Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 38 týždni a mám cukrovku

ifka22
23. júl 2012

chcem sa opýtať tých čo majú skúsenosti s t.cukrovkou ako rodili a či skôr pred termínom a či cisárským al.spontánne.lebo som v 38 tt a malý má vraj 3800g a že je dosť veľký.. 😒

amadora
23. júl 2012

mala som tehu cukrovku pri prvom tehu, synček sa narodil presne v deň termínu, spontánne a mal 3200g. jediná veľká som bola ja, pribrala som 22,5kg 😅 😀

ifka22
autor
23. júl 2012

@amadora
ja som pribrala 17 kg zatiaľ.inak toto je moje 2 tehot.a pri maléj som mala tiež cukrovku a nedodržiavala som nič a mala2900g a to som pribrala 25kg.vtedy som bola veľká tiež len ja 😉

tea333
23. júl 2012

@ifka22 ide len o velkost? moj krpcek mal v piatok odhadom 3600g, termin mam 5 dni po tebe.
zatial v tom nevideli indikaciu na cisarsky, mozno sa vypyta skor

rejocka
23. júl 2012

@ifka22 ahoj ja mám teraz v tomto tehu cukrovku a poviem ti som z toho dosť vyplašená,malá bola ok po pôrode?Stredného synčeka som porodila tiež 39OO a 53cm a vtedy som nemala cukrovku ani pri prvom až teraz...Mne dr.hovoril,že sa pri tehu cukrovke nemôže prenášať,že mi bude musieť upraviť termin o pár dní skôr,že ak bude váha normálna tak prirodzene a k väčšia tak cisársky...

ifka22
autor
23. júl 2012

@tea333
dnes mi povedali,že je dosť veľký a pokiaľ mám vysoké hodoty cukru ,tak to je problem.zajtra mám isť na nejaké vyšetrenia a vraj si ma tam asi aj nechajú..som teda zvedavá čo s nami bude 😒

tea333
23. júl 2012

@ifka22 tak ja neviem nakolko je cukrovka a porod problem, len co sa tyka velkosti, tak velmi zalezi od toho kde a u koho rodis

ifka22
autor
23. júl 2012

@rejocka
ano malá bola úplne v poriadku,ani žltačku nemala.rodila som v 39tt a akurát ma upozornovali na cisarák ale nakoniec som ju porodila normálne s pomocou oxitocínu..len teraz mám obavy ked malý je taký veľký proti dcérke.A prenášať by sa nemalo to vravel aj mne lekár..

ifka22
autor
23. júl 2012

@tea333
asi tak ako vravíš.zaleží od lekára..rodiť bude v Ba na kramároch..hlavne nech je všetko ok aj u teba..všetko dobre a rýchly pôrod 😉

rejocka
23. júl 2012

@ifka22 aj tu Ti pomôžu podla mna oxitocínom a porodíš normálne,veď to je už pár dní do pôrodu a ani ten ultrazvuk nieje presný tak ani tá váha nemusí sedieť 😉 aj si na diete?

ifka22
autor
23. júl 2012

@rejocka
to dúfam,že pomôžu 😉 a dúfam,že tá váha pojde do - ako do + Diétu mám ,len niekedy je ťažko ju dodržať,snažím sa 🙂

rejocka
1. aug 2012

@ifka22 ahoj potom napíš ako to prebiehalo,či ti vyvolávali a ako pri porode-vdaka a prajem všetko dobré aj Tebe aj babatku 🙂

zdenin
6. okt 2012

@ifka22 ahoj no ako si dopadla rodila si spontanne alebo museli vyvolat? Ja mam tiez tehu cukrovku a citala som ze sa nema prenasat

ifka22
autor
7. nov 2012

ahoj..tak na koniec som mala sekciu.ultrazvuk ukazoval 4100g a hned na druhý deň sa malý narodil,mal 3790g a 52 cm.teraz má už 3 mes.a je riadny chlapisko,už má 6 kg 🙂celé na tom bolo zaujímavé.že pri maléj som nedodržiavala vôbec diétu okoo cukrovky a mala len 2900g a pri malom som bola podstivo na diéte a mal skoro 4kg.. 🙂

rejocka
22. jan 2013

@ahoj ako si na tom s cukrovkou?ja som bola po 4 týždnoch na záťažovom teste a po dvoch hod.8,2-takže mi zostala porucha gluk.tolerancie ☹,ja som nakoniec rodila v 38tt odtiekla mi plodová voda,maličký-3550g a zaujímavé že po pôrode a tie dni čo som bola v pôrodnici som mala glykémie ako zdravý človek...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli