Skúsenosť s aniball? hodnotíte pozitívne či negatívne?

ni_kolka_ta
28. júl 2018

Ako dlho ste používali aniball?

29simona29
28. júl 2018

@ni_kolka_ta ja mám a nim veľmi dobre skúsenosti, od ukonceneho 36.tt,porod bez nastrihu a poranenia ako prvorodicka...

ni_kolka_ta
autor
28. júl 2018

@29simona29 stačilo ti denne 15 min? A rodila si na termín či skôr?

majusska202
28. júl 2018

@ni_kolka_ta mne doktorka povedala ze nie je treba tak som nepoužívala a na prvorodicku som mala luxusný pôrod vraj za 10 hodín so všetkým žiaden nastrihnutie prirodzene všetko samo išlo

vilma7
28. júl 2018

Používala, cvičila som viac,menej nepravidelne

majusska202
28. júl 2018

@ni_kolka_ta teda mne kázala pozitívne myslieť... Znie to smiešne ale ja som bola nastavená že budem mať dobrý rýchli pôrod aj tak bolo... Kamoška tiež prvorodicka mega stresovala chodila na x kurzov stále vravela ze sa veľmi boji zo to bude bolieť aj tak bolo rodila 3 dní... Ja som rodila aj bez epiduralky

29simona29
28. júl 2018

@ni_kolka_ta ja som cvičila cca každý druhý den lebo som sa vždy potrebovala na to dopredu psychicky naladiť a nie vždy to išlo, nakoľko mi bolo cvičenie to začiatku dosť nepríjemne a hlavne aj po tom...a nacvičila som nakoniec 30,5cm 3dni pred porodom. Rodila som na den presne-v ukončenom 40.tyzdni...

29simona29
28. júl 2018

@majusska202 súhlasím, psychika zohráva velku úlohu,tiež som porodila bez epi...

ni_kolka_ta
autor
28. júl 2018

@majusska202 ale natrhnutie bolo?

ni_kolka_ta
autor
28. júl 2018

@vilma7 a pomohlo ?

ni_kolka_ta
autor
28. júl 2018

@majusska202 vôbec ani neuvažujem nad pri. Už keď si to žena m vytrpieť tak bez dopingu môj názor samozrejme každá mame iný.
Ja sa pôrodu bojím čím je ti bližšie len som si povedala veď pred tým aj tak neutečiem a všetko prebehne hladko malinká sa vypýta kedy bude sa cítiť na to aby zazrela svetlo sveta a ja to zvládnem lavou zadnou. No väčší problém mi robi to po tom všetko príde mi to zneeivazenie ženy.

nightrover
29. júl 2018

Cvičila som asi 7x dokopy, dosť nepravidelne a mala som amo prvorodička super pôrod (samotné tlačenie asi 15min) A aj keď ma musela lekárka trochu nastrihnúť (ani nie 1cm), skonštatovala, že keby som necvičila, dopadnem oveľa horšie (malý mal obvod hlávky 36cm a vcelku robustný bol). Zašila ma tak, že ani neviemn že som niečo mala. Za mňa teda určite odporúčam a nabudúce budem cvičiť ešte viac a verím, že to dám úplne bez nástrihu.

arawis
29. júl 2018

Ahoj, ja som pouzivala pravidelne, cvicila som denne aj hodinu a pol (straaaasne pomaly sa mi darilo roztahovanie...kazdy den som zacinala akoby odznovu na najnizzsom priemere..) dostala som sa na max 28cm.
Posledne dva dni pred porodom som bola v nemocnici tak som uz nemohla cvicit. Maly siel von naopak, tak mi vraveli..proste nie tvarickou nadol, ale nahor, stale ho vtahovalo dnu a tlacenie bolo nekonecne. Nakoniec ma sili asi 40 minut zvnutra hlavne.
Nechcem strasit, zahojilo sa to viacmenej dobre, nemala som bolesti, brucho sa mi tiez stiahlo takmer hned po..proste akonahle bol maly von, vsetka bolest bola prec 🙂.
Len chcem napisat, ze na niektore veci sa neda pripravit. Mne by v zivote nenapadlo ze taketo otocenie babatka dokaze tak skomplikovat porod. Vzdy tu budu nepredvidane rizika. Ale vzdy sa porod nejak skonci, netrva vecne 😉. Ja neviem ci do epina este pojdem (kamaratka nepouzivala, prvykrat mala mini nastrih, druhykrat vobec) ale neuskodis si tym 😉.

majusska202
29. júl 2018

@ni_kolka_ta nie ja som ani stich vonku nemala všetko len vnútorné... Doktorka povedala ze krásne som sa otvorila bez pomoci priam ucebnicovo žiadne trhli vraj nie su

vilma7
29. júl 2018

@ni_kolka_ta prepáč, správu mi poslalo nedokončenú...ano, malý mal obvod hlavy 35 cm, 3600 g a 50 cm, som bez nástrihu a aj spontánneho natrhnutia. S Aniballom som sice bojovala, nebolo to bez bolesti, niekedy ma po cvičení aj krv zaliala, ale to bolo z prekrveného krčka. Podarilo sa mi nacvičiť max 3x27 cm , raz 28, potom som to už zabalila. Pár dní pred pôrodom. Prenásala som týžden, 8 dní.

lulukaka
29. júl 2018

Za mna urcite anon pouzivala som ho od 32 tt, ale nie tym sposobom ze uplne dnu a vytlacit, len hradzu som roztahovala zvonka. 10 min denne, straaasne pomaly to islo, 1 cm som niekedy az za 3 dni sa mi podarilo pridat. Mala som nacvicenycj v den porodu len 27 a ziadne natrhnutie, lekar videl ze som cvicela, veaj to na kozi vidno ze je elasticka a pekne sa napina , takze nad nastrihnutim.ani nemusel uvazovat vraj 🙂

luccy89
29. júl 2018

Ja o tomto nic moc neviem, kedze som este nerodila, ale dost sa bojim a tiez rozmyslam nad anibalom, ale mam aj strach z toho..ze ci sa nemoze stat, ze tym cvicenim a tlacenim sa vyvola porod? Mozno blba otazka, ale fakt neviem ako to v takom stadiu tehotenstva dole funguje 😂

ni_kolka_ta
autor
5. aug 2018

@luccy89 tiež má to čoskoro čaká za necelý mesiac a preto už aniball objednaný lebo tiež pred tým strachom neviem utiecť a ani neutečiem tak aspoň psychiku potrebujem 🤣 ale dali to iné dám (dáme) to aj my. 🤷🏽‍♀️

ni_kolka_ta
autor
5. aug 2018

@lulukaka a mozem sa spýtať kde si rodila? Lebo je fakt rozdiel aj v nemocnici kde ti nástrih urobia aj preventívne koli spontanemu natrhnutiu

lulukaka
5. aug 2018

@ni_kolka_ta komarno 🙂

katkaapetko12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre