Prenášanie - byť doma, či v nemocnici?

77eliska77
26. sep 2018

Ahojte chcem sa opytat zienky ktore ste prenasali,boli ste doma alebo vas vaš lekar nechal hospitalizovat ? Je nebezpecne byt doma? A ako dlho vas nechali prenasat?

deti95060810
26. sep 2018

ja som vraj prenášala - ani som o tom nevedela. do nemocnice som išla len na pôrod...
susede vyvolávali po 3 týždňoch....vraj mala zelenú plod. vodu ktorá strášne zapáchala....

dmband
26. sep 2018

@77eliska77 Zdravím! Ja som prenášala v obidvoch tehotenstvách. V prvom ma vzali do nemocnice týždeň po termíne. V druhom ešte o pár dní skôr, ale to už som mala naplánovaný cisársky... Pokiaľ viem, lekári na Slovensku väčšinou nedovolia prenášať dlhšie ako 2 týždne a ten druhý týždeň prenášania už majú radi "pod kontrolou" = v nemocnici.

dmband
26. sep 2018

Ešte jedna vec: ja som mala v obidvoch tehotenstvách tehotenskú cukrovku. Tá vraj predstavuje riziko, len ak nie je dobre kompenzovaná, ale hoci ja som poctivo držala diétu a cukor som potom mala už v norme, sama som bola pokojnejšia, keď ma stále niekto kontroloval. No byť doma po termíne, ak nemáš nijaký problém, asi nebezpečné nie je, skôr je nebezpečné príliš dlhé prenášanie, ale aj na to sú dnes už všelijaké názory. Ja som bola staršia rodička a pri druhom pôrode som bola rada, že to dopadlo, ako to dopadlo, už som netúžila nechávať to na prírodu...

trashpanda
26. sep 2018

Ja keď som prenášala, bol taký plán, že ak sa to týždeň po termíne nerozbehne, vezmú ma do nemocnice a vyvolajú. Dovtedy som mala byť doma. Bol to celkom o nervy týždeň, predsa len prenášanie sa trochu ako rizikové berie a aj keď som mala všetky testy úplne ok, chcela som to už mať za sebou.

lubik87
26. sep 2018

@77eliska77 bola som doma pri prvom na 10 deň som.isla do nemocnice pôrod sa spustil sám vnoci a pri druhom.na 8 deň som.mala.ist ale pôrod sa.spustil.na 7 ráno 🙂

lula313
26. sep 2018

Rodila som 40+6, vyvolávať mi chceli až na 40+11 a bola som doma

malinajahoda
26. sep 2018

@77eliska77 ja som ževraj prenášala 9 dní. Vypočítané na základe poslednej menštruácie. V pondelok ma prijali do nemocnice, teda 6 dní po termíne. Všetko som mala v poriadku. A na 9 deň po termíne mi vyvolávali pôrod, kt. sa aj tak skončil cisárskym 😧.

stvura
27. sep 2018

Bola som doma, prenasala som dve z mojich troch deti...tretie je presne na termin. Najstarsieho mam 4 dni po termine, dcerku 5dni po termine (vraveli ze mozno i viacej lebo plodovu vodu som mala ako bahno). Porody mam vsetky spontanne, otec pri prvom a manzel pri druhom ma odniesli do nemocnice /10minut autom/...s tretim by som si to odsoferovala i sama 🙂 (vzal ma muz, tam sme uz byvali 20min od nemocnice). V podstate je jedno kde budes, u nas - NZ bolo tak ze do 10dni prenasania sa nic nedeje, potom ta hospitalizuju. Pri tretom kedze som mala dve prenasane deti mi vraveli ze uz na treti den ak by som prenasala idem do nemocnice - kedze prve dve deti mali zltu/zelenu vodu a obe zltacku

luliu
27. sep 2018

Prenasala som obe deti a v oboch prípadoch ma hospitalizovali v deň predpokladaného pôrodu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre