Spánok v 7. mesiaci tehotenstva

18. okt 2022

Mamičky ahojte, idem si k vám po radu. Som prvorodička, začínam 7. mesiac tehotenstva a so spánkom je to čoraz horšie. Posledné 2-3 týždne sa budím v noci úplne dolámaná, neviem si zvyknúť spať len na boku. Bolia ma nohy, kĺby, kríže, dokonca niekedy bolesť prechádza do podbruška. Chcem sa opýtať, či máte nejaké triky, ktoré vám pomohli zlepšiť kvalitu spánku. Tehotenský vankúš u mňa nemá šancu, čokoľvek, čo je v posteli navyše, mi zavadzia a v noci to doslova odkopnem alebo zložím z postele. Skôr ma zaujíma, či ste si nejako podkladali bruško alebo zabralo napríklad spanie na vyvýšených vankúšoch. Ocením čokoľvek. Prípadne pomôže, ak si dám večer pred spaním magnézium? Bude to mať na telo aspoň trochu lepší vplyv? Ďakujem.

evica17
18. okt 2022

Spala som na boku, medzi kolenami vankúš a pod bruškom bol plyšák aby bolo podložené. Dalo sa,nepamätám si také že by som sa nevyspala,skôr z toho že furt na wc som chodila.

mia_von_prag
18. okt 2022

Mne pomohol až pôrod. Dovtedy do nejakej miery tehotenský vankúš v tvare C a vyhodila som paplón, lebo tam už toho bolo veľa. Mangezium neuškodí, ale neviem, či pomôže. Posledne týždne sú ťažké, aj som sa budila 3 x v noci na wc. Držím palce, nech ti to rýchlo prejde 😊

autor
18. okt 2022

ja mám problém so spánkom naboku, keď dlho ležím na jednej strane, tlačím si na kĺb a budím sa na bolesti v nohách a chrbte.. posledné dni cítim aj tlak či bolesť v podbrušku :(

kaca222
18. okt 2022

Na chrbte sa ti spí zle? Pokiaľ sa na chrbte cítiš dobre, môžeš spať tak. Ja som až v 40.týždni začala cítiť že poloha na chrbte nevyhovuje, keďže tam môže dochádzať k útlaku dolnej dutej žily, ale to ucítiš že tie nie je Ok 🙂 a to som mala brucho obrovské. Na boku ma veľmi veľmi bolel chrbát. Keď už som sa musela dať nabok, tak som aspoň brucho podložila perinou, plyšovým Zajacom 😃

leuska1991
18. okt 2022

Tiež mi pomohol len pôrod

olinka246
18. okt 2022

Trapi ma rovnaký problém, ale magnezium nepomoze. Kvôli tvrdnutiu brucha beriem maximálne dávny magnezia a určite to nepomaha, v noci som viac hore ako spím 😃 tiež si myslím, že pomôže len pôrod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre