Pôrod bez prípravy

nahbia
20. okt 2018

Ahojte, všade čítam ako sa baby pripravujú na pôrod - masážou hrádze, aniballom , pitím čaju , tak má zaujíma či ste tu aj take , ktoré ste sa na to nepripravovali a zvládli v pohode ( “ v pohode” viete ako myslím ) ja z toho nič nerobím , tak uvažujem či s niečim začať, keďže čas by som ešte mala , som 37tt ale napr. U nás v nemocnici nastrihavajú automaticky , nečakajú či treba , tak či to má nejaký zmysel . 🤔

candies
21. okt 2018

Ja si zas myslím ten porod je vec na ktorú keď sa pripravis lepšie zvladnes ... nevravím ten máš hneď cvicit atd ale určite je lepšie vedieť čo ta čaká čo mozes odmietnut atd ako keď nebudeš vedieť nič ... ale každého osobná vec 🙂 urob ako uznáš za vhodne a držím palce

sasesoe
21. okt 2018

@nahbia mozea si vybrat aj inu porodnicu. Ja som s druhym sla trosku dalej. Sice som sa pripravovala aj pred prvym, ale bolo tam viavero komplikacii - aj v priprave a nedopadlo to podla mojich ocakavani. Pred druhym porodom som sa poucila z chyb, zase sa pripravravovala, ale svedomitejsie a bolo to krasne. Nehovorim, ze bezbolestne, ale kym po 1vom dietati som uvazovala,ze dalsie len cez adopciu, po 2hom by som spm rodila aj kazdy tyzden (kebyze sa netreba o ne aj starat, lebo kvalitne mi prerastaju cez hlavu). Ono nejako porodis aj bez pripravy, ale s pripravou to moze (nemusi) byt lepsie/ lahsie.

e3v3a3
21. okt 2018

@nahbia ja som sa nijako nepripravovala, iba som si povedala ze budem počúvať co mi hovoria. Mala som iba jeden steh takže sme to dobre zvladli

ivec16
21. okt 2018

@3petka no mne vrtalo v hlave stale ze preco nastrihuju ked su predcasniatka male, ze ved by sa zena nepotrhala, no v tomto pripade je to kvoli babatku, velky tlak na hlavicku by mohol sposobit krvacanie do mozgu a pod... tam ta hlavicka nie je uplne zrela a pripravena na ten tlak

bucko555
21. okt 2018

ja som porodila bez akejkolvek pripavy porod 4 kg dcerky a v pohode a dobrovolne som sa dala nastrihnut preistotu

aleshka_supermama
21. okt 2018

@nahbia ja som nechodila ani na cvicenie, nepila caje, necvicila aniballom ani na tu pripravu do porodnice som nechodila.. a pôrod som v pohode prežila boli tam kočky ktoré chodili na predpripravu ci ako to mam nazvať a zvládali to úplne zle. Podľa mňa je to všetko v hlave o psychike rodičky...

dkethe
21. okt 2018

Nuz ty budes z kategorie pohodovych odovzdanych slovenskych rodiciek "prezili vsetky, prezijem aj ja". Na vsetko sa vykasli a bude ti hej. Avsak su zeny ktore by do nemocnice kde strihaju rad radom ani nepachli. Take zeny pristupuju s vacsou uctou k svojmu telu, piju cajiky a cvicia s balonikmi. Ako vravim ja - vaginy samic cicavcov sa netrhaju, ani nestrihaju. Zvlastne, ze Panbozko to s tymi (slovenskymi) zenami vymyslel tak hlupo, nie? Vzhladom na to v akom zlom stave je sk porodnictvo a zial aj lahky porod moze dopadnut hrozne, by som ja pripravu nepodcenila. 🙂

nahbia
autor
21. okt 2018

@dkethe určite by som sa nezaradila medzi tie “ POHODOVÉ slovenské mamičky” samozrejme , keď si spomeniem na moju starku či svokru ktoré porodili obe po 4 deti bez cvičenia, čajov a epi, áno , fráza “ prežili všetky, prežijem aj ja “ mi príde na um 🙂 ale keďže som prvorodička a nemám o pôrode ani páru ( len z čítania) veľmi rada si nechám poradiť😊

dkethe
21. okt 2018

@nahbia a ako porodili? tak ze prezili? ja (priblizne!) viem ako rodila moja mama a teda je mi do placu aj za nu. ale prezila 😉 napokon - aj ja som prezila :D vies, aj tie psiky rodia bez balonikov. ale akosi inac nez my slovenky...

majulino
21. okt 2018

@nahbia nadstrih nieje vobec citit

mariatokarova
21. okt 2018

Ono je fakt ten nástrih u nás podľa mňa na figu , strihli má v tedy keď som kontrakciu vôbec nemala a veru cítila som ten strih aj au som si povedala nakoľko to bolelo... , Samotný pôrod bol v pohode tiež som necvicila , nepila čaje iba som o Tom čosi prečítala

malykonik
21. okt 2018

@ivanecka0602 že nástrih neboli, k tomu toľko, 11 hodín som kontrakcie v tichu predychavala, aj tlačenie, ale nástrih som zvrieskla od bolesti, šitie tiež. Veď si predstav že ti rozstrihnu noznicami pipinu :/ to proste cítiš bez ohľadu na to čo robíš.. a ak niekto nástrih necítil naozaj, tak buďte rady

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
skjatqo
21. okt 2018

Ja som nastrih citila...akoze vsimla som si to aj ked sa to porodna asistentka snazila maskovat. Ale o bolesti hovorit nemozem. Mozno ako ked mi zubar opichne zub a potom tam cosi robi.
Zasivanie nema byt co masaker. Niektorym gynekologom to asi robi dobre. Samozrejme ze to treba opichnut. Ja som citila iba posledny steh ako pichnutie ihlou, ziadna tragedia. A to ma zasival Dr. Kim. Meno exoticke, ultrazvuk sa ucil ale sit chvalabohu vedel.

A prajem pevne nervy. Ja som obe deti mala po termine, tak viem co je to cakat.

jasminet
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jasminet
21. okt 2018

3x som rodila, 3x s nástrojom a ani raz na nebolel. Prvý raz som bola potrhana aj napriek tomu vonku a dnu, 45 minút má vyšívali a cítila som len posledný steh. Druhý raz už si lekárka (môj pôrodník letel k cisárskemu hneď po odrodeni) nedala moc záležať na umrtveni, občas som zjsjkla, ale nič hrozne -vrtanie zubu je horšie. S tretí raz bolo pár kozmetických stehov bez bolesti. Žiadne prípravy na pôrod ani raz.

jasminet
21. okt 2018

Nástrihom.... Sorry, mobil vie lepšie než ja čo chcem písať... 🙂

katka1416
21. okt 2018

Ja som sa tak isto nijak nepripravovala a zvladli sme to v pohode, nastrih mi taktiež nevadil, zahojilo sa to rychlo. Pri druhom som uz vedela co mam robit takze pohoda.

dkethe
21. okt 2018

@jasminet ad zubar. Pride zena v kostymceku a lodickach, sadne do zubarskeho kresla, vypyta anestezu a kvazi si oddychne pol hodinku. Na druhej strane je vysilena spotena zena s vyviazanymi nohami ktoru siju zaziva (Kosice - Nova nemocnica) muz co nevie ako ma zene ktora place od bolesti pomoct a doktorka ktora stekne len 'vydrzte'. Ak v zubarskom kresle zubar odmietne pichnut anestezu, moze zena odkracat inde. Z porodneho stola vsak odist nemoze a je tak odkazana na volbu lekara. A ti casto volia nehumanne. A to je rozdiel medzi zubnym kazom a porodom na slovensku.

jasminet
21. okt 2018

@dkethe nie je nemocnica ako nemocnica. Ja dom žiadne vyviazne nohy nemala a za seba môžem povedať, že radšej ísť 3x rodiť bez epi, než raz ku zubárovi.

dkethe
21. okt 2018

@jasminet to mas pravdu. a nie je lekar ako lekar. ale je velmi zle ze pokial zena ide rodit do renomovanej statnej nemocnice, bez zazmluvnenia lebo ved vsetci tam su odbornici a vlastne zisti, ze cele je to obrovska loteria! je otazka ci sitie zaziva je v tejto porodnici standard alebo to zalezi od toho ako sa doktorovi rodicka paci!! oboje je chore.

timilv
21. okt 2018

Ja som necvičila s aniballom, nemasírovala hrádzu, nechodila na žiadnu prípravu, atď. Ja som si jedine vybrala lekára, ktorého som chcela mať pri pôrode a s ním som bola dohodnutá, že mu plne dôverujem a nechávam to na neho... A neľutujem, doteraz spomíname s mužom na pôrod len a len v dobrom 🙂 a to som nemala ani epi, ani rajský plyn,...

dada125
21. okt 2018

Jediné, čo som robila bolo to, že som si natierala hrádzu olejčekom na masáž hrádze. Dvakrát som sa stretla s dulou, porozprávali sme sa o našej nemocnici, ako to tam chodí a pobavili sme sa o všelijakých veciach k pôrodu, ako prežiť kontrakcie, aby som mala ešte potom silu tlačiť. Ale podľa mňa je veľa na psychike. Povedala som si, že budem mať krásny rýchly pôrod a mala som. Bez nástrihu, bez epi...

nadula01
21. okt 2018

Ja som rodila 2x bez anibalu, bez pitia čajov, bez príprav a som tu 🙌, boli to ako sviňa, ale dáš to 🤣😘👌

skjatqo
21. okt 2018

Mne u zubara najviac vadi ze nemozem rozpravat. Pri porodnych bolestiach som mohla aspon somrat na vsetko 😉

montemotherone
21. okt 2018

@nahbia prípravu ako popisuješ som nerobila ani pri jednom pôrode. Pri prvom vôbec nič a pri druhom som pracovala skôr na psychike 😉 A asi dosť pomohlo

tinaa64
22. okt 2018

Vobecsom.sa nepripravovala..prvy porodn 24 hod bez epi..druhy porod 5 hodin bez epi...pri prvom ma nastrihli pri druhom nie..trosku som sanatrhla takze iba kiz.eticle sitie bolo

sivecke182
27. okt 2018

Ja som sa nijako nepripravovala...ziadny aniball,ani caj...mala som obavy ako prvy porod zvladnem...no presne na termin prisli bolesti o 2 v noci,,este som cakala asi pol hod.ci naozaj treba do nemocnice ale dobre ze sme isli maly bol o 4.20 na svete,, cize velmi rychlo islo vsetko 😮 😃 kazdej prajem taky porod...a tehotenstvo tiez bez problemove...a bez nastrihu..

laska201
27. okt 2018

4 porody a teda vobec som nic necvicila ani nepila.jedine co som robila bola tepla voda,drepy,prechadzky aby to uz prislo.takze 2 vyvolavali a 2 prisli same.

mivalik
27. okt 2018

Ja som sa nijako nepripravovala na porod. Ziadny kurz,ziadny caj, ziadny anniball ci ako sa to pise a porodila som a som v poriadku. Podla mna to je prirodzena vec a zena je na to usposobena aby to zvladla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre