Styk v 39. týždni na vyvolanie pôrodu.

25. mar 2020

Ahojte zeny, chcela by som trosku uz urychlyt porod.... Som na 2cm otvorena, ale stale nic.... Myslite, ze by sme mohli mat styk na vyvolanie? Skusit to? Aj ked som otvorena na 2cm.... Ďakujem

noemi155
25. mar 2020

Mne to pomohlo
Ale keď sme pred tým tak nič
Ale pak sme dali červene víno,dvakrát miluvacka a už v noci sa to pomaly rozbehlo cely deň kontrakcie a další deň porod

monika2012
25. mar 2020

My večer okolo 20:00 hod. milovanie úmyselne kvôli vyvolaniu pôrodu. Myslím, že tie spermie uvoľňujú krček maternice a orgazmus (ženský) spúšťa kontrakcie.
U mňa to zafungovalo (ale bola som v termíne). V noci okolo 01:00 hod. sme už išli do pôrodnice s kontrakciami každých 5 minút. A ráno bola dcérka na svete.
Skúste, ak nepomôže, neuškodí.

autor
25. mar 2020

Ďakujem za rady, vyskusame teda ☺️ snad sa to urýchli

kukulienka83
25. mar 2020

No u nás nepomohlo, prenášala som...pri oboch...ale ako vyskúšať to nieje na škodu 😉

andrea_ff
25. mar 2020

Treba skusit

diaalex
25. mar 2020

No mne ani neviem čo z tejto kombinácie pomohlo:
1. Horúca vaňa 30 minút
2. Pikantná pizza (1/2 pizze s plačom už)
3. 5min sex (trebalo mi už neskutočne cikať 😁)
V noci som každú hodinu chodila na wc (čistila som sa), ráno som sa cítila zvláštne, šli sme na pohotovosť (v sobotu) a rodila som, o necelých 5 h bola na svete malá 🙂

autor
26. mar 2020

No neviem nakoniec, ako to bude s tym skúsením, lebo manzel nejako dava najavo, ze sa boji toho uz.... Cize asi bude toto vacsi problem nakoniec 😀 takže možno to ani neskusime, ked sa bude takto k tomu stavat.... Zasa nutit ho asi nebudem

vinejka6
26. mar 2020

Odporúčam čaj na vyvolanie pôrodu. V 1l vody povariť 1 zázvor, 10 klinčekov, 1 škoricu. Piť celý deň po dúškach.
Mne spustil v noci slabucke kontrakcie, ráno už boli silnejšie a pravidelné, na obed mi praskla voda a malá bola na svete. Prenášala som 5 dní, už som nevedela čo mám robiť, na 6ty deň mi mali vyvolávať. Kamoška mi ráno poradila, že si mám urobiť ten čaj, pila som ho po dúškach celý deň, teplý.

ibrunova
26. mar 2020

Sranda, čoho sa bojí, prinajhoršom porodíš 😂 a len pre upresnenie, nejde o samotný sex, ale o tie spermie, ktoré obsahujú oxytocín.

autor
26. mar 2020

@vinejka6 dakujem, skusim, pijem aj ten caj z malinovnika, ale ten teda zatial nema efekt, tak skusim tento ☺️

autor
26. mar 2020

@ibrunova ano ano, to som citala, ze ide vlastne o tu latku, ktora to vyvola, no nejaky ma z toho blby pocit, ze ked som na dva cm otvorena, neviem 😀

ibrunova
26. mar 2020

Mojej kamoške to vyšlo, dcéru dali ku babke, on cez obed prišiel domov, znásilnila ho 😂 prezliekla periny, oprala a keď vešala, prišlo to na ňu 🙂

autor
26. mar 2020

@ibrunova pekne teda :D tak to rýchlo pomohlo :D

jekki
7. júl 2020

Ahojte chcem sa spýtať som v 39 tyzdni a za 7 dni mám termin pôrodu, mala som s priateľom styk ale krátky a pomalí ,chcem sa spýtať môže to niako uškodiť bábätku alebo mne ?

autor
8. júl 2020

@jekki nemoze, mne osobne neuskodilo nijako, len som zacala den po tom rodit o 5 dni skorej som porodila 😉

autor
8. júl 2020

@jekki a vsetko v poriadku, aj porod super, cize to mozno este pomohlo 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre