Predčasný pôrod v 31.týždni tehotenstva. Rodila ste niektorá predčasne ?

visnacka
28. dec 2018
predcasniatko
28. dec 2018

@visnacka ahoj presne v 31tt som porodila dcerku teraz ma uz 16mesiacov.

visnacka
autor
28. dec 2018

@predcasniatko a všetko v poriadku ? Nebola v inkubatore či ?

benit
28. dec 2018

@visnacka mne zacal prvy predcadny v 28tt. A potom este dalsie dva. Vzdy zvladli zastavit. Bola som az do konca na infuzkach na zastavenie aj tak som v noci v 36tt zacala rodit. Napriek 8 tyzdnom infuzii. Mala uz bola napichana vsetkym moznym takze bola ok, dostavala som kopec injekcii. Syn sa narodil tiez skor 35tt, toho mi uz preventivne napichali okolo 30tt. Tyzden som lezala v nemocnici a brala injekcie na pluca a neviem co vsetko este. Drzim palce, este skusit vydrzat.

predcasniatko
28. dec 2018

@visnacka bolav inkubatore pet dni na udrzanie teploty.presli sme si kadecim prvy rok ale je zdrava

predcasniatko
28. dec 2018

@visnacka tiez si porodila predcasne alebo len hrozi zatial?

visnacka
autor
28. dec 2018

@predcasniatko hrozii len ale pokusim sa šetrit sa snad pomože to

predcasniatko
28. dec 2018

@visnacka nic neroboddychuj ja som takto fungovala 11tyzdnov az do porodu :( je to zaberak len lezat a ledva sa pohnut ale skus pre to babatko to stoji zato ;) drzim velmi moooc palce nech je vsetko ok aspon ten 37tt kedy sa uz nerata za predcasne... ;)

visnacka
autor
28. dec 2018

@predcasniatko ďakujem 🙂😙

benit
28. dec 2018

@visnacka lez, oddychuj, da sa to. Ja som mala tiez malu doma a este som tie 4 tyzdne natiahla ked som sa vratila z nemocnice. Drzim palce

annouchka
28. dec 2018

@visnacka mne sa malý narodil v 33tt
V inkubátore bol asi 3 týždne
Dnes má 16mesiacov a je to šinter 😊
Držím palce

visnacka
autor
28. dec 2018

@annouchka ďakujeem 🙏
@benit ďakujeem 🙏

martinasz13
29. dec 2018

Ahoj ja som porordila teraz 12.12.2018 predčasne v 32tt, začala mi masívne odtekať plodová voda o chvíľu nato som začala mať kontrakcie našťastie ich stihli stopnúť, ležala som týždeň na rizikovom podali malinkej kortikoidy a potom naplánovali cisársky lebo bola KP (1750g a 43cm) .. malinká sa drží úžasne žiadne komplikácie po pôrode neboli, dýchala sama, prekonala žltačku a presunuli ju po týždni z JISky na novorodenecké mňa prepustili a s priateľom za ňou každý deň dochádzame, už vážime skoro 2kg klokankujeme, prebalujem ju, kojím ju včetko ako doa.. dúfam že čoskoro nás pustia a budeme si ju užívať v pohodlí domova. ❤ 🙏 .. držím ti palce aby ste čo najdlhšie vydržali 2v1 🍀 🙏

visnacka
autor
29. dec 2018

@martinasz13 ďakujem, držím palce 🙂✊✊✊

danicabbb
3. jan 2019

@martinasz13 ahoj môžem sa spýtať a vieš aj z čoho ti tak rýchlo masívne odtiekla?

martinasz13
3. jan 2019

@danicabbb to vôbec neviem, ani mi lekári nato nevedeli odpovedať 😏

danicabbb
4. jan 2019

@martinasz13 aha jasné no hlavne, že ste v poriadju to je základ

lukasko12
13. okt 2020

@predcasniatko a bolo vsetko v poriadku lebo mne sa malinky narodil v 31tt+2 a je inkubatore nema este vyvinutu chlopnu na srdiecku

lukasko12
13. okt 2020

@martinasz13 ahoj moj malinky sa narodil v 31tt a nema vyvinutu chlopnicku na srdiecku mal rychly pulz a je v inkubatore uz druhy krat ho dali pod modre svetielko.Mne kontrakcie chceli aj stopnut ale uz sa nedalo ja som bola otvorena na 5cm a musel ist akutny cisarsky malinky mal 2kg a teraz ma 1760kg

sonickaolivka
28. jan 2021

@predcasniatko dcérka sa narodila v 31.Tt a v inkubatore bola len 5 dni?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre