Som treťorodička a prenášam

lopitacko
28. júl 2021

Ahojte,chcem Vás poprosiť o Vaše skúsenosti pri treťom. Ja čakám tretie bábätko a doktorka sa vyjadrila,že podľa všetkého pôrod vyzerá minimálne dva týždne pred terminom,no momentálne som už druhý deň po termíne. Rozostup od druhého pôrodu mám päť rokov. Ak neporodim do pondelka 41tt tak mám ísť do nemocnice. Začínam byť dobre frustrovaná,zároveň mám strach ako bude prebiehať pôrod,keď už samotné tehotenstvo si ,,zo mňa strieľa”. Skúšam naozaj všetko možné,som otvorená na tri prsty ale zatiaľ sa telo netvári žeby sa chystalo rodiť.
Ďakujem za Vaše odpovede.

marci77
28. júl 2021

@lopitacko podla mna to je aj genetika
ja som obidve deti rodila po termine, aj chlapca, aj dievca
pri prvom ani plodova voda neodtiekla (tiez som skusala vsetko mozne, chodit po schodoch, sex a pod....a nic), tyzden po termine mi povedali, ze mam uz prist do nemocky, tak som bola nejake 2dni na rizikovom
pri druhom porode mi voda sama praskla, ale porod sa nerozbehol hned a cakala som este dalsich 24hodin, kym zacali kontrakcie

tak porovnajte si predchadzajuce porody
na antolskej v BA je napriklad taky postup, ze ak uz ste po termine, kazdy druhy den sa chodi na prietoky, nevyzaduju hospitalizaciu hned, a ked nic ani po 10dnoch po termine, vtedy uz hospitalizuju
a dopomahaju potom vyvolavackou alebo gelom do porodnych ciest, aby sa rozbehol porod

vela stastia, drzte sa🍀

monikapatrikova
28. júl 2021

@lopitacko ahoj.. Poviem za seba, ale či to má súvis, ťažko povedať 🙂 ja som už v 20tt vyzerala hocijako s otváraním, skončila som aj na rizikovke.. A potom zrazu, sa tam malá zamkla na 100 zámkov 😆 tiež tretí pôrod a nevyzeralo, že by som mala ísť rodiť.. V 38tt, už som akosi nevládala, už by som bola aj vďačná, že by som mala po tom.. Tak som zaliala ostružinu malinovú a tak to bolo hnusné, že mi z toho zostalo zle a začali kontrakcie 🙂 aj som porodila v ten deň.. Ale vravím, môže to byť len náhoda 🙂

ajka0207
28. júl 2021

@lopitacko a prvé dve si rodila prirodzene? Pôrod sa spustil? Dva dni po termíne je ešte máličko, termín je orientačný. Ja mám síce len dve deti ale obe som rodila "po termíne", pri prvej sa doktorka vyjadrila že určite bude mesiac pred termínom.

jaga18
28. júl 2021

Ahoj, aj ja čakám tretie, ale s odstupom 16 rokov. Už prenasam takmer týždeň 🙄 až neporodim do piatku, tak v piatok nastupujem na hospitalizáciu. Celé tehotenstvom len bu-bu-bu ležať, hrozí predčasný pôrod... A teraz na konci nie a nie rozbehnúť pôrod. Babské recepty, cajiky, odvary a fyzické "cviky" mám už x krát odskúšané, nič nefunguje...
Malý je veľmi vysoko, v tomto štádiu vraj ani vyvolavacka neprichádza v úvahu...

lopitacko
autor
28. júl 2021

@marci77 Ďakujem 😊

lopitacko
autor
28. júl 2021

@monikapatrikova Ďakujem 😊😊

lopitacko
autor
28. júl 2021

@ajka0207 Ahoj. Pri prvom som prenášala 6dni a porodila som po niekoľkej vyvolávačke. Druhé sa narodilo päť dní pred termínom.

lopitacko
autor
28. júl 2021

@jaga18 Ahoj, ja som síce nemala rizikové ale tiez som musela mať šetrný režim, brucho mi tvrdlo od piateho mesiaca, tak isto skúšam všetky možné cviky a jedlá. Tiež je vraj babo vysoko,hopkám stale na fitlopte a nič. Držím palce,až sa ti to rozbehne a vsetko dopadne dobre 🙏

ivangeline
28. júl 2021

Ja som pri druhom bola otvorena takto uz asi mesiac..a nakoniec praskla plodova voda ale kontrakcie nic a po pol sni odtrkania mi dali vyvolavacku a uz to slo...

lopitacko
autor
28. júl 2021

@ivangeline Ahoj.
Ja som sa otvorila v priebehu týždňa o dva prsty,dva týždne som bola len na jeden a teraz na tri,snažím sa brať aspoň toto ako pozitívum a krok vpred.

deti95060810
28. júl 2021

tiež sa mi tretie bábo prenášala - čo som sa dozvedela až po pôrode....41 tt
mala všetky príznaky prenášaného dieťaťa
ale je to tretí pôrod, môžeš porodiť veľmi veľmi rýchlo...
viem že ja som sa o piatej ráno začala baliť do pôrodnica, a dcéra sa narodila na obed...

akirlu
28. júl 2021

Mne sa vsetky tri deti narodili po termine. Tretie som prenasala az 13 dni, nenutili ma do vyvolavacky ako u prvych dvoch, kedze maly mal dostatok, ba az prebytok plodovej vody a vsetko vyzeralo v poriadku, ked ho dali na monitor. Dali mi len taku tabletku na zmakcenie krcka maternice a to tiez najprv len pol tabletky, aby videli ako telo zareaguje a potom uz sama praskla plodova voda, bola uz zelena a maly sa narodil asi 9 hodin po tom, co voda odtiekla. Uz by som to asi az tolko neodkladala a neusilovala sa o prirodzeny porod za kazdu cenu, ked som tu zelenu vodu videla.

janinah
28. júl 2021

Tiež sa mi to stalo,ale chodila som denne na CTG a potom ma už hospitalizovali a bola sekcia -kvôli CTG výsledkom sa nečakalo,kedy sa malému uráči.

nevenka
28. júl 2021

@lopitacko ja som bola tak isto, 2 tyzdne pred terminom na 3 cm, makky krcok, 5 rokov po druhom porode. Ale mala som vysoky tlak, tak tyzden pred terminom mi porod vyvolavali. A to tak, ze mi pustili vodu, doslova ju zo mna doktor povytlacal, co to slo, hned som bola na 6 cm, do pol hodiny brutalne kontrakcie a o dalsich 15 minut bol drobec na svete. Mozno by do teba tiez stacilo stuchnut ako do mna 😅🤣

bluka2
28. júl 2021

2 dni po termíne neprenášas. Normálna dĺžka tehotenstva je 38-42 týždnov. Doktorka je zároveň aj veštica, že sa tak vyjadrila? Ešte počkaj, čoskoro máš bábo tu 🙂

lopitacko
autor
28. júl 2021

Ďakujem Vam za odpovede 😊
Všetky tieto pocity prežívam možno preto,že som bola nastavená úplne inak,ako to nakoniec dopadlo. Nuž,žena by sa nemala asi na nič upriamiť na 100%,aspoň mám novú skúsenosť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre