne pocity pri tom.
No ak chces pokracovat, tak skus zvolnit. Ked budes mat nafuknuty vovnutri, skus dlhsie pocvicit svaly panvoveho dna, nie hned skusat tlacit. Potrenuj si stlacenie, uvolnenie minutu - dve a potom veeelmi jemnucko vytlacit. Mozno nie si dostatocne uvolnena, ako kazu instrukcie. Mozno aj toho gelu mas malo, ak to ide tazsie, skus pripadne trosku pridat.

Ale ozaj nie je potrebne cvicit za kazdu cenu, niektore zeny na to nie su nachystane a telo mozno takto reaguje. S doktorom ked budes konzultovat, ako radia kocky, urcite ti neporadi co s tym, skor podla mna tiez odporuci prestat.
Hod sa do kludu. Skusaj ak chces, najdi si ale viac casu a pohodlia, skus prip. teplu sprchu predtym. Nevycitaj si ak budes stagnovat, radsej menej ale nech ti to nie je neprijemne.
Ak nie, nic si nevycitaj, vyskusala si a urobila si pre to vsetko co bolo v tvojich silach a moznostiach tvojho tela 😘

agathachristie
11. apr 2018

Počkaj tyzden-dva. Telo bude pripravené. Mne to nešlo, zranila som sa. Cvičila som príliš skoro. Potom som za 10 dní pred termínom nacvicila 30 CM ako nič. Ak to ani potom nepôjde vykašli sa na to. Netreba to siliť. Ženské telo vie ako porodiť.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oblivian
autor
11. apr 2018

@bosoriak pri používaní epina sa ti darilo postupne zvyšovať obvod balonika tak, že si ho bezbolestne vytlačila? nemala si nikdy pocit, že je to nepríjemné alebo že sa natrhnes? ja ho vnútri viem nafúknuť aj na cca 26 cm, ale vytlačiť sa bojím aj 20, lebo mám pocit, že to nedám...

oblivian
autor
11. apr 2018

@lenkakravcova Ďakujem, určite by som nechcela prestať cvičiť, len som nevedela, čo robím zle. skúsim dať viac lubrikantu alebo si kúpim iný, lepší. Asi by som sa nemala toľko stresovať, že nestihnem sa dostať na 30cm obvod pred pôrodom, tak si ma trošku upokojila touto svojou skúsenosťou! 😊

oblivian
autor
11. apr 2018

@agathachristie myslíš, že ak už bude telo pripravovať na pôrod, budú svaly uvoľnené viac než teraz? teraz som 37t+5d.

bosoriak
11. apr 2018

@oblivian Mala som pocit, ze to taha a ked som mala pocit, ze to zacina boliet akoby ma islo natrhnut, tak som ho vyfucala. Inak pocas prveho tyzdna som ho tusim ani nevytlacala von, len nafukovala a vyfukovala. A najma, velmi pomaly a postupne. Neskor to slo aj vytlacit. Akoze nie je to prijemne, ale dalo sa to. Kazdopadne u mna sa jednalo o tretie tehotenstvo, takze asi aj kvoli tomu som to nemala problemove.

Ale viem, ze ma to nikdy nebolelo tak, ze by mi zacalo tvrdnut brucho, to urcite nie.

suzie.h
11. apr 2018

@oblivian pridaj sa do skupiny cvicenie s epinom/aniballom, tam su kocky, co maju realne skusenosti, isto tam najdes odpovede. nie tu, kde ti polka napise, aka je to hovadina. A za mna - vzdy to bolo neprijemne a balonik som si musela pri vytlacani pridrziavat, aby to slo pomaly a nevyletel a neubluzil mi... pomaly, postupne som pridavala po pol cm, niekedy stala, ale cim blizsie k porodu to bolo lahsie. Drzim palce hlavne vo finale! ;)

agathachristie
11. apr 2018

@oblivian myslím si, že je to individuálne. Moje telo povolilo až začiatkom 39tt. Čím bližšie v pôrodu tým by sa malo ľahšie cvičiť. Aj keď samozrejme nemusí to tak byť. Každá sme iná.

alobalka
11. apr 2018

Tiež nie som naklonená takýmto pomockam. Zvládla som to relatívne v pohode aj bez "cvicenia". Príde mi to hodne čudné a neprirodzené.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre