Som v 37. týždni a dosť som pribrala

kapilanka
13. máj 2022

Ahojte dievčatá musím sa zdôveriť čo ma veľmi trápi 😔som v 37tyzdni tehotenstva pribrala som všade,stehná mám tučné tvár ako nejaká lopta všetko mi je malé už neviem čo si mám na seba obliecť keď sa pozriem do zrkadla tak len rozmýšľam ako ja potom schudnem.Viem že dôležité je dieťa aby bolo zdravé ale závidím iným ktorý sú tehotné sú pekné majú len bruška veľké nohy štíhle aj tvar.Hlavne že už neviem čo si mám obliecť,stehná sama celulitída 😔 som z toho nešťastná

viestta
13. máj 2022

Veľa robí zadržaná voda, niektorým koncom tehotenstva aj uši opuchu. Už vydrz

lenocka8894
13. máj 2022

@kapilanka ja som otehotnela ked som mala 59kg a skoncila som s vahou 82kg a brusko som mala male ale pribrala som vsade a velmi. Som kratko po porode, stravu nejak neriesim kvoli kojeniu tak papam vsetko a vidim ze kila idu dole same ale kolko neviem nevazim sa lebo som si povedala ze je to uplne nepodstatna vec. Vobec by som sa tym netrapila su aj dolezitejsie veci ako super postavicka a ak budes so sebou nespokojna vzdy sa s tym da nieco robit.

koteska83
13. máj 2022

@kapilanka prvé dieťa som čakala pred 17 rokmi vtedy som mala váhu 55 kg a pribrala som na 73 kg . Po pôrode mi ostali kila navyše a neriešila som. Pri druhom pred 10 rokmi som mala 62 kg a pribrala na 71 kg a zas mi niečo aj ostalo. Teraz som 3 krát tehotna som v 30 tt a na začiatku som mala 69 kg teraz mam 78 kg isto ešte niečo priberiem ale tiež neriešim. Však nie každá musíme byť chudá. Každá žena má inú postavu. Niekomu to ide samé dole niekomu nie. Ja keď sa bude dat budem potom trosku cvicit ak nie tak neskor. Teraz som pred tehotenstvom chodila behat aj som cvičila.

luccija
13. máj 2022

@kapilanka už si nervózna aj sama zo seba veď to je normálne pred pôrodom.Ano niekto má šťastie, že mu narastie iba brucho a ruky, nohy má ako pavúk.Ja som mala malé brucho, ale všetko v bokoch a zadku.Schudnes neboj sa

tandariatko
13. máj 2022

@kapilanka Ahoj, vôbec sa tým netráp ... Tiež som si tým prešla ... Počas tehu som pribrala skoro 25kg ... Neprejedala som sa! Pravidelné prechádzky! A váha išla nezadržateľne hore ... Po pôrode som schudla skoro nič ... Každý ma upokojoval že kojením schudnem ... Kojila som 8 mesiacov počas ktorých som aj to málo čo som schudla po pôrode pribrala ... Na stravu som si dala pozor počas kojenia a neuveríš nič som neschudla ... Po 8 mesiacoch som prestal kojiť bolo to presne 16.12.2021 ... Do dnešného dňa sa mi podarilo schudnúť 12 kg a podotýkam že sa stravujem obdobne ako počas kojenia ... Mám pred sebou ešte dlhu cestu ale verím že to dám ... Sústreď sa na to že pod srdcom nosíš ten najväčší poklad a ver že tie kg stoja za to ... Kg pôjdu dole skôr či neskôr ... 🥰 Prajem veľa zdravíčka obom 🥰

kapilanka
autor
13. máj 2022

@tandariatko ďakujem pekne veľa sa hovorí že keď kojis tak schudnes no asi to tak nebude keď hovoríte že sa vám nedarilo.

lukavanju
13. máj 2022

@kapilanka hlavne nad tým veľa nepremýšľať...ja som pri prvom tehu išla z 56 na 90 kg 🙈 po pôrode nejaká desiatka hneď dole zbytok mi ostalo, hneď nato som bola druhý krát tehu čiže som ani nestihla schudnúť, po druhom som skončila na 86 kg. Kojila som rok dostala som sa na 76 kg ....začala som cvičiť a akonáhle sa mi podarilo schudnúť trošičku dostala som sa na 72 kg BUM tretí krát tehu 😃 momentálne som o pár dní v 20 TT a váhu vôbec neriešim, ( zatiaľ + 4 kg) lebo dúfam že cvičením to potom poctivo dám dole ( aspoň dúfam 🙈😁)

horislava
13. máj 2022

Ked pride babo a budes kojit pojde to dole same netrap sa hlupostami uzivajte v zdravi❤️🍀

ada55333
16. máj 2022

@kapilanka pred tehu som mala 47 pribrala som na 65... jem všetko čo mi pod nos pristane a kila isli same dole teraz mam 50... to bude voda a veľa z toho sa po porode odplavi... ziadny stres telo vie co robi a potrebuje nazbierat energiu na tak narocny vykon ako je pôrod ...ak budes kojit babo si to vykojka🤣. Vela stastia a sil prajem

tandariatko
17. máj 2022

@kapilanka u každého je to iné ☺️ niekto vyzerá po pôrode lepšie ako pred pôrodom ...

mamkalentedkova
17. máj 2022

Teraz to vôbec nerieš 😉 móda je teraz mikosrdna..voľné tepláky,mikiny v lete dlhé voľné šaty ...všetko pôjde postupne .Ja som po pôrode 10 mesiacov..stále kojim ..mala by bola schopná cucat aj celý deň. Stále mám nejaké kilá navyše ,pomaly začínam cvičiť ,teraz keď je už mala väčšia..má pevnejší režim.Vserko.ma čas .Tu chvíľu už vydržíš a potom budeš naplno zamestnaná bábätkom ,nebudeš mať ani čas riešiť váhu .😉 Hlavne buďte zdraví

zuzkaemmka17
28. máj 2022

Ja som v prvom tehotenstve pribrala 16kg z 58 na 74kg, do mesiaca som mala pôvodnú váhu. To neustále pobehovanie, kojenie, prechádzky, nebol čas ani sa poriadne najesť. Teraz , po šiestich rokoch čakáme druhé, pôvodná váha taktiež 58kg, som v 32tt a mám plus 11kg, pripadám si väčšia ako pri tom prvom, hlavne zadok a stehná. Tiež ma to trápi, ale hlavne nech je bábo v poriadku a podarilo sa schudnúť pri prvom, tak to bude hádam tak aj pri druhom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre