Svrbenie kože týždeň pred termínom pôrodu, je to normálne?

smejko25
12. okt 2019

Ahojte som momentalne tyžden pred termínom pôrodu a v poslednej dobe som si všimla že parkrat do dňa ma dosť svrbi koža raz na rukach raz na nohe alebo brucho 🙂
Nemám žiadne vyražky ani nejake pupence alebo tak...
Poškrabem dlhšie a je to vybavene ale aj tak...
Je to pred pôrodom normálne alebo radšej zajsť k lekarovi ? 🙂

majaga
12. okt 2019

Ahoj. Pokiaľ niesi žltá, nemáš žlté skléra v očiach, nemáš nejakú alergiu, ani iné príznaky, tak ano. Stačilo by dodržiavať dostatočný pitný režim, premasťovať kožu aj niekoľkokrát denne.🙂

martinka13
12. okt 2019

Zmienila by som to lekárovi. Kvôli pečeni

smejko25
autor
12. okt 2019

@majaga no ziadne take priznaky nemam 🙂 len proste ked ma raz zacne svrbiet ruka tak skrabem skrabem a prestane 🙂
@martinka13 no len poradnu mam az v stvrtok tak rozmyslam ci ist hned v pondelok alebo pockat 🙂 zas to nieje take zeby som sa nejak do krvi skrabala ako som citala na internete 🙂

katarinka89
12. okt 2019

@smejko25 Mňa tak svrbí brucho, niekedy aj zastipe a začala mi koža praskať 🤪

smejko25
autor
12. okt 2019

@katarinka89 mne sa to strieda raz ruky raz nohy raz brucho 😁 len co som si aspon teraz pozerala na internete tak ziadne priznaky ztych co pisu v clankoch o nejakych chorobach nemam tak neviem teraz 🙂 asi uvidim co bude do pondelka a rozhodnem sa 🙂

katarinka89
12. okt 2019

@smejko25 Možno ti škodí aj sprchový gél, mne sa po jednej značke dokonca vyhodili zakaždým po kúpeli červené vyrážky, alebo aj voda môže obsahovať chlór a ten vysušuje. A kedy máš TP?

zzzuzzzu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zzzuzzzu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zzzuzzzu
12. okt 2019

@smejko25 ... urcite sa i pre vlastny klud poradit s lekarom, MOZE a NEMUSI to nieco znamenat. Prirodzene je svrbenie v oblasti trupu z dovodu napinania koze, ale pokial sa pridruzi i na koncatinach, pripadne tvari BEZ sprievodneho vysypu ci vyrazok, vyziadat si pecenove testy. Ja som takto rodila akutnou sekciou v 36. tyzdni z dovodu tehotenskej hepatopatie, ine badatelne priznaky okrem svrbenia koze som pritom nemala, len vdaka obozretnemu internistovi bola vcas diagnostikovana, co nam obom zachranilo zivot, kedze hepatalne hodnoty boli niekolkonasobne prekrocene v dosledku akutneho zlyhavania pecene a toxiny v plodovej vode ohrozovali zivot babatka, drzim palce, aby to bolo iba prechodne, a pokial by to pokracovalo, urcite radsej kontaktovat lekara, ktory to objektivne vyhodnoti ...

evina57
12. okt 2019

V tehotenstve ma svrbelo brucho,to je asi normálne.
Ale neskôr, keď som už tehotná nebola,tak ma začali hlavne ruky svrbiet. Zistili mi histaminovu intoleranciu.

smejko25
autor
13. okt 2019

@katarinka89 tým to nebude lebo uz som sa posledne razy sprchovala len cistou vodou a stale rovnako 🙂🙂 18.10

@zzzuzzzu Ďakujem za odpoveď 🙂 v pondelok zavolam a uvidim co mi povedia 🙂

martinka13
13. okt 2019

@smejko25 Ja som mala podobne pocity. Šla som k lekárovi a ten mi vzal hneď krv. Netreba to podceniť. Zrejme to nič nebude, ale pre pokoj duše by som isto šla. ...

nycca
18. jan 2020

@martinka13 mne môj gynekológ povedal že sú to nejaké neurologické zmeny. Mna strašne svrbia chodidlá a dlane... Ale niekedy večer aj celé telo... 😏

zontik
18. jan 2020

@smejko25 už máš zrejme po pôrode,tak ti je to nanič, ale náhodou ťa netrápi teraz žlčník? Ja som sa išla v prvom tehotenstve zodrať, čo má všetko svrbelo, inakšie prejavy nijaké..a po pôrode do dvoch mesiacov som bola bez žlčníka 😌

briseovna01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smejko25
autor
18. jan 2020

@zontik ahoj nie ziadne problemy nemam svrbenie do porodu vymizlo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre