Spanie na chrbte v 38. týždni

18. jan 2023

Dobre rano viem trosku blba tema len sa potrebujem trosku ukludnit .. zobudila som sa s tym ze som spala na chrbte neviem kolko som spala ale citala som ze v poslednom trimestri je to nebezpecne .. myslite ze som babätku mohla ublizit?

diaalex
18. jan 2023

Nie, tiež sa mi to stalo

katie253
18. jan 2023

Na chrbte sa nemá spať kvôli tomu, že si môžeš pritlačiť dolnú dutú žilu, môže ti prísť nevoľno a môžeš odpadnúť.

autor
18. jan 2023

@katie253 dakujem ale to iste som si precitala aj na internete. Myslim si ze by mi pocas spanku bolo zle ... ale spalo sa mi lepsie ako na boku

zuzu1304
18. jan 2023

Ja som spavala len na chrbáte do 41tyzdna

adka3321
18. jan 2023

ja som momentalne 35tt a 90% casu spavam iba na chrbte, je mi tak najpohodlnejsie a vsetko je v poriadku

alexandra383
18. jan 2023

Mne sa to stalo pri prvom tehotenstve, ze mi tlacila na dutu zilu. Spala som na chrbte a zrazu som nevedela dychat, nemohla som sa pohnut a stracala som vedomie.. myslela som, ze zomriem. Odvtedy som si davala sakra pozor, aby som spala iba na boku. Aj na ukor slabeho spanku, kedze to podvedome vnimam, ze ako spim.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maua_18
18. jan 2023

Napríklad staršie generácie spali skoro len na chrbte... Keď spomeniem babke,tetke atď,že neviem na ktorom boku spať,lebo ma tlačia bedrá tak len krútia hlavami,že to je nebezpečné spať na boku lebo vlastne tlačíš na jednu stranu bruška.. 🙂 Čiže pár rokov prešlo a všetko je inak.. Ony spali na chrbte a aha tu sme všetci a odpovedáme na otázku.. Hlavne nestresuj ak sa ti tak dobre spalo tak je všetko okej podľa mňa 🙂

beata_k
18. jan 2023

Mozes, co by si nemohla. Je pravda, ze si mozes "prilahnut" zilu....ale...zobudis sa. Neodpadnes ako ti tu pisu. Mne sa to stalo. Treba si rychlo lahnut na lavy bok a ulava pride do par sekund. Zeny su tehotne uz od jaskyne, toto priroda poriesila 😉

bessdonna
19. jan 2023

ked v pohode citis pohyby,tak sa nic nestalo.ved aj pocas gyn.prehliaadky,utz a dokonca ctg v nemocnici lezime 20 min na chrbte.viac si tak podla mna nespala.

bessdonna
19. jan 2023

@maua_18 aj moja mama sa cuduje ze spim na boku.zas vies nevieme kolko tych tehotenstiev,ktore vtedy skoncili zle zapricinilo prave pritlacenie dutej zily.tak schvalne by som tak asi nespavala.to je ako so sids.niektore babatka spinkaju na brusku a preziju no a niektore nie.to je len urcite riziko,nemusi sa to stat vobec.

bessdonna
19. jan 2023

@alexandra383 aj ja som to mavala pri prvom.a nevedela som,ze je to kvoli spaniu na chrbte.myslela som si,ze su to nejake epi zachvaty.uplne zle

alexandra383
19. jan 2023

@bessdonna to, ze je to vymysel alebo bezpecne hovoria len tie, ktore to nikdy nezazili 🤷‍♀️

bessdonna
19. jan 2023

@alexandra383 moja rovesnicka prisla o babo v 9.mesiaci.jednoducho nebilo srdiecko.nedozvedela sa preco.no ja to mam cely zivot v hlave.ja som davnejsie chodilak jej gynekologovi.ten radil spat na chrbte....mozno to bola nahoda ano.jej sa to stalo,inej sa to stat nemusi.ale ja neviem vylucit suvislost.toto a sids su take nevybadane,nepreukazane oblasti,pred ktorymi mam velky respekt.dufam,ze raz bude gynekologia na takej urovni,ze budeme vediet ochranit nase deticky,lebo budeme poznat dovody.

maua_18
22. jan 2023

@bessdonna Ja som tým chcela len povedať, že ak sa zobudila na chrbte a cítila sa fajn tak je to ok a že tie stresy okolo toho sú 100x horšie 🙂

bessdonna
22. jan 2023

@maua_18 ved samozrejme.clovek si to neuzije,ked sa stale stresuje a ovplyvit sa to da minimalne.

autor
22. jan 2023

Uz nestresujem zistila som ze najlepsia poloha na spanok je na chrbte .. keby mi bolo zle urcite sa zobudim 🙈

uradnikova
14. feb 2023

To sa vobec da? Mne tak bolo velmi neprijemne. Raz ma tak polahli na ctg pasoch,som im tam skoro skolabovala v lahu.este ze sestricka pribehla a zmenila mi polohu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre