Stihnem prísť do pôrodnice?

nikol889988
25. nov 2020

Ahoj baby som rizikovom tehu a chcem sa spytat taku otazku. Porodnicu kde chcem ist rodit mam hodinu cesty ld domu. Blizsiu mam 15 minut ale tam by dom naozaj ist rodit nechcela. Som prvorodicka a kazdy ma strasi ze nestihem dobehnut do trencina. Co si o tom myslite ? Dr mi vzdy hovori ze ako nahle mi odtecie voda alebo hocico nech hned ideme tam . Ale mam strach ci najskor neist radsej do tej blizsej a tam sa rozhodne ci zvladnem cestu ale bojim sa ze uz ma budu cciet odrodit tam. Som len 33tt ale porod mi hrozi uz od 24tt takze sa radsej pytam a zistujem aby som nic nezanedbala . Viem ze kazdy porod je individualny ale predsa len by som chcela vediet vas nazor.

ladyvi
25. nov 2020

@nikol889988 ziadne pocitanie ako dlho mas kontrakcie, ziadne daj si predtym vanu a podobne.
Ano prvorodicky rodia dlhsie, otvaraju sa pomalsie, ale aj nie. Pre mna by horuca vana pred porodom znamenala, ze porodim doma vo vani.
Proste ked uvidis, ze uz sa to rozbieha, odtecie pripadne voda, alebo hlienova zatka a zaroven bolesti,prehananie na kakanie. Treba sa dvihnut a ist. Stihnes to, ak nebudes pocuvat kadejake rady, ze najlepsie je preckat prvu porodnu dobu doma, v sprche 😂 a mozno tam prides prilis skoro, ale vzdy je to ta lepsia moznost. Ak ti povedia, ze si dosla velmi skoro a mas ist domov,mrkni si ci nie je v tesnej blizkosti nemocnice hotel, zaplatite si 1 den.

denden77
25. nov 2020

@nikol889988 mna kazdy upozornoval, ze ked praskne voda, mam ist hned.. 15:30 praskla, o 16 som bola v nemocnici.. prve bolesti prisli az o 22.. je to fakt strasne individualne 🤷‍♀️
suhlasim s komentom vyssie.. radsej ist a byt pod dozorom 😊

danieli
25. nov 2020

Ak vies kolko trva cesta do nemocnice, kde je problem😉? ja som mala taktiez porodnicu 1:20 a druhu 20 minut, nakoniec moj lekar bol mimo, ale dala by som v pohode prvu aj druhu nemocnicu, co sa casu tyka. Dopredu sa vies pripravit, ze mozno budes v nemocnici skor a dlhsie, ale to zas pri porodoch malokto vie nejako vyratat kolko je idealna doba, budes mat pocit, ze treba pojdes 🙂 a stihnes 🙂 a nedaj na reci druhych, niekedy len ostatni akoby potrebovali vyjadrit svoj nazor, aj ked sa nepytas...

katarinka89
25. nov 2020

@nikol889988 takých, ktoré rodia pomaly doma ako prvorodičky, JE MIZIVE PERCENTO. CIZE URCITE ZA HODINU STIHNES DOJST DO TEJ DRUHEJ PORODNICI. ✊

janage
25. nov 2020

@nikol889988 ja sice pri druhom dietati, ale kontrakcie take nijaké, do termínu ešte týždeň, tak pomaly som sa dobalila a muža zobudila, ze radšej poďme. Nemocnicu máme 7min. autom. Nestihli sme ani z bytu sa dostať😉 od vtedy mi nezabudne pri každej príležitosti povedať, že hej jasné, za 2 hod. môžu porodiť len ženy v amerických filmoch (do vtedy som bola o tom skalopevne presvedčená 😂) ale vtedy nám nebolo všetko jedno.
Na Tvojom mieste ležím v tom hoteli pri nemocnici už teraz😀
Proste nikdy nevieš a určite by som nechcela rodiť po ceste v aute.

janage
25. nov 2020

@nikol889988 a tie prvé príznaky môžu byť také nijaké. Keď som chodila na prípravu spomínala lektorka prvorodičku s extra rýchlym pôrodom. To nikto dopredu nevie, či budeš rodiť 2 dni alebo 2 hodiny. Je to nepravdepodobné síce, ale nie vylúčené.

nikol889988
autor
25. nov 2020

@janage jasne chapem ze kazdy to ma inak ale zatial som zatvorena a aj krcok mam celkom dlhy a povedal ze sa o mna neboji qle keby nahodou praskne voda alebo pridu bolesti mam bezat tam... a tak mam este dva mesice do terminu snad nebudem dva mesiace v hoteli 😂 uvidime snad zo stihneme ale keby je to naozaj nejake neznesitelne tak idem do tej blizsej nemocky a tam uz hadam keby je to este ok ma pustia na reverz a leteli by sme do tn

nikol889988
autor
25. nov 2020

@ladyvi dakujem 🙈🙈 a to prehananie mavam dost casto aj take bolesti na kramy ale vcera na poradni mi bolo povedane ze je vsetko ok tak ja neviem ako to spoznam ze uz to pride asi fakt az ked mi odide zatka alebo odtecie voda

ladyvi
25. nov 2020

@nikol889988 ja si myslim,ze vacsina zien stihne dojst. Ja ako druhorodicka by som do 1hodinu vzdialenej porodnice dojst asi nestihla. Porodila by som dost mozno v aute. Ako prvorodicka by som stihla,vtedy porod trval "az" 3 hodiny😂😂
Ja som nemala takmer ziadne kontrakcie,proste tazka pohoda, usmev na tvari, ale som si vravela, aaale podme. Ja tam chcem byt skor nech stihnem cistenie. Houby😂 dosla som a sla som rodit. A aka hrdinka som tam dosla, ze oo som len na 3cm. Jak dobre. Si to tu uzijem na vzdycharni trosku😂 o 5 minut bolo vsetko inak a maly sa hned narodil😂

nikol889988
autor
25. nov 2020

@ladyvi a ako si zistila ze rodis? ono vacsinou asi pridu tie bolesti ale kedze ja mavam bolesti cely treti trimester tak neviem ako spoznam ktore su tie porodne 🤷🏽‍♀️

ladyvi
25. nov 2020

@nikol889988 spoznas. Pri prvom mi odisla hlienova zatka a chodila som vkuse na velku pri kazdej menstruacnej bolesti. To som vedela, ze rodim ale porodnik mi povedal,klud mate este cas, kludne ostante doma. Zasa houby😂 sla som. Nejak som citila, ze toto nemozem doma vydrzat, ako v takej kontrakcii docupitam do auta?Tak aj bolo. Kym som sa obliekla,kontrakcia vytah,pred bytovkou,pred autom, v aute, proste furt 😂

ladyvi
25. nov 2020

@nikol889988 pri druhom som si myslela, ze idem s velkym naskokom. Ziadne prehananie,kontrakcie nic moc, ani predychavat som nemusela, ani hlienova zatka mi neodisla. A aj tak som porodila strasne rychlo. Aby som bola presna cca 1.40minut to cele trvalo aj s vykecavanim sa s doktormi😂

nikol889988
autor
25. nov 2020

@ladyvi joooj tak to si mala este dobre ze si aspon stihla 🙈 ja sa celkom obavam lebo ako pisem cely 3 trimester mavam krce v bruchu prehana ma a furt zo mna cosi kvapka ked som na wc 😬 vzdy uz rozmyslam ci je to ono a potom to prejde tak neviem kks to bude este velka sranda

nikol889988
autor
25. nov 2020

@ladyvi kamaratka mala toto 3 dni a ze kym jej neodisla zatka alebo voda tak to neriesila ze si hovorila ze isto poslickovia a podla dr aj boli🤷🏽‍♀️ ja som to mala jeden den od rana pocit na kramy krce a prehananie mala som pocit ze mi spadlo brusko a furt zo mna cosi tieklo a ja uz ze voda ... a potom som dlhsie lezala a zaspala a rano uz vsetko ok ... ale lepilo mi uz

vandica
25. nov 2020

@nikol889988 Moja kamoška síce teraz rodila druhé, ale bolesti mala úplne minimálne, ani si nemyslela, že rodí, ale pre istotu išli. 5.20 išli z domu 5,48 babo na svete, nabralo to rýchly spád z minúty na minutu. Pôrodnica cca 20min, oni tam boli za 10min, lebo skoro v aute porodila. Prvý pôrod mala tiež veľmi rýchlo no nie až takto extrémne.

janage
25. nov 2020

Však práve to som napísala, že niekedy to proste nevieš odhadnúť. Je to celé také nijaké a potom zrazu máš brutus bolesti a rodiiiiiiiš. 😁

nikol889988
autor
25. nov 2020

@janage kks dufam ze to nejako stihneme cele ale asi fakt radsej behnem do najblizsej nemocky keby cosi a tam ked povedia ze to je este pohode rychlo pojdeme do tn ale istota je istota nechcem rodit v aute😭

nikol889988
autor
25. nov 2020

@vandica tak to tej kamoske v dobrom zavidim ale zas z druhej stranky neviem co by som robila keby sa mi to stane 😂

janage
25. nov 2020

Mňa pri druhom nepreháňalo, ani zátka mi neodišla, proste všetko išlo naraz. Akurát placentu som rodila v nemocnici.
Baby čo rodili dlho Ti napíšu, že v pohode stíhaš. No tie extra rýchle, že nie. Ale ver, že ani jedna z nás nečakala ten extra rýchli pôrod.

nikol889988
autor
25. nov 2020

@janage ved toto mne kazdy hovori ze keby je to predcasne tak je to rychle lebo mala ma len cca 2kg a ja mam siroku panvu.. Ale plus je ze sa neotvaram a mam 4,2cm krcok... ale to sa moze behom par minut zmenit preto mam celkom bobky ze keby sa to spusti napriklad do tyzdna ani o tom neviem. Voda mne odteka cele tehu to mi akurat kontroluju stale ale kazdy ma pripravuje ze to moze prist hocikedy tak ani nespavam uz😭

janage
25. nov 2020

Po tejto našej skúsenosti, všetci mužský kamaráti môjho muža, viezli ženy do pôrodnice pri prvom vzdychu😂neviem síce, čo im porozprával. Ale keďže dieťaťu aj pupočnú šnúru odmotával a dával byt do poriadku, tak asi dosť farbisto😉

janage
25. nov 2020

@nikol889988 a nedalo sa zazmluvnit lekára, ktoremu veríš do tej blizsej nemocnice?

nikol889988
autor
25. nov 2020

@janage aj nad tym som rozmyslala ake tam nejde ani ako tak o lekara ako o vybavenie nemocnice... malu by museli prevazat kedze nemaju inkubatori a ja by som musela mat priviazane nohy a pod... proste horor predstava

zuzu188
25. nov 2020

Mne tiež hrozil pri prvom od 24 týždňa predčasný pôrod,malý sa narodil riadne v termíne a pôrod začal odtečením plodovej vody. Zobudila som sa na mokro v posteli o 6 ráno. Porodila som až pred 7 večer. Druhý pôrod bol rýchlovka,ale pri ňom som hneď od začiatku mala kontrakcie každé dve minúty a ledva sme stihli dojsť do pôrodnice

nikol889988
autor
25. nov 2020

@zuzu188 ak sa smiem opytat vam hrozil predcasny koli comu? mne koli tomu presakovaniu plodovej vody... ale kym jej ma na sone dost nejak to neriesili akurat mi pichli kortikoidy v 24tt a lezala som vyse mesiaca v nemocke a teraz zas tyzden aby mi kontrolovali infekciu ale kedze je vsetko ok lezim doma a dufam ze tiez porodim ako vy aspon ked uz bude donosena riadne

janage
25. nov 2020

@nikol889988 tak potom riešenie od 36 týždňa sa nechať hospitalizovať v nemocnici, kde chceš rodiť. Ten mesiac by si tam dala?

nikol889988
autor
25. nov 2020

@janage presne to aj chcem ak dovtedy potiahneme urcite to chcem riesit tak 🙂

kiki9871
25. nov 2020

@nikol889988 ahoj, ja som z NR, rodit som sla do BA, od 35tt som musela uz len lezat a mat kludovy rezim, nakolko som sa zacala otvarat a mat kontrakcie a hrozilo mi, ze predcasne porodim. Vydrzala som do 37tt a voda mi praskla rano o pol 3 a porodila som o 13:45 (prvorodicka). Ked som prisla do nemocnice, bola som otvorena na 4cm. A to som si este balila doma nejake veci, plus cesta. Takze da sa to stihnut. Samozrejme ale clovek nikdy nevie, co bude na cestach (zapchy, nehoda atd). Ale podla mna to stihnes😉

basska_b
25. nov 2020

Určite stihnes. Neváhala by som ani sekundu. Prvorodičke to trvá dlho... Keby bolo niečo ozaj zle, že by si krvácala, tak pôjdeš proste do najbližšej..

tatiana1329
25. nov 2020

Stihnes. Ja som mala porodnicu viac ako hodinu cesty od domu (blizsia nebola) po ceste kde treba ist 50tkou max. O tretej rano mi zacali uz take silnejsie a pravidelne kontrakcie a este som viac ako hodinu behala po dome nez som sa rozhodla ze uz asi treba aj muza zobudit... :D isli sme pomaly a stihli sme akurat, prisla som do porodnice a bola uz na 8cm otvorena. Neboj sa urcite to stihnes. 🙂 ked budes mat pocit ze uz, tak chod a je. radsej pockat tam ako sa doma nahanat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre