Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 38 týždni a už druhý deň mám hnačky. Je to normálne?

matulik748
20. júl 2012

Je normalne ak mam hnačky ?

dancul80
20. júl 2012

kedze si uz tesne pred porodom, moze to byt znamka bliziaceho sa porodu. telo sa cisti. travenie a cinnost maternice dost suvisia, v tomto stadiu jedno moze podporovat aktivitu druheho. ja mavam hnacky aj pri ms. naposledy som pred porodom mala neskutocnu zacpu, tak som si dala bylinky na uvlnenie, do 3h som porodila ;) alebo mas nejaky crevny virus.

efiku
20. júl 2012

musí byť nejaky vírus,lebo aj ja som začala hnačkovať v stredu,som v 31tt lebo na pôrod by bolo ešte velmi skoro...

nikolka2
20. júl 2012

Ja mam hnacky uz tyzden ☹ a nic mi nepomaha ....

mijunik
20. júl 2012

Ahoj, či je to normálne? Tak hnačka nie je úplne OK vec (vraj ani tehotenstvo ju nejako viac nespôsobuje), musíš zistiť, z čoho ju máš. Nie si v náhlom strese? Nezjedla si niečo čo i len mierne po záruke? Nejedla si niečo štandardne preháňavé? Pozor na vodu alebo minerálku, ktorú piješ, niektoré majú preháňavé účinky. Ak nemáš iné ťažkosti (teplota, vracanie) a neleje sa z Teba ikskrát za deň, myslím, že stačí živočíšne uhlie a dopĺňať a dopĺňať a dopĺňať tekutiny (napríklad rooibos). A nejaké zahusťujúce potraviny zjesť, napr. čučoriedky, horkú čokoládu, banán... Ak by si nebola tehotná, odporučila by som Ti borovičku, fakt pomáha, ale teraz nie. 😀 Ak sa pridružia aj iné príznaky (teplota, vracanie) alebo hnačka bude trvať viac ako tri dni, radšej by si to mala konzultovať s lekárom. Takúto stránku som našla http://www.tvojlekarnik.sk/hnacka-v-tehotenstve/, skús si pozrieť. A určite aj tu je už taká téma, tak popozeraj. Každopádne ak budeš mať pochybnosti, lepšie Ti je zájsť k lekárovi ako zbytočne doma špekulovať a stresovať sa. Držím palce. 🙂

chovancova27
21. júl 2012

Hnačka je predzvesť pôrodu. Pokiaľ Ti nič iné nieje, tak to značí blížiaci sa pôrod...

pimpulienka
21. júl 2012

Telo sa ti pripravuje na pôrod 😉 Mala som to podobné 😉 O chvilu budeš mať drobčeka v náručí 🙂

gubcikova
21. júl 2012

matulik748 mala som to pri oboch deťoch presne 4dni a na piaty šli von.pri malom to bolo ešte aj počas kontrakcii a počas pôrodu

zuzulienka1973
23. júl 2012

Tiez som mala den pred porodom

lialucia
23. júl 2012

Aj ja mám hnačku, a pravdepodobne do dvoch troch dní porodím, lebo už je fuč aj hlienová zátka

hannah83
10. nov 2012

ahojte,vidim,ze vsetko co ste pisali bolo v lete,ja mam termin o par dni a uz 2-3den mam takisto hnacky,tak dufam,ze je to predsvest porodu 🙂 lebo uz som na praskutie a momentalne si ani nic ine nezelam🙂

jarus74
10. nov 2012

veru hnacka v takom tyzdni je naznak zacinajuceho sa porodu a taktiez aj vracanie 🙂 prajem vela stastia

tatiana123456
18. júl 2013

ahojte som v 39.tt a mám hemoroidy už 2.týždeň a doktori nič,len,že dajte si mastičku,je to normálne...takisto to zhoršuje to,že chodím 3x denne na wc,niekedy total hnačka,s prepáčením,niekedy lepšie...ale asi lepšie ako zápcha...bojím sa klystíru,bojím sa pôrodu,že čo všetko v&tlačím,mám týždeň pred termínom,hnačkujem asi týždeň a tie hemoroidy,niečo strašnééé,má niekto niečo podobné???

1junky1
14. aug 2013

čo? mna od včera trápi hnačka. ale mám pred sebou ešte mesiac a dačo. Nestrašte ma. :D

simkarobkova
31. aug 2013

ja mám hnačky už mesiac... ale to bude asi tým, že zjem všetko čo vidím..či???

123ada123456
24. sep 2013

no ja mavam ties hnacku a strasne ma boly brucho setko som viskusala ☹

mamkaviki
6. dec 2013

Ja začínam mat tiez problém z hnačkami z ničoho nic som od dnešného rana dostala hnačku krcok som mala v utorok na 1,5 cm a začínam mat take ako keby tlaky na maternicu a este k tomu ma bolia aj nohy môže ist o predzvesť pôrodu?

frankfurtanka
11. dec 2013

ja som mala tiez hnacku v tehotenstve, trvalo to celych 9 tyzdnov a nevedeli prist na to, z coho by to mohlo byt. az potom jedna mudar hlava zistila, ze je to z magnezia. akonahle som ho vysadila, hnacka prestala.
proste niektore zeny na magnezium reaguju velmi citlivo, tot moja skusenost.

simonne1
18. dec 2013

ja mam hnacku 3 den stale rano. Zacala som brat vyssie davky magnezia, tak dufam ze to je len z neho a nie predzvest porodu. este som len v 35 tt

wyslmt
6. aug 2014

Ahojte baby. Ja mam hnacku uz druhy ci treti den, stale len rano. Takisto posledne noci sa budim na bolest bedrovych klbov a krizov. Myslite, ze to uz prichadza? Koncim 38 tyzden. Strasne sa tesiiíiiim 🙂

satkovca
10. aug 2014

@matulik748 nakoniec to bola predzvest porodu? ja som zacala 37.tt a mam podobny problem....

xxmarinka
1. sep 2015

@tatiana123456 prosim daj vediet ako to u teba dopadlo, porodila si potom v pohode? Ja som 38tt a akonáhle nieco zjem hned to zo mna za hodinu dve vyjde, uz som rozbolavena.

martinkastevanakova
29. sep 2015

Ahojte ja som zacala hnackovat v noci a vecer som zjedla len oblozeny chlebik termin mam 10.10 co si o tom myslite? Dala som si prave smectu no neviem :P

janus0000
22. okt 2015

ahojte dievcata ja mam este mesiac do porodu a strasne hnackujem azvraciam je to normalne dakujem bojiiiim ze to pride skor

maska123
16. dec 2015

Ahojte baby 🙂 som v 33tt
a tiež mám hnačku môže to byť predzvesť predčasného pôrodu?

liuliu
16. dec 2015

To je predzvest virozy ktora teraz fici. Bud vraciate alebo hnackujete.

kikaa1
25. okt 2016

Ahojte som v 38.tt a buduci tyzden mam termin na cisarak lebo sme zle otocene.uz par dni mam slabe ale nepravidelne kontrakcie.tuto noc som zvracala a mala 2 silne kontrakcie a dnes doobeda hnacku.je to nejaky signal ze sa malinka coskoro vypyta na svet alebo si mam robit obavy?dakujem za odpovede

lilliszalicsilli
6. aug 2017

@tatiana123456 ahoj ano ja dnes prvy krat grcam aj hnacku mam 5xza 3h som sa dobluvala a hemoroidy mam tiez cca10dni otras baby pomoc som hladna a ked si dam len vodu hned grcam a hnacka co to moze byt?dufam ze malej to neuskodi :( nemam ani silu sa zdvihnut z postele a to vcera mi nic nebolo

Tu začni písať odpoveď...

Odošli