Skrátený krčok maternice v 34 týždni....čo to znamená?

alexandra25
19. okt 2010

Ahojte,moj doky mi to vobec nevysvetlil bo sa ,,ponahlal,, spravil mi sono a povedal ze mam skrateny krcok nieco hovoril o 3 cm a o 3 a pol ale nejako som ho neregystrovala :( len som cumela na moju bambulku na obrazovke co bola chyba asi .... povedal mi akurat ze mam mat klud a ziadne dlhe prechadzky ... co to vlastne znamena ze ho mam skrateny?ze sa ako zacnem skorej otvarat ci co? a o kolko ked sa skrati je to este v norme? dakujem

radka174
18. aug 2018

Ahojte baby aj ja mam skrateny krcok maternice na 1.5cm som v 28 tt a mam nariadeny kludovy rezim aj ked pri mojej 2 rocnej dcerke sa odpocivat neda ale skor ma zaujima ako to je s pohlavnym stykom?? Ci mozem mat alebo radsej si dat na chvilu pauzu??

liduska12
18. aug 2018

@radka174 fuh, to mas mrte kratky na tento tyzden. Ak by sa dalo, by bolo lepsie keby si ozaj vela lezala teraz a s malou aby ti niekto pomohol...sex by som teraz neriesila na tvojom mieste pre istotu..ja som mala 1,5cm v 34tt, stale mi tvrdlo brucho a hospitalizovali ma s hroziacim predcasnym porodom ako druhorodicku (starsia mala vtedy nieco vyse roka). Nadopovali ma magneziom a utrogestanom a za 4dni sa mi predlzil na 3,6cm...kocka prvorodicka co lezala so mnou tiez s 1,5cm krckom v 34tt porodila...vela teda robi aj to ze si uz druhorodicka, ale davaj na seba vacsi pozor, 28tt je ozaj skoro este..drz sa 🙂

weronkaa
18. aug 2018

@radka174 ja keď som bola tehu a mala skrateny krčok mali od dr prísny zákaz

radka174
18. aug 2018

Ja mam ist teraz 3.9 k dr a bude mi ho zasa merat tak uvidim snad sa to zlepsi ale ked nie tak pravdepodobne pojdem do nemocnice lenze neviem co s malou kedze manzel chodi do roboty a takisto aj moji rodicia ale nejako to budeme musiet vymysliet.. teraz ma manzel tyzden dovolenku tak budem co najviac odpocivat.. no pri prvom tehu som takyto problem nemala tak neviem co mozem cakat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre