Pocit ako na menzes v 33. týždni tehotenstva. Čo to môže znamenať?

dicinka1
14. apr 2009

Ahojte...chcem sa opytat ma,alebo mal niekto v takom to tt pocit na kramy?moze to nieco znamenat?napr.nejake kontrakcie?

takyto pocit som mala v 1 trimestri..a potom to zmizlo..ale teraz z nicoho nic to zacalo znovu..a bojim sa...aby som predcasne neporodila ☹

evikj33
15. nov 2012

@pura Já bych skákla k dr.někdo kontrakce ani moc nemá přezto se porod rozběhne a muže pak jít šupem.Já měla spíše jen pocit střevní chřipky-žádné velké kontrakce a než jsme dojeli do porodky už nás dali rovnou na porodní sál ani napokoj nás neposlali a vodu mně rupnul až dr.sama nepraskla a pak už to bylo šup šup.Tak přeji pokudmožno rychlej a málo bolestivej porod krásného zdravého drobečka 😉

tinki
16. nov 2012

@pura včera som musela odísť..ale ma zaujíma, ako..? Prešlo to, alebo si nakoniec išla do nemocnice? Ozvi sa potom.. 🙂

lucassia
22. apr 2016

ahojte mamičky buduce 🙂 ja začinam mať pocity ako pri menštruácii už v 31tt aj trvrdnutie brucha už stresujem, že skor porodim .....mali ste aj vy skor takeho pocity ako pri slabých krám.

amyamyamy
26. nov 2016

U mňa opakujúca sa bolesť, ktorá pripomínala menštruačné bolesti, znamenala začínajúci predčasný pôrod. Keď ženy píšu s veľkou sebaistotou, že kontrakcie to nie sú, lebo to určite spoznáš, tak to som prekvapená, pretože kontrakcie začínajú na slabšej intenzite a bolesť sa stupňuje. Najprv sú to len sťahy maternice. Nepoznám nikoho, komu by samé od seba začali hneď šialené kontrakcie - možno pri vyvolávanom pôrode je takýto priebeh, ale z mojich skúseností - prvé kontrakcie sú slabšie, dajú sa predýchať a postupne sa prepracujete k tým "z filmu". Určite opakujúce sa bolesti v 28-33 týždni sú dôvodom na návštevu gynekológa alebo pohotovosti a často končia hospitalizáciou. Dať si horúcu sprchu alebo kúpeľ, aby ste ich rozoznali od poslíčkov je rada od 37.týždňa - inak riskujete, že si samy urýchlite predčasný pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre