Príchod v 36. týždni z Čiech na Slovensko iba porodiť

amabeldan
6. jan 2017

Ahojte, chcem sa opýtať. Možno budem musiet na poslednu chvilu odíst na Slovensko aby som tam porodila.
Chcem vediet, ked pridem tak neskoro, mam si ist vybavit rovno nejaku gynekologicku a ta ma posle s papierom sa objednat rovno do nemocnice? Co ked na mna pride porod po prichode? Musia ma zobrat v nemocnici ked budem rodit, ci uz som tam chodila na "poradne" ci nie, ze?
Neviem či mi treba niečo vybaviť, ked len tak prídem tesne pred porodom.
Zaujimal by ma nazor zien, ktore tiez prisli na Slovensko akoby "iba porodit", co vybavovali a ako to bolo z porodom.. 🙂 Dakujem moc.

majusqa77
6. jan 2017

porodit mozes kdekolvek, bez ohladu ci si do danej nemocnice chodila na poradne. Mas slovenske zdravotne poistenie?

amabeldan
autor
6. jan 2017

@majusqa77 Som v CR, poistena som tu, takze na Slovensku nie som, viem ze by mal stacit ten formular E106 aby to bolo preplatene...

loginexistuje
6. jan 2017

@amabeldan zajdi do svojej zdravotnej poistovne musia s tym suhlasit a premysli si ako to budes potom riesit s rodnym listom pasom a pod pre dieta ak ti ide o porodne tak nestaci prist sem porodit

majusqa77
6. jan 2017

@amabeldan toto si skor prever. Porod problem nebude.. ..a suhlas s prispevkom vyssie, bez pasu dietata by si nemala opustit republiku 🙂

amabeldan
autor
6. jan 2017

@loginexistuje nepridem na Slovensko len porodit a hned nazad. Ale tak ze tam ostanem, len pridem tesne pred porodom, tak ma zaujima co musim vybavit, ked pridem v poslednych tyzdnoch...
Nejdem koli porodnemu, ale preto, ze ak nezohname do konca mesiaca byvanie, som nutena ist domov na SVK a porodit tam. A uz tam pobudnut urcitu dobu. 🙂

amabeldan
autor
6. jan 2017

@majusqa77 ked porodim a neskor budem chciet ist nazad je mi jasne, ze mi bude trebat vybavit pas pre babo. 🙂 ale to ma teraz nezaujima :D

majusqa77
6. jan 2017

@amabeldan ale myslim si, ze vacsi problem moze byt s poradnami, ako s porodom.. ...co viem, ze chodia baby z ba do rakuska si to platia a potom vyziadavaju od poistovne. Akutne ta osetrit musia, ale takto planovane, to by bolo asi skor lepsie sa na zdravotke spytat

loginexistuje
6. jan 2017

@amabeldan ved ti pisem chod ihned do svojej zdravotnej poistovne pre suhlas s preplatenim porodu na slovensku

natalushka
6. jan 2017

Mas trvaly pobyt v CR?ja som sice opacny pripad,ale myslim,ze to funguje rovnako..ja slovenka,pracujuca a poistena v cr,ale byv v sr,v cr som rodila..po porode sa po odchode z porodnice vystavuje docasny rodny list dietata na matrike v mieste porodu..nam sa podarilo v cr natrafit na milu pani,takze nam ho vystavila v den odchodu z porodnice,inak sa caka tusim nieco okolo tyzdna..s tymto rodnym listom sme normalne presli domov cez hranice na sr..nemyslim,ze keby nas aj polici zastavila,bol by problem..mali sme ten RL,prepustacie papiere z nemocky..takze to pohoda..potom doma na matriku v mieste bydliska,zapisali ho pod docasnym RL a poslali ziadost na osobitu matriku o vydanie slovenskeho RL..ten prisiel cca do mesiaca..myslim,ze tento princip funguje na kazdu stranu..druhy pripad teta slovenka,pracujuca,zijuca a poistena v sr..porod v cr..jediny rozdiel od toho mojho pripadu bol,ze pri odchode z porodnice musela zaplatit hospitalizaciu seba aj dietatka..s fakturami nasledne v sr len zasla na poistovnu,vypisala ziadost o refundaciu a do cca 3mesiacov jej porod preplatili..kedze to takto funguje na zaklade schvalenia EU,tak to tal bude urcite aj v tvojom pripade..ze nebudes mat poradne,nevadi..keby si nahodou bola niekde na dovolenke a pride to na teba,nikto ta neposle rodit domov,lebo tam mas absolvoane poradne..musia ti poskytnut adekvatnu starostlivost..takze toto odpada..inak ta suma v Cr za nekomplikovany prirodzeny porod bola cca 24tis(zalezi od porodnice,toto bbola Breclav)..preplatili skoro celu ciastku..tie ceny su podobne v oboch krajinach..cisar okolo 30tis..ale pozor,bavime sa o bezproblemovom priebehu pre mamku aj babo..akonahle sa nieco skomplikuje,treba dalaiu starostlivost,predlzenu hospitalizaciu,lieky..cvakas mavyse a ako je to potom s preplacanim dalsi nakladov to uz neviem..najlepsie by bolo fakt brnknut na poistovnu a opytat sa..i ked dolezite je aj na koho tam narazis..

n0mi
7. jan 2017

Treba ti formular na porod na sr.

amabeldan
autor
10. jan 2017

Dakujem vam, uz som si to zistila. 🙂 Ked mam europsky preukaz, osetria ma normalne, porod sa berie ako "akutny pripad", jedine co treba je formular s2, ak chcem nejake vysetrenia pred a po porode.. 🙂

emilia25
10. jan 2017

@amabeldan ja ked som prisla z cr na skk sice v 20tt a aj gyndosa som menila z cr na skk ale ako prve som vybavovala zdravotku sice uz si to moc nepametam aky bol postup ale ten formular treba a potom na zdravotke vydaju karticku tu karticku z nasej skk poistovni treba mat vzdy prefotenu.mne ju aj v lekarni pri vyberani liekov prefocuju.zubarovy zakroky nechcu preplacat.a nas eu musi zvlast vykazovat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre