Som v 35. týždní a každý večer mám silnú bolesť krížov

michaela188
23. mar 2020

Dnes zacina 35tt.
Ze mi brucho tvrdne uz dva mesiace, resp je cely den tvrdé, s tym nic neurobím okrem magnerotu cely den. Vsetko bolo ok.
Ale vcera to prislo. Vecer obrovská bolesť krížov len na ľavej strane, v noci sprcha, malo pomohla, prechádzala som sa stale, ležať sa nedalo. Zaspala som nad ranom. Cez den fajn.
Uz to zacina ale zas - vecer a uz ide zas obrovská bolesť krížov láva strana a samozrejme panva cela.
V tychto dnoch lietať na pohotovosť nie je realne, poradňu mam vo stvrtok, to asi nejako zvladneme, len vhcem vediet kto to tak ma-mal - porodil skor alebo co !!! :(
Preco je to len vecer v noci ... v takomto neznesitelnom stave

spajki
23. mar 2020

@michaela188 Ahoj ja 34tt mna zas neskutocne bolia lytka ma ktore mi nic nepomaha..Na krize mne osobne pomaha masaz...brucho mam tiez stale tvrde...

lejduska
23. mar 2020

@michaela188 neporadím ale som v tom tiež, doteraz nič a zrazu bolest podbruška-do krizov, ťahá, tlači dole a brucho tvrdé celodenne už dlhšie. Je to znesitelne len neviem co sa deje ci sa to blíži alebo tak 🤷‍♀️🙂 36tt

michaela188
autor
23. mar 2020

@spajki to by po mne musel prejst autom aby som cítila nieco na tom chrbte :’(

michaela188
autor
23. mar 2020

@lejduska ja neviem identifikovať, co je znesiteľne :D vravim si ze vsetko do samotného pôrodu bude . Ale tato noc bola hrozná a fakt som sa trápila niekoľko hodin hore dole vstať ist chodit (plakať ticho) ... ked uz vidim ze to zacina zas a zas taka Noc ma prist, poslala som si pre istotu hodinu teraz nech sa nezbláznim

evitka83
23. mar 2020

@michaela188 a nemas to pri urcitych polohach? Mna zas neskutocne tlacil maly vecer pri peceni pod rebrami, ked som si vecer lahla, musela som sa specialne podkladat vankusmi, aby som si nasla ako taku polohu

michaela188
autor
23. mar 2020

@evitka83 tak ako vcera tak aj dnes rovnako. Od 17 prichádza bolesť a stale silnejšia. Tie kríze.
Vcera v noci mi bolo znesiteľne len ked som “na psicka” bola .. na kolenách aby sa brucho uvoľnilo aspon trocha. Len samozrejme spat sa tak neda .
Na chrbte vobec a jedine ľavý bok doteraz fungoval, s touto boľavou časťou chrbta uz ani ten. Cize som zaspala uz len maximalne unavena.

lejduska
23. mar 2020

@michaela188 to je hrozne lebo naozaj nevieme co a dokedy je okej. Ja len tipujem lebo baby už týždne msju také bolesti 🤷‍♀️ ale mne sa tiež chce plakať lebo ma v podbrušku na pravej strane boli ako keď mám pricviknuty nerv a ide to až do krizov, a toto je od rána. Nebyť toho poviem ze je to normálne aké takto? Možno mi mala tlači na nerv alebo co

elleloup
23. mar 2020

Ja som mala cca v 24. tt bolesti krížov, myslela som, že je to normálne vzhľadom k rastúcemu bruchu. Potom sa pridružil aj zelený moč, teploty a skončila som v nemocnici so zápalom obličiek. Dva krát po sebe. Nehovorím, že je to tak aj v tomto prípade, ale aj také veci sa dejú.

deti95060810
23. mar 2020

kríže bolia aj na zač. pôrodu ... nejdeš touto cestou?

juliet86
23. mar 2020

a mas cez den setriaci rezim? pijes dostatocne? co tak skusit odlahcovaci pas na brusko? ist sa dat zatejpovat ku kvalitnemu fyzioterapeutovi ? pripadne si skus dat jeden paralen ked to zacina. drsim ti palce. uz to mas za par!

katkaba1
23. mar 2020

@michaela188 Ahoj, ja som zatiaľ len v 26.týždni s dvojičkami, brucho mi tvrdne už asi mesiac aj napriek magnéziu a od včerajšieho dňa ma šialene bolia kríže tiež😕 Netušim čo sa stalo, prečo sa mi stav zmenil keďže dotera absolútne nič, ani náznak. Masáž nepomáha, teplá sprcha tiež nie.. neviem či sa deti nejak otočili/posunuli a tlačia na niečo.. ale je to masaker😕
Mňa to najviac boli pri chôdzi - teraz večer už len ťaham lavu nohu ako keby za sebou lebo jednoducho mam pocit, že ochrniem keď normalne stupnem. A vlastne bolesť ma ani nepusti🤦‍♀️
Rodim o 3 mesiace.. ak by to takto malo byť do konca tak skončim na voziku.
Môžu sa dať na kríže také tie rôzne hrejivé krémy a pod.? Lieky predpokladám žiadne.. 😞

michaela188
autor
23. mar 2020

@juliet86 pre tvrdé brucho mam šetriaci režim uz dlho a teraz pri karanténe uplne. Tazko teraz zohnať niekde niekoho, chcela som aj masáž ale prešvihla som to a uz nikto nepracuje :(
Tato noc zjavne bude specialnejsia... dnes mam ovela viac kŕče v bruchu ako bolesť chrbta ..
aj ked nechcem teraz navštevovať pohotovosť pre vsetky opatrenia a vsetko to, minimalne rano volám gynekológovi, do stvrtka je zbytocne daleko, istota.

zafir
23. mar 2020

@michaela188 ja som nieco podobne zazila. Nechcem ta ale strasit....

michaela188
autor
23. mar 2020

@zafir prosim, kludne sa vyjadri, aj ked to ma byt hrozne ...
Aspon to so mnou pohne a nebudem sa len doma zvijat s tym, ze to zvladnem .

zafir
23. mar 2020

@michaela188 ja mam dve deticky. Prve plaovana sekcia v 39 tt koli KP/ koncu panvovemu a druhe 15 mes. rozdiel....akutna sekcia koli rupture maternice v 36tt+4d . Zacalo to bolestami v oblasti krizov na jednej strane a skoro pravidelnymi bolestami bruska plus jeho tvrdnutim. Dali mi Magnezium na tvrdnutie a... o dva dni ruptura.Osobne si myslim ze babo je nejako zle otocene, v zlej polohe, jemu je tesno a tlaci ti na nerv. Mne trosku ulavilo magnezium, casta zmena polohy a tepla sprcha. Snad som ta nevystrasila. Moja rada, radsej ist zbytocne ako neskoro..

michaela188
autor
23. mar 2020

@zafir dakujem, zavolam k svojmu rano, do stvrtka sa mi cakat nechce. Maximalne ma to vyčerpáva. Ja beriem maximálny počet magnerotu denne pre “kamenné brucho”.. teplu sprchu som dala, trocha to pomohlo, keby sa dalo, lejem ju na seba stale snad.

zafir
23. mar 2020

@michaela188 drzim palce aby bolo vsetko v poriadku. Moze byt aj ze sa ti to uz blizi a telo sa pripravuje...len ked som citala tvoju otazku tak som mala ,,deja vu,, s tymi bolestami.

macko1007
24. mar 2020

@michaela188 poslickovia to nebudu?..ja som porodila v 38tt ale babatko bolo vyvinute na 35tt..neboj sa aj keby to uz pride vsetko zvladnete a budete ok..ja som posledny tyzden pred porodom nemohla ani chodit strasne ma boleli nohy aj mi ouchali..isla som na poradnu kde som bola inokedy za 15min a na poslednu poradnu som isla 45min... neboli ta pri cikani?napr mozes byt aj prechladnuta a boli ta oblicka🤨

michaela188
autor
24. mar 2020

@macko1007 moj “drobec” je prave naopak o 2 tyzdne dopredu. Brucho velke nemam, ale on je velky, brucho ako skala.
Teraz ani nevychádzam z domu, a ja som snehuliak, vzdy naobliekana. Ked som bola prechladnuta to cikanie bolo strasne vzdy, teraz ziadna zmena pri tom.

Uvidime, nech to vydrzi. Co sa tyka bolesti, to sa strieda vselico po trocha.

Ale nohy nic. Okrem panvy, to chodim po 10 centimetroch max.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre