Som v 30. týždni a pribrala som iba 4 kg. Je to v poriadku?

labajka
1. jún 2014

od začiatku tehu som pribrala 4 kg

tjaden
9. jún 2014

ahoj som v 29tt a zatial som pribrala len 7 kg, dnes som sa pýtala doktora či je to zlé že tak málo priberám a on mi povedal že som "ukážkový príklad toho, ako sa má správne priberať v tehotenstve" :D vraj je nezdrave priberať príliš veľa a treba pribrať len toľko čo potrebuje dieťatko

celasapremenim
17. jún 2014

tjaden, no to je sice pekne, ale netusia lekari, ako to potrebuje dietatko, o tom ta mozem ubezpecit 🙂
niektore dietatko potrebuje viac, niektore menej a este to zavisi od inych roznych veci, takze netreba sa stresovat za ziadnych okolnosti, ak sa matka v tehotenstve neprejeda nezdravou stravou a nepribera preto, je zdrava, nie je coho sa obavat ani pri vyssom hmotnostnom prirastku
a vseobecne tabulkove kecy (za horeuvedenych okolnosti) lekarov netreba brat ani vazne ani nijak, su to vsetko dristy

andrea8258
5. júl 2014

Ahojky, tak ja som mala podobne obavy, som v 29 tt a pribrala som necele 4 kg. Hlavne kolegine v praci to strasne riesia : ze preco tak malo.. 🙄 Ja to zatial nejako neriesim, jest mi chuti normalne, aj sa stravujem normalne ako pred tehu..nejako sa neobmedzujem...Inak meriam len 152 cm a vaha pre tehu bola 54 kg, takze myslim ze na moju vysku a postavu je to akurat.. 😀 na poslednej poradni mi povedala moja Dr, ze babo je akurat, ani velke ani male...a že nemam čakat ze budem mat nejake 4 kilove .. 😅

aicha15
5. júl 2014

ja som v 24 tt. a zatiaľ tiež 4

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre