Som v 31. týždni a ležím aj spávam na chrbte

23. feb 2023

Ahojte, som 31 tt a čakám prvé bábätko, veľa som čítala, že na chrbte by sa spávať nemalo. Ale mne inak snáď ani nejde keď som na boku hlavne pravom ma malý tak kope ako by som mu pricbikávala hlavičku, dám sa na chrbát a dobre.
Je to podľa Vás OK? Bojím sa až mu neublížim. 🙈

veronikaszabova
23. feb 2023

Som 34tt a tiez spim bud na boku alebo na chrbate. Ak by sa babu nieco nepacilo, da o sebe vediet.

beata_k
23. feb 2023

Spala som tak do porodu. Ide len o to, ze si mozes pritlacit zilu. Ale ani to nie je problem, telo ta zobudi. Ked sa zobudis na to, ze ti je nevolno, hned sa otoc na lavy bok a ulavi sa ti.

snehulak77
23. feb 2023

Bola som s kamoškou na utz a pýtala sa ho na to a dr povedal, že ako jej je príjemné, tak ma ležať. 😊

vasjar
23. feb 2023

Som v 33 TT, a asi naj sa mi spi na ľavom boku. Keď ľahnem na pravý, vážne, dieťatko dá vedieť, ze sa mu nepáči a na chrbte nedokážem spať, neviem vtedy zaspať

vikss1
23. feb 2023

Je uplne jedno, ako spis, ide o to, aby si sa ty citila dobre. Tiez som spavala dlho na chrbte, lebo sa mi inak nedalo. Pokial nespavas na bruchu, tak je vsetko ok :D

sarita510
23. feb 2023

to pocujem prvy krat ze sa nejako ma alebo nema spat v tehotenstve a to uz mam doma jedno dieta

anonymnasnazilka
23. feb 2023

v prvom tehotenstve som inak ako na chrbte spat ani nevedela. maly ma strasne kopal, ked som lezala na boku.. a vsetko je v poriadku 🙂 aj na pasoch mi odporucili lahnut si na bok, ale maly bol strasne nervozny. otocila som sa na chrbat a hned prestal :D

autor
23. feb 2023
autor
23. feb 2023

@vikss1 aj tak som sa raz v 29 tt zobudila resp. manzel mnou triasol, ze nam udusim babo 🙈😁

autor
23. feb 2023

@anonymnasnazilka uf som inak rada dakujem, bez lezania na chrbte by som to nedala 🙈

anavixy
23. feb 2023

Aj na bruchu mozes lezat, babo skor “udusis” na tom chrbte 😄 ale nie, neudusis, mozes lezat akokolvek chces (ak nemas preeklampsiu, gdm alebo ine tehotenske ochorenie), ak ti je tak dobre a nesposobuje ti to tazkosti. Ako pisu baby, ak by prislo k utlaceniu dolnej dutej zily a naslednej nevolnoati, vraj ta to prebudi 🙂

autor
23. feb 2023

@anavixy dufam 🙏🙈 nerada by som sa proste nezobudila 🙉😳

3petka
23. feb 2023

Telo a aj dieťatko ti dá vedieť. Ja by som si tak rada poležala na chrbte ale nemôžem. Maly začne hneď jancit a keď som sa po jednej noci zobudila že ležím na chrbte tak som mala spuchnute ruky a vyšší tlak. Takze ja len na boku …

beata_k
23. feb 2023

@anavixy Mna to zobudilo. Ale mne sa to uz stalo, tak som vedela co robit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre