Som v 30. týždni a pribrala som iba 4 kg. Je to v poriadku?

labajka
1. jún 2014

od začiatku tehu som pribrala 4 kg

smajlik323
1. jún 2014

4kg ? a lekar ti nato co povedal ?

bajana
1. jún 2014

pokial si 1.trimester tehotenstva kvoli nevolnostiam schudla, alebo si zacinala tehu s nadvahou, tak ano, podla mna....ale ja nie som lekar

katkapal86
1. jún 2014

Ja si myslim ze je to ok, ja som na konci 19ho tyzdna a pribrala som zatial 2,5 kg nakolko mi bolo 15 tyzdnov zle, dieta rastie a doktor nevidel ziaden problem, aj tak najviac priberieme posledny mesiac, aj pri prvom som posledny mesiac pribrala az 5 kg, tak ja na tvojom mieste by som si zatial tazku hlavu nerobila, ak je dieta v poriadku, tak bud kludna, moj svagrina za cele tehotenstvo pribrala len 6 kg a ja pri prvom 21 kg, to priberanie je pri kazdej zene individualne. Pekny zvysok nedele 🙂

leeenka26
1. jún 2014

Ide o to, aku vahu si mala pred tehotenstvom. Cim viac si bola chudsia, tym viac si telo naberie pocas tehu. Akysi zakon prirody. A tie, co maju naopak nadvahu, priberu menej, niekedy vobec. Takze aj toto je dolezite. Optimalny prirastok by mal byt okolo 11 kg, ale ak si pribrala len 4 kg, tak by som to ako katastrofu asi nebrala, opytaj sa aj lekara, ale ono je to individualne, este kludne mozes nieco pribrat a zrejme aj priberies, kedze babetko este naberie na vahe aj kg, aj viac, plus plodovej vody bude viac a tebe sa moze aj nejaka voda v tele zadrziavat.

mawka
1. jún 2014

ja za obe cele tehotenstva 8 kilo. a najviac mi nabehlo v poslednom trimestri. nevracavala som na zaciatku, ale schudla som. v podstate zena nepotrebuje pribrat na seba vela. staci, ked priberie do bruska, cize vaha babatka, plodova voda tam nieco prida, placenta, zvacsena maternica. nie je naozaj nutne, aby zena pribrala 30 kilo.
ja som vzdy pribrala az po porode ☹ u mna je to naopak.
kolko vazilo odhadom babo na poslednej poradni? posielam link mojho gynekologa, myslim, ze to tam je pekne uvedene, aj ta tabulka.
http://www.medon.sk/index.php/castokladene-gyne...

luckadominika
1. jún 2014

ja som pocas celeho tehu chudla....islo dolu15kg...lekari ma strašili ale malá je zdravá a dobrá bucka 🙂 takže u každého je tehu iné 🙂

petka55555
1. jún 2014

je to v poriadku, ja som pri prvom bola este lahsia a pri druhom na nule az posledne tyzdne som 6 kg pribrala a obaja mali 3,5 kg a 51 cm a dr nic neriesil kedze vzdy krpci pekne rastli

aledia68
1. jún 2014

ked som otehotnela vážila som 46kg, v 39 týždni som vážila 63kg a porodila som dvojičky. obaja mali 3kg a 49cm. z porodnice som prisla domov po 9dnoch o 12kg lahšia a ostatné išlo úplne samo. asi je jedno kolko priberieme, každá sme inako nastavená, dôležité je ako sa cítime a či sme zdravé a aj bábatko v brušku

moon1979
1. jún 2014

ja som nikdy nepatrila medzi štíhle 50kg ženy, preto telo malo z čoho čerpať 😀

takže som pribrala v tehotenstve len 5,5 kg 🙂 a všetko bolo ok, decká mali 3600g

ynett
1. jún 2014

tak ako baby píšu záleží od váhy pred tehu a čo lekár na to. ja som rodila s rovnakou váhou ako pred tehu. lekár vždy povedal, že ma je dosť a malý prospieval takže to bolo oka. nikdy sa nad tým nepozastavoval🙂

dollynkaa
1. jún 2014

Ja som pribrala 20kg a to lebo som sa prejedala. Bud rada patris medzi stastne a pokial babo rastie nemas sa coho bat

michaela80
1. jún 2014

Ja som pribrala 3 kg .. poslednych 12 tyzdnov som bola v nemocnici ... a vahu moju neriesili iba vahu malej...

nika82
1. jún 2014

este tu sa to da vypocitat, ale nebrala by som to vazne http://najmama.aktuality.sk/kolko-priberiete-po...

lucinkab
1. jún 2014

neries svoju. ak babo pribera je to ok..moja mama pribrala so mnou kg a ja som vazila 3330g a sestra rodila pred 7 a 6 rokmi a pri prvej pribrala 2kg a pri druhej 0,7kg a su ok 🙂 mozes byt stastna ja som +26kg a tom sa neprezierala ☹ 2 measiace po porode -16kg a "uz len" 10kg 🙂 vela zdravicka prajeme 😝 😝 😝 😝 😝 😝 🙂

mahulenka87
1. jún 2014

ja som do pôrodu (36.tt) pribrala 6kg a z pôrodnice som už prišla s pôvodnou váhou 😉

martina833
1. jún 2014

ja som celkovo pribrala 6 kg (maly mal 3,5 kg) a bolo vsetko v poriadku, dolezite je, ci babatko rastie a pribera, ale to by ti uz lekar povedal, keby bol nejaky problem

anjelik2509
1. jún 2014

ja som počas prvého tehotenstva pribrala 11 kíl a počas druhého ešte menej, 7 kg, baby mali 3670 a 3210g...a domov z pôrodky som prišla ešte s menšou váhou, ako som mala, keď som otehotnela...Ono to závisí podľa mňa aj od telesnej schránky budúcej maminky, chudá zrejme priberie viac ako tá, čo má nejaké tie kilečká navyše...To je aj môj prípad..Teda aspoň tak mi to vychádza z môjho pozorovania...😉 Ale pokiaľ bábo priberá ako má, tak by som iné neriešila, všetko je ok 🙂

mirkami7
1. jún 2014

Ja som pri všetkých troch tehotenstvách nepribrala nič,pri prvom som dokonca išla ešte asi o kilo a pol dole.To je individuálen,podstatné že v brušku je všetko ok.

nini1010
1. jún 2014

Smerodatne je aj to kolko si vazila predtym.vsimam si napr.ze plnsie mamicky priberaju menej ako chude.nevidela by som to vobec ako problem pokial velkost a vaha babatka zodpovedaju tyzdnu tehotenstva.

vejavika
1. jún 2014

Si dobra,ja 24!

kiwi82
1. jún 2014

jak ti fajne, ja som v 27tt a už som + 8kg, určite je to ok, neboj.

chiaramonika
1. jún 2014

Ja som pribrala za cele tehotenstvo len 5kg a ťažkú hlavu som si z toho nerobila 🙂 tak kľud.

monciky
1. jún 2014

@labajka
neviem, akej si postavy Ty, ale ja som baculka taka este celkom obstojna🙂, pred tehotenstvom som pribrala 10kil a teraz v tehotenstve som na plus 4 kilach, ale strazim sa, nejem blbosti, jem vyvazene, lebo som sa bala aj 30kg prirastku na vahe...., aj sestricka u doktora povedala ze to asi preto, ze som bola plnsia pred tehotenstvom🙂

wienetta
1. jún 2014

Ak ma plod normalnu vahu a je v poriadku tak sa tym netrap. Potom je to ok 🙂

dadda
1. jún 2014

podla mna je to v poriadku pokial sa babatko vyvija. ja som pocas celeho tehu pribrala len 2,5kg, lebo zo zaciatku som vracala a potom som lezala v nemocke, kde nevarili velmi dobre, mala si brala ziviny z mojho tela, ja som chudla a ona sa pekne vyvyjala.

radlinka
1. jún 2014

To je normalne, kazdy sme iny. Ja som schudla prve mesiace 5 kg hned a potom som este v 5 mesiaci udrzovala stalu vahu 55kg. Maly mal 3600 g a narodil sa presne na termin. Proste som bola aktivna, ani som sa neprepchavala, hlavne ovocie, zelenina, a to co mi vtedy chutilo. Nerobila by som z toho ziadu vedu, pokial ste obaja v poriadku. Nie kazdy potrebuje pribrat natolko a aby mal az nadvahu. Neboj posledne 2 mesiace to este dobehnes 😉 Takze je to v pohode ziadne stresy, ja som bola maximalne spokojna, este som stihla aj dovolenku ku koncu 😉

mariatheresia
1. jún 2014

Neboj sa. Ja som pri druhom dietatku schudla asi 5 kg a potom pribrala okolo 8 kg, takze bolo celkove plus asi 3 kg. Ako pisu ine, kazda sme ina. Syn mal 3,25 kg a to sa narodil "len" koncom 36. tt... Vobec nebol podvyziveny a to mam ochorenie, pri ktorom sa stava, ze v jeho relapse (mala som ho najsilnejsi v zivote akurat v tehu) sa dieta narodi podvyzivene...U mna to bol vlastne zazrak... Tak sa nestresuj, drzim palceky . 🙂

demeterka
3. jún 2014

urcite to bude ok, ja som zacinala tehu s vahou 49 kkg, a za cele tehu az do porodu som pribrlaa len 6 kíl, maly sa narodil v 36+4 tt a porodnu vahu mal 3050g, a to ma vsetci strasili ze bude malicky 🙂 takze nie je az tak pravda ze menej priberaju len viac vaziace žienky. asi je to genetika 🙂

janka1989ya
3. jún 2014

keďže som nebola najchudšia ,pred tehu som mala postavu tak "akurát" 😉
prvé mesiace som schudla 3 -4 kilá ,čo som nemohla nič zjesť teraz som v 24tt ,a mám o 3 kilá viac ale podľa mňa ide o to ,že naozaj telo má zásobu a ak sa bábätko dobre vyvíja tak nejde ani oto koľko priberieme ..prajem bezproblémové tehu 🙂

leria
4. jún 2014

Nic si z toho nerob 😉 ja som doteraz pribrala len nejaké 2 kg.....zase je pravda, ze cely zivot som vazila okolo 52 kg a za posledné 3 roky odkedy som doma, tak som pribrala asi 10 kg. Nejakú veľkú nadváhu pred tehotenstvom som nemala a preto na jednej strán hoc som bola rada, ze nepriberam, tak na druhej som mala obavy, ci to je normálne. Upokojil ma vždy doktor pri usg, ze babo je ok. Aj teraz, malý ma 1,80 kg a ako som spomínala, tak len nejaké 2 kg som pribrala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre