Som v 37. týždni a som otvorená na 2,5 cm

10. máj 2022

Ahojte ženy.
Momentálne som v 37tt , včera som bola na kontrole v pôrodnici ktorú som si vybrala. Doktorka na kontrole zhodnotila že "ešte rodiť nepôjdeme určite" a že je to ledva otvorené na špic prsta.
Dnes som bola ešte na kontrole a vyteroch u svojho doktora ktorý ma má celé tehotenstvo a ten mi povedal že už je to dole pekne mäkké, pripravené na pôrod a otvorené na 2.5cm, že už to kľudne môže prísť aj v noci. Nerozumiem tej náhlej zmene behom jedného dňa 🙈 mali ste to niektorá podobne?
Ako dlho ste ešte boli po takomto náleze tehotné?
Neviem či už staršieho zaviesť k starkej na "prazdniny" aby sme ho nemuseli keď tak budiť uprostred noci a stresovať sa ešte týmto (porodnicu mame 50 minút autom 🙈) alebo ho ešte nechať doma 🙄 nejaká som zmätená.
Ďakujem každej jednej ktorá sa podeli o skúsenosť ❤

hanka1000
10. máj 2022

Áno, ja som nebola vôbec, dr.hovorila, že tak skoro to ešte nebude a na 2.deň v noci pôrod ☺

diamond007
10. máj 2022

Aby si ešte neprenasala😀 a áno, mäkké a pripravené na pôrod je to aj mesiac pred pôrodom keďže kŕčok maternice už má jeden pôrod za sebou 🙂

anjelicek26
10. máj 2022

porodnica 50 minut autom je odvaha... blizsia nie je? My sme mali 20 minut a maly sa narodil vo vestibule nemocnice na prvom lehatku 😂 Urcite maleho nikam nevoz, mozes (napriek tomu nalezu) este aj prenasat, potom bude co, tri tyzdne bez teba? Ked mas s toho blby, pocit, zober babku na navstevu k vam... nech byva par dni u vas a maly je vo svojom prostredi a skolke...

autor
10. máj 2022

@anjelicek26 starkú mame 5 minút autom, tie prázdniny som skôr myslela tak že by sme ho tam vozili na noc spať 😁 inak by sme ho vždy ráno prišli vyzdvihnúť, zaniesli do jeho škôlky a poobede by bol samozrejme snami 😁 nevydržala by som 3 týždne bez neho, už keď idú na 2 dní na chatu tak mi je ľúto 😂
Len keďže sa u nás momentálne preraba kúpeľňa tak tu máme bojové podmienky a žiaľ aj veľkého psa ktorého sa starká bojí 🙈 nechcela by som ju ťahať sem, viem že by sa tu necítila dobre.

No a ani nestraš 😱 to si neviem ani predstaviť 😳 mame malé auto na to aby som tam rodila 😂

anjelicek26
10. máj 2022

Tak ked je babka "vedla", tak ona v noci dobehne ku spiacemu dietatu, tak to bude v poriadku nechaj ho tam kde je maleho ... a ten porod bol celkovo zazitok, ale uzasny, bezproblemovy, bez nastrihu, liekov, zasahov, cohokolvek, 5x zatlacit a bol vonku, este v plodovom vaku zabaleny 😂

autor
10. máj 2022

@anjelicek26 tak to si mala fakt super pôrod, to bol koľkí v poradí keď išiel tak ľahko? 😱 aj si nejako cvičila predtým?
Ja som mala prvý ťažký, nepostupujuci, X komplikácií q zaver si už ani nepamätám, iba to ako mi skákali na brucho a kričali "dajte jej kyslík rychlo" 🤔 tak ani neviem či je lepšie porodiť cestou v aute, alebo zazit znova toto 😂 ale pevne verím že druhý už budem mat lepší a hlavne rýchlejší.

anjelicek26
10. máj 2022

Druhy a bez cvicenia 21 dni pred terminom... ma to trosku prekvapilo, kedze malu som prenasala... u nas bol "hrozny" treti 18h a pridusene dieta, nic moc no... stvrty bol zasa rychly a ok, som mala nervy v zapche v silnom dazdi smer do porodnice pri nej 😂 Ale ona si pockala a narodila sa hodinu po prijazde do porodnice 😂

autor
10. máj 2022

Bože ja ta obdivujem. Dupľom za tie 4 deti. Ja už by som mala VIP postel na psychiatrii určite 😂
No my sme aktuálne 19 dní pred termínom tak snáď ešte chvíľku počká a stihneme dobehnúť 🙈

anjelicek26
10. máj 2022

My by sme chceli este jedno, ale zatial to nevychadza 😂 Ono tie deti clovek nema naraz, ale postupne, tak je to ine... ja som hrda na nich, ze je ich tolko ♥

lilly2303
10. máj 2022

Ja som bola v pondelok na špic prsta a ešte to na pôrod vraj ani nevyzerala, jedine že malý naliehal ale inak nič. V stredu ráno som cítila mierne kontrakcie tak som išla okolo 10tej do pôrodnice a otvorená na 7 prstov a doktor skonštatoval vraj začínajúci pôrod 🤣

barboraamatejko
10. máj 2022

V druhom tehu na kontrole krcok vzadu, neotvorena, porodila som do 2 hodin. Ten krcok pustil velmi rychlo, samozrejme pomohol klystir a pustenie vody (ako vytiekla voda, do 15 minut bol na svete). Kebyze som 50 min autom, bala by som sa a volala sanitku. Ale to uz by si ty musela vediet podla bolesti.

autor
10. máj 2022

@lilly2303
@barboraamatejko
Joooj ženy akože celkom ste ma vystrašili 😂🙈 ja naozaj dúfam že stihnem do porodnice dobehnúť a že to nebude dnes v noci, pripadne ešte pár dní by mohla počkať 🤰

aknamorka22
10. máj 2022

Ja som bola otvorená na 3cm posledné 3 mesiace. Chodila som na kontrolu každý týždeň a každý týždeň mi povedali, že do týždňa porodim. Dokonca som bola 2x v nemocnici si poležat, lebo už som mala rodiť. Nakoniec som prenášala týždeň. Deň predtým ako mi mali vyvolať pôrod som porodila. Ba to však taká rýchlovka, že som ledva stihla prísť do pôrodnice, ktorú máme 5 minút autom 🤷

kika2810
10. máj 2022

No neporadim. Ale ja uz neverim nicomu. Doobeda poradna ze vsetko zavrete na porod to nevyzera a vecer 22:30 bum praskla voda a maly 5:42 rano na svete. Cize ani nie 24 hod

nwnw
10. máj 2022

@anjelicek26 50mindo pôrodnice je na Slovensku bežná vzdialenosť 😄 a sú aj horšie.

nikapuggioni
12. máj 2022

Ja som v deň termínu bola na kontrole v pôrodnici a po vyšetrení mi lekár povedal ze to na pôrod tak ľahko nevyzerá ze určite za 10 dní budeme vyvolávať pôrod. Keďže som bola zamknutá na 100 zámkov krčok tvrdý. Na druhy deň o pol 5 na večer som prišla s pravidelnými kontrakciami ktoré som mala od rána 🥰 takže každú hodinu sa môže zmeniť stav 🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre