Štikútka bábätka v 3. trimestri

dompod
17. jan 2015

Mamicky zistila som ze mam pohyby v brusku hned za sebou a citala som ze to moze byt sposobene aj tym ze ma dietatko omotanu pup.snuru okolo krku ☹ bojim sa aby sa mu nieco nestalo ☹

matulik5521
17. jan 2015

@dompod neboj, moj mal stikutku aj par krat denne, uz mi to liezlo na nervy ako mi brucho nadskakovalo, hlavne ked som chcela spat 🙂 ked sa maly narodil, pupocna snura bola tam, kde mala byt, pokial citis aj ine pohyby, tak je to v poriadku, uzivaj si, ja si uz ani nepamatam, ake to bolo 🙂

dompod
autor
17. jan 2015

@matulik5521 aaano citim aj ine pohyby tak sa nemam nicoho bat? Strasne som sa zlakla toho ked som to citala

nelly004
17. jan 2015

@dompod môj syn bol omotaný v pupočnej šnúre celý, okolo krku aj pod ramienkami ako traky... a vedeli sme o tom podľa sona..Tiež som sa bála ale všetci - aj môj dr. a aj 3 lekár v nemocnici mi povedali, že je to bežné a netreba sa báť... Ale je pravda je štikútal veľmi často..ale skôr to bolo pitím plodovej vody ako pupočníkom.

matulik5521
17. jan 2015

@dompod keby som bola este raz tehotna, tak uz necitam nic na nete, lebo vsetci maju uplne overene informacie z osmej ruky 😀 vobec sa neboj, ked kope, vsetko je fajn, za par tyzdnov pojdes na monitor a tam tiez uvidis, ze vsetko je v poriadku, pockaj ked uvidis, ako mu bije srdce, (moj vzdy prave vtedy spal 😀 )a zase budes o nieco pokojnejsia 🙂

dompod
autor
17. jan 2015

Idem v pondelok tak dufam ze mi dr povie ze je csetko ok 🙂 je dobre ked o tom dr poviem?

dompod
autor
17. jan 2015

@matulik5521 Idem v pondelok tak dufam ze mi dr povie ze je csetko ok 🙂 je dobre ked o tom dr poviem?

marika1066
17. jan 2015

Aj moj maly dnes cikutkal 3 razy uz , som v 38 tyzdni vo stvrtok idem na vyvolávanie,teraz vecer sa mi dako velmi hýbe tak rozmýšľam ci je vsetko ok, on je síce celé tehotenstvo velmi aktivny no čím sa blíži porod tym sa o maleho viac bojim, neviem preco

oira
17. jan 2015

Kludne by som sa doktora popytala na vsetko, co ma takto tazi na dusi,
dolezite je aby si bola psychicky v pohode. Moj maly stikutal v poslednom
trimestri prakticky denne, niekedy aj 15 minut v kuse. Ak citis aj ine pohyby, ze kopka
- tak sa nemas coho bat. Su to vsetko normalne prejavy, s pupocnou snurou omotanou
to nemusi mat nic spolocne.

matulik5521
18. jan 2015

@dompod kludne sa spytaj doktora, a aj keby malo snuru okolo krku, to este neznamena, ze sa nieco deje, stava sa to dost casto, mozno ti spravi ultrazvuk, aby si bola pokojnesia, a to ze sa bojis, je uplne normalne, aj ja som ho stale kontrolovala, a to ti uz zostane cely zivot 🙂

julia92
18. jan 2015

Moja štikúta každý deň, niekedy aj viackrát za deň. Ak cítite aj iné pohyby, bude to ok. Len sa netreba stresovať. Pre pokoj na duši sa zajtra poinformujte o doktorky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre