Ťažkosti s dýchaním v tehotenstve, najmä v ľahu

greeny
28. jún 2011

Ahojte kocky, som v 30tt a mam problem s dychanim.. mala mi uz asi tlaci na pluca, mam pocit, ze lapam po dychu alebo sa neviem zhlboka nadychut, najhorsie je to najma ked lezim. Je to hrozne neprijemne, lebo som unavena a strasne by som chcela spat, ale stale sa budim, ze nemozem dychat. Neviete mi poradit, co by mi tak mohlo ulavit alebo ako by som si mohla pomoct? Kedy to prejde?

mojesrdiecko
17. máj 2017

Ahojte kočky.som v 6 TT a Chápala by som poradiť čo mám robiť od kedy som tehotná ťažko sa mi dýcha dakedy ani nemôžem spať a aj normálne už nevládzem chodiť strašne ma bolia kríze a dakedy aj brucho čo mám robiť??? Vopred ďakujem za odpoveď 😃😃

evittam
17. máj 2017

@mojesrdiecko Si v 6tt, bolia ta krize, brucho,nevládzes chodiť a dychat?

andrea841
24. jún 2017

@stratenanajdena ahoj kedy ti to s tým dychom prešlo?tiež sa mi ťažko dýcha bojím sa ze sa za dusíme. A co ti pomohlo

tncka
24. jún 2017

@mojesrdiecko a co budes robit v 36.tt? Ked uz teraz nevladzes🤔

nina88
29. apr 2018

Babulky nezadusili ste sa ani vy ani bábätko,ze?? Ja som úplne zúfalá. Uz niekoľko noci vôbec nespím. Nech si ľahnem akokoľvek zobudím sa po pól hodine ze lapám po dychu... 😰

andrea841
1. máj 2018

@nina88 ahoj neboj sa aj ja som myslela ze sa zadusim a tu som😀nic sa nestane tebe ani babatku.Neboj

slnecnica777
21. máj 2018

Ach...tehulky, ja toto prezivam uz 3 tehotenstvo, rada by som bola ak by sa nejaka z vas vyjadrila ci problemy s dychanim mali vplyv na dietatko po porode, lebo u mna to pre babatko nedopadlo dobre...

andrea841
17. jún 2018

@slnecnica777 ahoj u nas to nemalo ziaden vplyv.a u vas co sa stalo ak smiem vediet

slnecnica777
17. jún 2018

@andrea841 Ahoj. Synovi zistili hyperkineticky syndrom, LMD - lahku mozgovu dysfunkciu s poruchami ucenia (dyslexia, dysortografia), navyse hypotoniu svalstva, 2 roky sme museli cvicit vojtovku a lahko oneskoreny vyvoj hrubej motoriky. S tym svalstvom ma problemy doteraz. Musi cvicit, nosit korzet....kazdy rok chodi do kupelov, je sledovany u neurologa.

andrea841
18. jún 2018

@slnecnica777 och to je smutne .A vraveli ti ze to koli tomu?My tiez mame hypotoniu zeby koli tomu😮

slnecnica777
24. jún 2018

@andrea841 no oni vobec nevedia. Zmenila som gynekologa a terajsi mi vravi, ze to nemalo s tym nic spolocne, ze to mohol sposobit porod a ten nebol dobry...

andrea841
25. jún 2018

@slnecnica777 Aha ktovie oni sami nevedia.Ja som bola anemicka zrejme preto.Prajem vela zdravicka malemu

marielka161
27. jún 2018

Ahojte, toto je ako téma stvorená teraz pre mňa, mám problémy s dýchaním ale asi preto, že som mala blok v chrbtici a bolesť mi vyráža až do hrude , podľa ortopéda. Bolesti sa nezbavím nakoľko lieky nemôžem, mám si dávať len teplé suché obklady. Ťažko sa mi dýcha a pri nádychu ma pichá v rebrách. Som teraz v 20 tt. Moja otázka je, že keď ste mali takéto plytké dýchanie, nemali ste problémy pri pôrode? pri pôrode je predsa dýchanie dôležité. ?Máte s tým niektorá skúsenosť? Som objednaná aj na pľúcne vyšetrenie nakoľko bolesť na hrudi je neznesiteľná, ale nemyslím si že mi už bábätko tlači na pľúca, to je asi moc skoro. Aký je Váš názor?

sorbynka
5. mar 2019

Ahojte zienky, ja mam tiez tento problem. Som v 32tt a zle sa mi dycha priebezne cely den aj vecer. Je jedno ci sedim alebo lezim, najlepsie mi je ked stojim, alebo kracam. Ked sa najem tak ma tlaci v strede v nadbrusku ( medzi rebrami ) v zaludku aj tri hodiny po jedle ( preto malo jem - inak to vyvraciam ak zjem viac ). Bola som s tym u lekara na pohotovosti. Zobrali mi moc, krv ( AST, ALT, ALP, GMT, CRP, PLT, HGB ... vsetko v poriadku ), moc v poriadku. zevraj babo tlaci na organy, lebo maternica je uz vysoko. S vysledkami som bola aj u mojho gynekologa, ten mi to podla sona tiez potvrdil. Okrem toho mi ale zalahyna v usiach a obcas vidim akoby take iskricky a trpne mi lava ruka a boli ma chrbat a krize. Moj lekar o tom vie, ale kedze som nemala zle vysledky, tak to sleduje, a kazdu poradnu hlasim ako mi je. Mala niektora nieco podobne? Viete mi poradit este ake vysetrenie urobit? Dakujem

sorbynka
5. mar 2019

Este chcem dodat, podla USG babo bolo velkostne na prislusny tyzden, prietoky boli podla vyhadrenia pani doktorky v poriadku, krcok je skrateny ale bol tuhy. pásy zaznamenali vacsiu cinnost maternice, ale mne tvrdne brucho casto, takze som sa necudovala. Beriem na to magnezium a guajakuran. Tlak mavam nizky okolo 100(90)/70(60). V poradni vzdy 120/70.

silazeny
1. jan 2020

Ahojte som v 24tyzdni a mam problemi d dychanim tazko sa mi dycha niekedy mam pocit ze lapam po dychu mate s t skusenosti dakujem

danielahamar
13. okt 2020

@sorbynka môžem sa opýtať po roku, že načo bol ten quajacuran?

sorbynka
13. okt 2020

@danielahamar Ahoj, guajacuran znasobuje ucinky magnezia, resp uvolnuje este viac svalove napatie a tiez je na nervy. Ukludnuje ( ale vo vyssich davkach ).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre