Väčšie bábätko ako má byť

smolinka322
3. máj 2022

Ahojte, akurat som prisla z velkeho sona aktualne som v 31+ 0 tt, na sone sa ukazalo ze moj maly ma. 1800g cca. A je celkovo vacsi o 1 tyzden a to uz mi robili korekciu na zaciatku tehotenstva kedy mi posuvali na zaklade usg termin porodu cize z teeminu 13.7.22 zmenili v 12 tt na 6.7 a teraz podla usg az na 29.6. mate niekto podobnu skusenost alebo ako sa da ovplyvnit aby babo nebolo az take prilis velke pri porode?

deginko
3. máj 2022

Tá váha a veľkosť je len orientačná a má veľkú odchýlku mojes sestre vždy namerali pri malom obrovskú váhu...tesne pred pôrodom skoro 4,2kg...a porodila o kilo ľahšie dieta

vevulik18
3. máj 2022

@smolinka322 ja by som to vobec neriešila 🙂, ja som mala podobne , dokonca pár hodín pred pôrodom má lekár vystrašil , že mala bude mat 4.5kg , mala 3890 g 🙂 držím palce , hlavne veľa zdravicka 🙂

diamond007
3. máj 2022

@smolinka322 áno, bratrancova žena. Porodila normálne bábo podľa prvého daného termínu čo dostala, tiež jej to posunulo o 2tyzdne počas tehotenstva...
Inak k tej veľkosti, moja bola celých 8mesacov o týždeň väčšia a na kontrole 36tt mi zahlásil že o týždeň menšia. Tak to už ostalo, termín neposuvali a porodila som dávno po termíne
A s prvou v deň pôrodu povedali 3.5kg a mala 3100g

smolinka322
autor
3. máj 2022

@vevulik18 dakujem pekne ale mam strach a nechcsm moc cisarsky alebo aby som bola uplne dotrhana tak mam strach.

diamond007
3. máj 2022

@smolinka322 joj prvorodička si tuším 🙂 pripravuj sa na pôrod, nenechaj to na náhodu ani nechoď vetami - porodili ostatné, porodim aj ja. Ty máš byť strojcom pôrodu, nie lekár ktorý ti má vravieť kedy čo. Nastuduj si niečo o pôrode 🙂 držím palce

ivkaivka9
3. máj 2022

@vevulik18 presne ako u mňa. Deň pred pôrodom už v nemocnici mi povedali, že mala ma 4,5 !! kg. A keď sa narodila, mala 3870 g.

vevulik18
3. máj 2022

@ivkaivka9 tak ešte aj váha skoro rovnaká ! 🙂 ja som sa vtedy veľmi zľakla , ešte aj lekár mi tam vynadal , že som isto brala femibion, že to z toho …

vierka82
3. máj 2022

Mne povedali v deň pôrodu že má 4900 a mal 5000g 😅😅😅porodila som prirodzene

drobcek17
3. máj 2022

@smolinka322 tiež som išla rodiť s tým že malý mal 4200g deň predtým mi povedali 3900g a keď som porodila tak váha bola 4500g takže ako sa menili služby lekárom menila sa aj hmotnosť malého 😂

smolinka322
autor
3. máj 2022

@diamond007 ano prvorodicka, a o porode si studujem a mam kupeny aj aniball a planujem aj naparku ale kedze mavam kontrakcie musim mat kludovy rezim tak cakam kym pride spravny tyzden

smolinka322
autor
3. máj 2022

@vierka82 vau tak to musel byt zazitok....🙂

petamich
3. máj 2022

@deginko no a ja zasa naopak 🙂 namerali v piatok 3.8 a porodila som v pondelok 4.5 🤷‍♀️

petamich
3. máj 2022

a teda mne zrealnovali termin porodu a este som aj porodila v 41 tyzdni (uz podla zrealneneho terminu) a maly aj mal 4.5 kg, ak nechces planovany cisarsky vela s tym nespravis 🤷‍♀️

ikonica
3. máj 2022

Ja som pri starsej mala termin podla ms 11.11., podla morfosona 4.11., na svet sa zacala pytat 2.11. a nakoniec sa narodila 3.11.

tianna
3. máj 2022

@smolinka322 jasné, mala si posunutú ovuláciu 🙂 tiež som to tak mala, no drobec bol aj tak pri pôrode menší ako podľa sona vyzeral 😊

tianna
3. máj 2022

@smolinka322 a inak cisárskeho sa vôbec neboj, je to úplna pohoda, aj kojenie 100%, kojim už takmer 2 roky 😄 rodila som raz normálne a 2x sekcia 🙂 ak ešte raz náhodou tak už jedine sekcia 😁

elizabet173
3. máj 2022

@smolinka322 nestresuj sa popredu, narodilo sa nám do rodiny minulý rok bábätko, malo 4380kg, aj lekári vyše 4 kg predpovedali, mamina prenášala, porodila prirodzene, cez jediného stehu, cvičila s anibalom.

surama
3. máj 2022

@smolinka322 Aj mne urcili, ze na zaklade velkosti plodu mi posunuli termin o 10 dni, ale to nic neznamena. Budes chodit dalej na kontroly a lekar ti povie cca ake velke je babatko. Mne vravel cely cas, ze je velky a nakoniec mal 4,7 kg a 54cm. Rodila som bez epiduralu (nechceli mi dat) a prirodzene...nebol ziaden problem...maly bol von na par zatlaceni. Lekar mi aj vravel, ze ma nechcel stresovat, ze velke babo bude, lebo to nemusi nic znamenat. Moje kamosky, co mali 3kg babo, tak nevedeli vytlacit... Hlavne cvic s Aniballom 🙂

diaalex
3. máj 2022

@smolinka322 nerieš vôbec termin 😉 mne v 36tt povedal lekár že je menšia o 5 dní a odhadovaná váha bude od 2800 - 3200g, nemám čakať veľké babo… v 37tt som dostala covid, malá sa narodila v 39tt+2 s hmotnosťou 3600g a 5 dní pred termínom

euka210
3. máj 2022

@smolinka322 nijako to nezmenis...moj 1.mal v termine 4650g, druhy 9d pred t.4200g a treti 7d pred 3150g. Genetika...manzelova sestra mala deti tiez okolo 4kg.

barboraamatejko
4. máj 2022

@smolinka322 mas uz teraz kontrakcie a planujes Aniball? Fakt sa neobavas, ze si vyvolas porod po zacati cvicenia? Jasne, neviem, ako tvoj krcok reaguje na kontrakcie, ale kedze je tu riziko, porad sa s dr podla vaginalneho nalezu.

smolinka322
autor
4. máj 2022

@barboraamatejko samozrejmeze sa poradim s dr. Krcek zarial nijak na kontrakcie nereaguje mavam tvrdnutie od 20tt a kazdy tyzden ma kontroluje a krcok je bez zmeny

fok
6. máj 2022

@smolinka322 to neovplyvnis…. Ja som malicka 155cm a 55kg pred otehotnením a narodilo sa mk babo 51cm a 3650g… a na sone hovorili týždeň pred že bude mat maximálne 3200g 🤷🏻‍♀️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre