Stihnem prísť do pôrodnice?

nikol889988
25. nov 2020

Ahoj baby som rizikovom tehu a chcem sa spytat taku otazku. Porodnicu kde chcem ist rodit mam hodinu cesty ld domu. Blizsiu mam 15 minut ale tam by dom naozaj ist rodit nechcela. Som prvorodicka a kazdy ma strasi ze nestihem dobehnut do trencina. Co si o tom myslite ? Dr mi vzdy hovori ze ako nahle mi odtecie voda alebo hocico nech hned ideme tam . Ale mam strach ci najskor neist radsej do tej blizsej a tam sa rozhodne ci zvladnem cestu ale bojim sa ze uz ma budu cciet odrodit tam. Som len 33tt ale porod mi hrozi uz od 24tt takze sa radsej pytam a zistujem aby som nic nezanedbala . Viem ze kazdy porod je individualny ale predsa len by som chcela vediet vas nazor.

zuzkaa1991
25. nov 2020

všetko je individuálne mne otiekla voda o pol6 rano o 7 kontrakcie a o 12 som mala po pôrode ani lekar nestíhol dojst a bolesti som nemala ziadne niekedy teraz mam silnejsie mestruacne kŕče co asi môžem byt vdacna 😊 a to som bola prvorodicka

loovina
25. nov 2020

@nikol889988 uprimne omnoho pravdepodobnejsie nez ze nestihnes prist do porodnice je, ze tam budes skoro a bude to trvat tak dlho, ze porodis cisarskym. Percento cisarsych pre nepostupujuci porod je asi 20 percent, prekotnych porodov okolo percenta. To je moj odhad, ale realne statistiky na to asi nie su. Naozaj ja som nikdy nepocula o prvorodicke, co by porodila skor ako za hodinu. Svagrina teraz rodila stvrtr dieta a bola v porodnici asi 4 hodiny. Ti co ta strasia ze nestihnes dojst toho o porodoch prilis vela nevedia.

zuzu188
25. nov 2020

@nikol889988 ja som sa otvárala a trochu sa mi skracoval kŕčok. V 27. týždni rátali,že zrejme už porodím. Môj dr. mi na každej poradni hovoril,nech vydržím aspoň do 36. týždňa 😀 Našťastie,dali sme to s krpcom do konca. V nemocnici som ležala často a doma som mala prísny kľud na lôžku. Mne sa však malý narodil s zápalom pľúc,sepsou,obaja sme mali potom nasadené atb a z nemocnice nás pustili až po 2 týždňoch.
Pri druhom som mala tiež komplikácie,od začiatku tehu som mala slabé kontrakcie a v 35. alebo 36. týždni to vyzeralo,že mi budú musieť vyvolať pôrod (malý mal nejaký problém so srdiečkom),ale tak isto sme to dotiahli do úspešného konca a mám dve zdravé detičky 😊

nikol889988
autor
25. nov 2020

@zuzu188 jooj aspon ze mas zdrave deticky co by som zato dala keby potiahneme este aby bola ziva zdrava donosena ... mne od 22tt zacala presakovat voda tiez cele tehu len lezim najskor to nemala prezit vobec v 24 do 28 som lezala v mt a potom sa to zastavilo. Lenze v 30 sa mi zas ta voda pustila ale zas ze len tak po kvapkach odteka a tym ze si mala nacika je jej vzdy dost.. len mi stale kontroluju crp koli zapalu aby nevznikol to by nas mohlo ohrozit ale zatial klop klop vsetko ok... najblizsiu poradnu mam o 3 tyzdne tak snad este aspon dotvedy potiahneme ... mna skor zas dr plasi kazdu poradnu tym ze keby cosi hned nech letime do tn ale vraj vyzera byt vsetko ok... keby nemam pozitivne vlozky na odtok body a nestazujem sa ze furt zo mna cosi tecie tak ani nevie ze sa cosi deje... vsetko mam veaj v norme .. ale take sny ake mavam uz to je katastrofa uz aby som bola aspon ten 36 tt a mala to za sebou

deti95060810
25. nov 2020

zavolaj si záchranku - odrodia ťa aj tam, ak by ste nestihli....

ikissedagirl
25. nov 2020

@denden77 ked praskne voda, treba ist co najskor kvoli riziku infekcie, (kedze babatko uz nie je vnutri uzatvorene)a nie kvoli rychlemu porodu :D

denden77
25. nov 2020

@ikissedagirl viem, jasne.. nepytala som sa domov 😁 len som si myslela, ze kontrakcie nastupia skor 😊 to skor na margo toho, ze by som stihla prist aj keby bola nemocnica hodinu cesty 😊

conspi
25. nov 2020

@nikol889988 bude to buď alebo 😀 pri druhom som dostala kontrakcie doma. Hodinu som sa to snažila rozdýchať či to nie je len planý poplach. Nebol. Zavolala som mužovi do práce a nechala sa odviezť do nemocnice tiež hodinu od nás. Bližšiu som odmietla. Vodu mi prepichovali až v nemocnici keď videli, že nechce prasknúť sama...

paulinkaa2
29. nov 2020

Ja ako prvorodicka som bola doma 2h v miernych kontrakciach, lebo som fakt nevedela ze idem rodit az potom mi to dockvaklo. Kontrakcie kazdych 5minut. Tak pomeho. Plodovku mi prepichovali v nemocnici a do cca 4h som porodila

viktorka93
2. feb 2022

@nikol889988 Ahoj, mňa by zaujímalo ako si potom dopadla? :D šla si do tej ďalekejšej? stihli ste to?

yoxinka
2. feb 2022

@nikol889988
Tažko povedať. U mňa prvý pôrod nekonečný, bola som 8hodín na pôrodnom boxe, pred tým deň kontrakcií … no dlhoooo, druhý od prvej kontrakcie po narodenie malej to bolo asi 7hodín. Boli nejaké majstrovstvá Európy či čo vo futbale a hrali naši prot niekomu a ja hovorím mužovi, že mám kontrakcie každých 6minút … a chlap kukal futbal a vyhodnotil, že to je v pohode, to je ešte ok 😂😂😂. To bolo večer okolo 20.30, okolo polnoci (po tom futbale) sme šli do nemocky a malá sa narodila ráno o 5.13. A tretie dieťa som bezmála porodila v aute. Prišli sme do nemocky 21.30, ja otvorená na 9cm a malá sa narodila 21.54 🤪.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre