Podľa sona má bábo väčšiu hlavičku

zuzka2103
24. okt 2018

Ahojde 😊, dnes som mala vystupne sono som v 35 tt+ 5 . No po sino meraniach ukazalo ze hlavicka je velka 38 tt. Mali ste to niekto?

petulkahu
24. okt 2018

@zuzka2103 kamoska mala a narodilo sa jej vlasate babo 😉 len ju zbytocne vystrasili ...

potvora1
24. okt 2018

@zuzka2103 žiadne stresy, keď bolo doteraz všetko v poriadku, bude aj naďalej... Ach tieto merania, len zbytočne stresujúce pre mamičky, si už v štádiu tehotenstva, keď sa už ťa hlavička nie moc presne odmeria, držím palce, nech je všetko ok😉

deti95060810
24. okt 2018

lekári na sone vidia veľké nič a pritom veselo strašia maminky...😉
najlepšie na tom je to, že po takejto diagn. sa maminke nedostane žiadneho ospravedlnenia....to že sa zbytočne trápila jej len jej problém...🙄

marienka1989
25. okt 2018

presne to isté sme zažili aj my...nepomer medzi bruškom a hlavičkou sme mali tri týždne...najskôr som z toho bola nešťastná, no tiež som počula, že tieto merania vôbec nie sú presné a tak som sa snažila na to nemyslieť...samozrejme, že sa nám narodilo zdravé bábätko. Aj pri meraní hmotnosti, aj keď nám bolo povedané, že tam môže byť odchýlka pár gramov, nám zahlásili v pondelok hmotnosť 3350g a narodila sa v pondelok ako 2750 gramová 😉

haanovajana
25. okt 2018

Mne zase povedali,ze jednu nozicku ma.Strasne som sa zlakla a potom povedala ze ju ma schovanu za druhou nozickou.

daakotaa
25. okt 2018

@zuzka2103 mne zas povedali pri prvom tehu ze babo ma dlhe ruky na 28tt a pri druhom zas ze ma dlhsie nohy jak ma mat...Tie merania su neni az take presne a pokial dr nezacal stresovat tak nestresuj ani ti...
A dalej, uz zachvilku porodis a aj tak nic nezmozes. Mozno fakt je babo len vlasate...

luciandzela
27. okt 2018

@marienka1989 a ukazalo vam to na3D sone alebo na 2D? Lebo i nam tak vyslo

kyra51
28. okt 2018

@marienka1989 Ahoj aj moj chlapček má väčšiu hlavičku v 33+1 a (aj bruško) ju mal skoro o dva týždne väčšiu. Vraj je to v poriadku, prosto to bude väčšie dieťa. Doktor mi povedal, že keby to bol hydrocefalus, že je tam v hlavičke vidieť tekutinu. Tieto odchýlky sú vraj v poriadku. Pokiaľ sono diagnostika v 20 týždni bola v norme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre