Som v 36 týždni a bábo je otočené hlavičkou hore

tatianka79
4. okt 2012

Ahojte, dnes som bola na sone a moj maly drobec ( no podla vsetkeho az taky drobec nie je, uz ma okolo 3kg), som v 36 tt a maly je stale hlavickou hore. Lekar povedal ze je nadej, ze sa este otoci, ale kedze uz ma dost malinko miesta, je vacsia pravdepodobnost, ze takto ostane az do porodu. Viem ze ked su deticky mensie a maju miesto tak sa otacaju este aj tyzden pred porodom. Mate niekto ale skusenost s tym, ze by babo bolo trosku vacsie a sanca na otocku mala??? Ak by bol naplanovany cisarsky, tak ako sa to planuje? Na nejaky konkretny tyzden, alebo sa caka kym nepridu kontrakcie atd??? Dakujemk 🙂

trasko
4. okt 2012

ahoj moj maly je otoceny dole hlavkou ale v 37mom tyzdni mal 3600g.poviem ti dobre mi lepi z tej vahy juuuj...neviem ci sa este otoci.podla mna ak nenastanu komplikacie pockaju kym dostanes bolesti a tak sekcia.vraj je lepsie takto ked sa spusti porod kvoli tym hormonom atd.to som pocula od dokyho v nemocke

oroska
4. okt 2012

ahoj moja švagriná mala tiež malú KP, rodila cisárskym...oni to naplánovali, dohodla sa s doktorom a urobili sekciu...myslím že o dva týždne aj skor...Neviem či z gyn. hladiska sú potrebné kontrakcie...ale načo trápiť a vyčerpávať bolesťami, keď aj tak by šlo o sekciu...Inak bábo máš už naozaj veľké, neviem či sa má šancu otočiť podľa mňa skor nie...A inak veľmi sa ani na tú ich váhu netreba spoliehať, švagrinej povedali že malá ma už 3kg...a nakoniec keď ju vybrali mala 2360g :/ Určite si dohodni nejakého doktora, nenechala by som nič na náhodu 😉

trasko
4. okt 2012

oroska ze kvoli tym hormonom co prirodzene spustaju porod je to lepsie.ale zvyknu byt zeny skor uz v nemocke pred tym.

milek
4. okt 2012

Moj sa narodil v 41 . týždni s váhou 4570 g a otočil sa v 38 týždni 🙂

tatianka79
autor
4. okt 2012

Ahojte, dakujem vam, no doktor povedal ze je naozaj lepsie ked sa caka do poslednej chvile (ale nie az tak aby trcala ritka 🙂 lebo babo sa moze otocit aj v posledny tyzden 🙂 vraj uz mali aj pripad ze robili cisarsky a ten huncut sa stihol otocit fakt na poslednu chvilku...na buduci tyzden idem ku doktorke tak snad mi povie nejaky postup ze co ma caka a co neminie, ci sa to naplanuje atd...no ja by som radsej rodila normalne prirodzene, som na to akosi nastavena a pripravena, ale ked to nepojde tak asi je to koli niecomu lepsie, vraj pri chlapcoch a prvorodickach sa to planuje hlavne...Oroska a tiez som aj pocula ze tie odhady vahy su niekedy nanic, ale ked som videla tie licka 🙂 tak skor myslim ze sa nemylil 🙂

tatianka79
autor
4. okt 2012

@milek Ahoj, pekne!!! Toto som potrebovala pocut!!! 🙂 Snad sa ten moj lapaj nakoniec otoci, narodi sa ale trosku skor a trosku lahsi 😉

trasko
4. okt 2012

tatianka moj prvy syn mal 4000g pri narodeni takze neviem.a ja som bola na 3d/4d v madarsku a tam tiez povedali ze je velky...som ja zvedava.prvy ma vytrapil od nedele 22hej do utorku 10 50.len sa modlim aby tento porod nebol taky tazky s kyslikom atd

tatianka79
autor
4. okt 2012

@trasko Fuuuha, takze prvy syncek bol valibuk a este ste sa aj takto trapili 🙂 Tak ale vidis, teraz vam iste robi o to vacsiu radost. Verim ze tento porod budete mat lahsi, velmi ti to prajem, ja som to sice zatial nezazila, teraz to bude po prve a doteraz mi prislo ze je to stale daleko a voooobec sa nebojim, ale kazdym dnom sa moje pocity menia a uz to zacina, raz je to ok, raz je tam trosku strachu🙂 Ale verim ze to dobre dopadne, dakujem Bohu kazducky den za to, ze mozem byt maminou, a som naozaj ochotna a pripravena si to "uzit" .... ale rodit tak dlho ako si rodila ty, to musi byt naozaj narocne a viem preco sa obavas, niekedy je asi trosku nevyhoda vediet do coho ides, ze? Ale neboj, teraz to iste pojde hladko 🙂

zuzana612
4. okt 2012

@tatianka79 moj prvy syn bol od 30 tt KP a kedze som mala malo vody a bol dost velky, tak sa uz neotocil. Mesiac pred terminom som vedela ze to bude cisarsky. Planuju ich skor, aspon u nas sa necaka kym zacnes sama rodit. Pretoze robit cisarsky pocas kontrakcii je nebezpecnejsie ako robit ked je maternica v klude. Maly mal nakoniec 4 kg. Pri druhom tehotenstve cakali do poslednej chvile ci neporodim sama, nakoniec mi na konci 42 tt robili druhy CR kedze malej sa nechcelo von. Teraz cakame tretie a uz o prirodzenom porode ani lekar neuvazuje. Automaticky to bude CR

tatianka79
autor
4. okt 2012

@zuzana612 No super, takze CR pri kazdom jednom babatku 🙂 a prosim ta, mala si potom problemy s dojcenim? Alebo to islo v pohode? To je tiez dovod preco by som chcela rodit normalne...dakujem

zubrienka1
4. okt 2012

@tatianka79 moja mala sa otocila az v nemocnici, ked som uz mala vsetko pripravene na sekciu 😉 a ani som to necitila... pretocila sa na konci 37tt. takze nakoniec to vsetko dobre dopadlo, este ma aj nachvilu prepustili z nemocnice (boli vianoce) a potom so prirodzene porodila tyzden pred terminom 🙂

opica
4. okt 2012

@tatianka79 hlavne klud. ja som porodila normalne prveho syna KP, mal 3370g po narodeni. nebol absolutne ziadny problem...pokial nie je velmi zla poloha (je viacero typov KP), tak nie je problem rodit normalne. ale zalezi to aj od inych faktorov. lekar by mal o sposobe porodu diskutovat a dat ti aj pre aj proti, stale mas pravo sa rozhodnut ty.
a kludne saq moze stat,z e sa otoci...hoc cim neskor, tym ej to menej pravdepodobne. mne moja porodnicka vravela, ze mala aj pripad, ze dieta sa otocilo na porodnej sale, bohuzial z polohy hlavou na polohu KP.

tatianka79
autor
4. okt 2012

No dakujem vam vsetkym 🙂 Musim teda len cakat a verit ze vsetko je tak ako ma byt 🙂 No a budem aj verit ze sa otoci aj ked je uz teraz taky macko 🙂 a ked nie, tak nie, bude cisarsky

zuzana612
4. okt 2012

@tatianka79 nemala som absolutne ziadny problem s kojenim, prveho syna som kojila 13 mesiacov, odstavil sa sam. Dceru som musela zo zdravotnych dovodov po 15-tich mesiacoch odstavit ja. Tiez som sa bala ze za tie 2 dni co som bola na Jiske budu detom davat UM a potom bude problem s kojenim. Lebo deti mi sice doniesli aj na Jisku, ale tak 2x za den. Nastastie mojim detom bolo jedno ci maju v ustach flasu, cumel alebo prsnik, ci im z toho ide mlieko alebo caj, tahali vsetko 😀 A mlieko sa mi zacalo robit hned a zo zaciatku som ho mala az az, som im v porodnici pri oboch detoch nechala pekne zasoby mlieka 😀 Takze podla mna no ani tak nezalezi od toho ci porodis dieta normalne alebo cisarskym. Poznam baby ktore rodili normalne a deti kojit nemohli.

nativanativa
4. okt 2012

@tatianka79 neboj , ja som tiez mala maleho pred dvomi tyzdnami este neotoceneho a fest ma to bolelo , ale otocil sa chvala bozinku !!! , sice ja som drobnej postavy , takze ani necakame ze maly bude mat cez 3 kila , ale hlavne ze sa otocil , skus mu pekne dohovorit 🙂

perlaoceanu
4. okt 2012

@tatianka79 moja malá mala pri narodení hmotnost 3680 gramov a taktiez sa nechcela otocit. Otoccila sa az v 37 tyzdni. Takze sanca vzdy je.

trasko
5. okt 2012

tatianka urcite to vsetky zvladneme.ono je to asi SLADKA NEVEDOMOST pri prvom.nie bolesti sa ja bojim ale strach z toho aby vsetko dobre dopadlo,ziadne komplikacie u babetka ani u mna,nakolko od zaciatku mam vysoky tlak a pred tromi rokmi autonehoda-zlomena panva atd

lucijag
5. okt 2012

@tatianka79 mne sa malinka tiez otocila cca 3tyzdne pred terminom hlavickou hore dovtedy bola pekne dole ako ma byt no aj mala dost miesta neotocila sa nakolko ako mi dr neskor povedal mala obtocenu pupocnu snuru okolo krciku pfeto jej to neslochvalabohu vsetko dobre dopadlo a mala som planovanu sc robia to pred termiom porodu cca 1 az 2 tyzdne

lucijag
5. okt 2012

@tatianka79 a vsimla som si ze mas krasny termin v novembri takto minuly rok som sa aj ja bala a tiez sa mi malinka narodila v novembri takze nadherny mesiac a drzim palce neboj vsetko bude ok 🙂

huxy
5. okt 2012

@tatianka79 moja malá bola otočená v polohe KP.a už dosť dlho pred plánovaným pôrodom.nepamätám sa už presný týždeň,ale ja som to cítila už dlho predtým,cítila som malinkej hlavu pod mojimi rebrami 🙂 a veru,ona sa už ani neotočila.aj keď som bola už ako slonica,malá musela mať málo miesta,narodila sa ako 4130 gramová.aj keď zo začiatku mi v poradni v nemocnici doktor vravel,že ešte stále sa môže otočiť,a to odhadovali že bude mať o pol kila menej,než mala.no o niekoľko dní,keď som šla znovu do poradne,tak taká mladá dr.mi naplánovala cisársky,hospitalizáciu.tak som šla po 2 dňoch na príjem,v operačný deň si ma ešte prezrel primár a odporučil cisársky,takže sa na to šlo.a ja som nakoniec rada,že som rodila cisárskym,ako byť potrhaná na cimpr-campr.aj keď veľkú nevýhodu vidím v tom,že som mala potom problém s kojením.ale to je už iný príbeh

vanes10
5. okt 2012

ahojte.môj malý bol tiež otočený dolu hlavičkou 2 týždne pred terminom pôrodu.hospitalizovali ma do nemocnice s tým,že mi urobia cisársky.den pred zakrokom sa malý otočil uplne sám a ja som sa tešila ako malá.tak ma pustili domov a štyri dni nato sa narodil.bol taky drobunky 2800g a 48cm.teraz má 10mesiacov a už aj pekne behá.

tatianka79
autor
5. okt 2012

@lucijag Dakujem krasne 🙂

tatianka79
autor
5. okt 2012

@huxy Ved to...pocula som vela o problemoch s kojenim po cisarskom, no ale uvidime ako to nakoniec bude, je nas dost vela co mame babatka hlavickou hore 🙂 a sanca vzdy je, tak uvidime....

tatianka79
autor
5. okt 2012

@vanes10 🙂 Sanca teda vzdy je 🙂

vanes10
5. okt 2012

tatianka79 🙂 a kolkého novembra máš termín?naša dcerka je 10 novem. a malý je 12 no a ja som 15.takže samí škorpion 🙂

tatianka79
autor
6. okt 2012

@vanes10 No neuveris....termin mam 5.11 a ja som 8.11 - takze obaja budeme skorpioni 🙂 moj manzel nie je moc nadseny, ale hovori ze snad s chalanom to bude ine ako so mnou 🙂

pingu1
6. okt 2012

aj moja sa otocila v 36tt hlavou hore. trdlo 😀
ale potom sa otocila

alien2603
31. okt 2012

@tatianka79 Ahojky 🙂 Aj moja mala je stale KP...Ako si nakoniec dopadla? Otocilo sa babo, ci nie?

tatianka79
autor
31. okt 2012

@alien2603 ahoj, no teraz som v 40 tt, a nie, maly sa neotocil....takze sa ani velmi nesnazi dostat sa von a preto, hoci mam termin 5.11, este 7.11 idem do poradne a uvidime...ale pravdepodobne ma nechaju este do konca tyzdna a potom asi budu planovat cisarsky...v ktorom si tyzdni??? Maly teraz kope ako nikdy, tak sa mozno aj snazi, ale uz je dost velky takze je malinka sanca ze by sa mu to podarilo, dnes som bola v poradni a na pasoch, takze tak...

bulva6
31. okt 2012

ahoj.aj moja mala bola kp.povedali mi,ze ma okolo 3000 g a naplanovali cisarsky.termin som mala stanoveny na 17 jula( porod).na cisarsky do nemocnice som bola prijata 13 jula,este ma pozreli a povedali,ze cisarsky plati.tak den nato,teda 14 jula mi urobili cisarsky.uz moja obvodna doktorka mi hovorila v 34 tyzdni ked som bola,ze nech sa pripravim na cisarsky,ze je mala sanca aby sa otocila...a to som malinkej stale dohovarala,ze nech sa otoci a ona nie🙂 to sa cudujem,ze nemas naplanovany cisarsky a,ze ides este po stanovenom termine na poradnu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre