Pôrod bez prípravy

nahbia
20. okt 2018

Ahojte, všade čítam ako sa baby pripravujú na pôrod - masážou hrádze, aniballom , pitím čaju , tak má zaujíma či ste tu aj take , ktoré ste sa na to nepripravovali a zvládli v pohode ( “ v pohode” viete ako myslím ) ja z toho nič nerobím , tak uvažujem či s niečim začať, keďže čas by som ešte mala , som 37tt ale napr. U nás v nemocnici nastrihavajú automaticky , nečakajú či treba , tak či to má nejaký zmysel . 🤔

poplanucha
20. okt 2018

Ja som sa tiez nepripravovala nijako a porod uplna pohoda, aj bez epiduralu. Ziadny anibal, masaze ani predporodny kurz. Ako mam dychat mi povedali pri porode, staci pocuvat a robit to co hovori lekar a sestricky. Nastrih som sice mala, ale dr mi vopred povedala ze by mi dost pomohol a ze ho mozem odmietnut. Vedela som sice presne kedy ho urobila, ale kedze sa robi pocas kontrakcie nejako extra to neboli, skor citis tu kontrakciu. Do dvoch hodin po porode som sedela, na izbu som chcela odkracat hned po svojich ale nedovolili mi 🙂 Jazva po nastrihu zahojena rychlo, po par tyzdnoch som ani nevedela ze nejaky bol.

conspi
20. okt 2018

@nahbia nepripravovala som sa ani pri jednom. Pri dcére ma nastrihli a necítila som to vôbec. Dokonca som necítila ani šitie. Pri synovi ma nenastrihli a šili ma hodinu 🙂 ale dve hodiny po pôrode som už ani nevedela 🙂

lenadka
20. okt 2018

@nahbia kúp si čajík na ľahší pôrod, dva krát denne si ho zalejeme a relaxuj. Ja neviem tie masáže hrádze a podobné veci mne gynekológ povedal, že ženy si tým akurát často privodia mykózy, tie potom oslabia sliznice a trhajú sa pri pôrode.

malasandrika
20. okt 2018

@ivanecka0602 nie, len ma irituje, keď niekto opisuje skúsenosť, ktorú nezažil. Pekný večer.

syslik81
20. okt 2018

ja som sanechystala vobec .. nechala som to na prirodu a doktorov .. som malinka a utla 45kg a 162cm .. najmladsiaspm tiez nebola .. a mala zo mna vyletela ako strela.. ..v zahranici nenastrihavaju .. do porodnice som prisla okolo 1 v noci a krpec uz o 4 v naruci.. ziadne stresy pocas tehotenstva pred a ani po porode a viacmenej mame kludny priebeh stale - nestudujem internet ale riadim sa sebou a funguje nam to

kika831
20. okt 2018

@nahbia ani ja som sa nijako nepripravovala a to uz mam za sebou 2 porody- a popravde si myslim ze sa asi na to ani neda nejako pripravit, skor ide asi o celkove nastavenie sa vnutorne. To je moj nazor. Drzim palce

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evittam
20. okt 2018

@nahbia Este lepšie- ako nam povedala porodna asistentka-dnu to islo ľahšie ako to pôjde von 😁😉
Tiez som sa bala ale ako som uz bola po klystire tak som sa sama sebe cudovala aka som v pohode a bez stresu, cakala som len na muza kedy príde.😉

iveta143
20. okt 2018

ja som sa tiez nepripravovala...pri 1 porode ma nastrihli,ani som nevedela kedy a pri druhom mi to oznamila porodna asistentka,pretoze inak by som sa bola potrhala,tak som suhlasila...ale takisto si myslim,ze vsetko je o vnutornom nastaveni...

lavender21
20. okt 2018

Ja som pred pôrodom pila maliník, inak nič a teda nastrihnúť ma nastrihli viem kedy, bolo to nepríjemné, tak ako aj šitie. Dva týždne som nemohla sedieť a to nie je bohviečo, keď sa ti treba starať o bábo... Pôrod som mala veľmi dlhý, spamätávala som sa dlho. Teraz plánujem cvičiť s Aniballom a znova Maliník. Už viem čo ma čaká, tak je to iné, ale chcem sa lepšie pripraviť... ale evidentne mám inú skúsenosť ako väčšina mamičiek tu... Je to teda veľmi individuálne...

nikayla
20. okt 2018

Bala som sa ako čert kríža, ale nepripravovala som sa nijako. Len psychicky. O polnoci som prišla do nemocnice, pred 4 ráno uz bola malá na svete. Stačí počúvať sestru alebo lekára, dá sa to v pohode zvládnuť...

zuzinapipina
20. okt 2018

@nahbia ja som sa tiez nejeko extra nepripravovala, sice pila som potom nejaky caj tuzim z maliny ci aky a jedla kazdy drn e t, zdne pred porodom lanove zrniecka... Ale na porid som vobec nemyslela ani som nepanikarila, ako moje kamky v okolí 🤣, kontrakcie som mala 24 hodin, ale ked sa to uz nedalo vydrzat, lebo rano ma poslali domov, tak vecer som isla znovu a maly bol za 10 minut na svete 🙂 aj ma nastrihli tusim, ani som nic necitila, a povedali, ze takto mozem rodit kazdy rok🤣🤣🤣🤣

alyn
20. okt 2018

@nahbia ja som sa zasa pripravovala, ale potrebovala som to..aj z psychickej stranky(velmi pomohlo) aj fyzickej (epino) neviem povedat ako by to bolo bez cvicenia, ale ani jeden z oboch porodov ma nemuseli nastrihnut a mam z prveho porodu 1 stich. Ja epino odporucam velmi.

nivea777
20. okt 2018

Ani neviem kedy mi dr spravila nastrih..vobec som to necitila..Potom mi pichla injekciu a sili ma asi 4 minutu dokopy so vsetkym..mala som asi 2 kozmeticke stehy,bolela ma akurát tak prdel :D ale to nema nic s nastrihom

robinka84
20. okt 2018

@nahbia Bez pripravy. Jedine co som pila od zaciatku 9m bol caj z dakej maliny. Chutil mi 😅, rodila som skor, prveho 10 dni a druheho 9 dni ako bol vypocitany TP. A v oboch pripadoch som sla len na kontrolu, ze sa citim dajak cudne (a ked mi sestricka povedala, ze mi zacal porod tak som jej povedala ze isto nie, ved mam este cas 😅) a uz som sa z nemocnice nevratila. Teda vratila, po par dnoch aj s uzlickom lasky 😅 nastrih bol u oboch. Pri druhom sa ani necudujem. Mam 160 cm a maly mal 53cm a 4,1 kg ale dala som to 💪 😁

chrissie_kf
20. okt 2018

@nahbia ja som sa bala velmi nastrihu a nakoniec som nastrih mala i ked som prvykrat s epinom cvicila a bolo to v pohode. Rychlo som sa zahojila a teraz v lete pri porode ma zasa strihli ked to inak neslo a nemala som ani epidural a vobec neviem kedy . Sitie bolo trosicka neprijemne ale podla mna je vrtanie zubu horsie 😂 hned po porode som sedela , chodila a zasa sa rychlo zahojilo.neboj sa 🙂

jaja23
21. okt 2018

@nahbia no ja som rodila pred 3 mesiacmi a mam to este cerstve.Podla mna to ma kazdy inak.Mne vsetci hovorili,ze to budem mat dole po tolkych kontrakciach strpnute a nastrih citit nebudem.Ja som zial citila vsetko.O 12:30 mi odtiekla plodova voda a maly sa narodil o 19:00.Nastrihavali ma uz ku koncu pri poslednom tlaceni.Ja som citila este aj hlavicku ako isla vonku a vsetko proste.Ale jedine co mozem fakt potvrdit je,ze ked mi ukazali drobca,zrazu som na vsetko zabudla 😊Teraz na to celkom rada spominam 😊 Ja om mala prirastenu placentu,takze ma uspavali a sili ma ked som spala nastastie 😊 a zobudila aom sa ako znovuzrodena 😊 Neboj,je pravda,ze ked to zvladlo tolko zien,zvladnes to aj ty. ja som sa na to nijako nepripravovala.Prajem vela sil,porod bez komplikacii a vela zdravicka obidvom 😊

lulica
21. okt 2018

@nahbia ja som to tak dala a rovno poviem ze vpohode ☺ nevedela som o rodeni a tom ako sa to ma robit absolutne nic iba o strasidelnom nastrihavani ktore na mne neurobili. Bol to moj prvy porod, dieta malo presne 4kg a moja predtehotenska vaha bola 49kg. Skratka ma nehali vykontrakciovat alebo ako to mam nazvat a potom mi povedali ze pri kazdej kontrakcii mam zadrzat dych alo pri potapani sa a silno tlacit akoby som sa chcela vyprazdnit na velku potrebu😅😅😅 asi dakych 5 kontrakcii trvalo kym som sa do toho dostala a potom uz len parkkrat a mala bola von. Este pocas mojho porodu prisli nejake sestricky za porodnikom pokecat rozpravali sa o dovolenkach a podobne😄😄😄a zrazu jedna v tom sa na mna pozrela a zabila ze ,,uz by som si na jej (mojom) mieste pytala nastrih😄😄sila vsak? Necvicila som s nicim vobec nic nijaka priprava ani vedomostna tesila som sa kontrakcie boli otrasne ale ppcas rodenia uz az tak neboleli alebo som to uz tak nevnimala neviem. Neminuly ma 3 vonkajsie stehy troska ma roztrhlo ale vobec to popri rodeni ani zasivanie. Teda niektore zeny vravia ze to bolelo ale tak ked zvladnes porodit dieta preco by si nezvladla nastrih a sitie😛 Myslim si ze to zvladnes tak ci onak v pohode ☺ myslim si ze cvicenie nie je skutocna zaruka pohodoveho porodu

e_lenka
21. okt 2018

Vobec som sa nepripravovala, ak neratam jedno pozrete video z porodu a uplna pohoda. Syncek bol pri druhom zatlaceni vonku a nastrihnuta som sice bola, ale ani som nevedela kedy a krasne sa to rychlo zhojilo.

babi81
21. okt 2018

@nahbia ja som sa tiez nepripravovala na porod, ani tie cvicenia a co ti vysvetluju lebo dcerka sa mi narodila predcasne 34tt vsetko ok 51cm 2560g

thoughtfulweirdo
21. okt 2018

Ja som sa nijak nepripravovala, rodila som prirodzene týždeň po termíne 🙂 nastrihli by ma nakoniec tak či tak, lebo nebol čas čakať, dcérke zmizli ozvy, takze musela hneď von, na mňa nebolo kedy brať ohľady.

ivec16
21. okt 2018

@3petka ak je dietatko predcasne tak tam je potrebny nastrih, lebo este nie je uplne zrele a musia znizit tlak na hlavicku...

majusska202
21. okt 2018

@nahbia ahoj ja som sa vôbec nepripravovala teda len zbalila tašku to bolo všetko.... Pôrod na prvo rodičku som mala mega super teda každý to hovoril. Áno epidural som nemala a dalo sa to zvládnuť... Prirodzene som sa sama otvorila ani ma nastrihnut nemuseli

pribinak
21. okt 2018

@nahbia ked sa bojis tak preco si tu epiduralku nedáš? Ved je lepsie mat dohodnutý epidurálka a povedat, ze nepotrebujem a zvládam aj bez, ako potrebovať a nemať to dohodnuté

sweetlife001
21. okt 2018

Ja som sa tiež absolútne vôbec nijako nepripravovala, ani som nevedela čo ma čaká, nič som nečítala a neriešila, vedela som že to bude bolieť, keď to prežili iné prežijem aj ja a konec. Nástrih som ani necítila. Všetko bolo ok. Ale.. od istého času som sa Bohu poďakovala asi milión krát, že som pred pôrodom nevedela o existencii MK. Keby som predtým čítala niektoré veci ktoré čítam teraz tu tak sa asi zabijem, po prípade by som umrela od strachu ešte pred pôrodom. O koniku som počula až v pôrodnici, a spomenula som si na to až dávno po pôrode aj som sa prihlásila a fakt nic lepšie sa mi v živote stat nemohlo 😀 a to som rodila pred 3 rokmi.

caelley
21. okt 2018

@nahbia epidural bola najlepsia vec, pre ktoru som sa mohla rozhodnut
Od momentu, ako mi ho pichli, som uz necitila absolutne ziadnu bolest ani pocas kontrakcii, ani pocas samotneho tlacenia, bez problemov som pocuvala doktorku a sestricku a spolupracovala s nimi, pretoze ma nerusila ziadna bolest.

whatever1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinajahoda
21. okt 2018

@nahbia ja som pred pôrodom cvičila s Aniballom, dala som 27cm a nakoniec mi to bolo na 2 veci, robili mi akútny cisársky.

3petka
21. okt 2018

@ivec16 aha vidíš a toto som vôbec nevedela

6erja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre