Trasenie bábätka v brušku v 31 týždni

erika3011
20. júl 2012

Ahojte, som v 31tt a už pár dní pociťujem zvláštne trasenie bábätka v brušku, nie sú to kopance ani štikutka, tie pohyby poznám..toto je iné, riadne sa mi chveje aj bruško ako keby malej bola zima.. čím to môže byť spôsobené? Mali ste to tiež niektorá??? Mala som časté tvrdnutie bruška, brala som magnézium, dočítala som sa žeby to mohlo byť spôsobené jeho vysadením..Poteším sa ak sem napíšete vaše skúsenosti. Dakujem 😉

natalinda88
4. aug 2012

@erika3011 😵 😵

alenka600
4. aug 2012

@erika3011 Drzim Ti palce nech je vsetko OK. Moja sa narodila v 36tom tyzdni, mala len 2600g ale bola absolutne zdrava, nemala ani zltacku ani nic, takze este potiahnite par tyzdnov v klude 2v1 a drzte sa!

janka987
4. aug 2012

@erika3011 dakujem za info a drzime palceky nech pekne vydrzite do terminu v brusku, nech malicka pekne poslucha, do septembra ma casu dost 🙂

jarkarobino
7. aug 2012

dnes som mala poradnu a moj dr povedal na to trasenie, ze to bude stikutka 🙂 tak ja osobne som uz kludnejsia, aj ked mi je malinku strasne luto, ked to ckanie trva dlhsie..ale aspon si precvici dychanie bambulka 🙂

bubutko
11. nov 2012

ahojte, aj ja to pocitujem a dost casto. nemoze to byt kychnutie alebo take nieco? magnezium beriem, ale nepravidelne.

nicky182
11. nov 2012

@erika3011 ahoj, niekde som tu na fore citala, ze po dlhodobom uzivani magnezia, moze mat dietatko "abstak" ked ho douzivas-vysadis ...hladal som tu temu, no zatial som nenasla ...neplas sa, mozno toto nie je tvoj pripad, kazdopadne konzultuj vsetko svoje pochybnosti s lekarom ....nemusi ist o nic vazne, ael aj naopak ...duuuufam, ze babo je ok, drzim palce, pa

alyze
11. nov 2012

Ahojte, naša malinka máva štikútku dosť často, ale toto trasenie je uplne ine, stalo sa nam to asi krat a tiež som sa zlakla, že čo to može byť, možne je aj to magnezko, lebo som ho asi pred mesiacom vysadila a od vtedy sa mi zda že to je 😖

erika3011
autor
11. nov 2012

@nicky182 ahoj, malá má už mesiac a pol 🙂 všetko v poriadku, občas sa jej aj teraz bradička zatrasie ale vraj je to v pohode a vyrastie z toho 🙂

jarkarobino
11. nov 2012

ahojte..malinka to mala tiez..nebola to stikutka, bolo to take zatrasenie sa..ale mala ma mesiac a je ok, nic take ako trasenie bradicky nepozorujem..nemyslim si, ze to bolo z magnezia.. skor ako keby sa zlakla, alebo prebudila..mozno uz v brusku mala ten morov reflex, lebo aj teraz sa strhne a zatrasie rucickami.. urcite sa nebojte, nie je to nic vazne a vase deticky budu ok 😉

nicky182
11. nov 2012

@erika3011 ahoj, joooj, tak gratulujeeeem .-) som rada, ze je teda vsetko ok, zelam vsetko dobre, pa

erika3011
autor
11. nov 2012

@nicky182 dakujeme 🙂

1didi
13. mar 2013

aj ja mávam to trasenie ...podla mňa to je normálne 🙂

sonickaopicka
14. mar 2013

baby to je hrozne jake si vy diagnozy viete hned naordinovať :D ja som tiez v 31.tt a tak isto pocitujem obcas to chvenie bruska, neni to ani stikutka ani kopanec, to kazda z nas vie rozoznať, to len vase babo sa vam chce pripomenut 🙂 a nerieste tu epilepsie prosim vas, lebo si ich este privolate !

willy_wonka
15. mar 2013

ja tiez mavam to trasenie, doteraz ma to pobavilo, ze co tam to male stvara, ale po precitani prispevkov mi nie je vsetko jedno...blby kon:D

erika3011
autor
4. apr 2013

@willy_wonka moja malá má už pol roka a vôbec nič jej našťastie neni ;)

@sonickaopicka myslím si že je normálne ak mamička dbá o to či má dieťatko normálny vývin a ak sa jej niečo nezdá, zaujíma sa o to čím to môže byť, volá sa to zodpovednosť a láska k dieťaťu,strach oň.. Nechápem prečo niektoré ženy ak sa nedokážu adekvátne vyjadriť sa k téme musia iné "ofrflať" za ich starosti. Človek je zvedavý, na internete si prečíta hocičo a práve preto dostane strach, ten najväčší je strach o dieťa a potrebuje počuť nazory iných, ludí, ktorí si prešli tým istým...a nie ludí čo ani možno nevedia o čom je reč a len si potrebujú z dlhej chvíle do niekoho rypnúť 😉

libertine
19. okt 2013

mne to tiez babo robi, ale podla mna to nic zle nie je, robila to aj prva dcera a je zdrava. po narodeni mala potom celu skalu roznych pohybov a zvukov, ktore su normalne u novorodencov a to mohlo byt nieco podobne 🙂

jani2
16. mar 2014

Ahojte, tak k tomu traseniu babatka v brusku: mávala som to aj ja, bolo to občas take zachvenie. Tiež som sa nad tým pozastavovala, čkanie to nebolo, to bývalo iné. Tiež som bala, co to môže byt.
Po pôrode som take chvenie noziciek však zbadala u môjho babatka. Bolo horúce leto, tak som ho často kojila len tak nalahko, nozicky mal hole. A keď zaspinkaval, chodidielko sa mu zvyklo zachviet. Raz jedno, raz druhé...bola som z toho vylakana, išla som k neurologicke. Ta ma ukludnila, že sú to len neepilepticke zachvevy, babatko ma velmi nezrely mozocek, tak je pod vplyvom rôznych reflexov, vraj to vymizne. A skutočne, do troch mesiacikov to postupne odznelo.
Teraz ma maly 9 mesiacov, stvornozkuje, stavia sa, no zdravé dieťatko. 🙂
Takze žiaden strach, keď cítite v tehu chvenie alebo trásenie babatka, zrejme sa jedna o toto. 🙂

market26
16. mar 2014

Ahojik vsem gratluji nepotrebuje nekdo kocarek

nromana
27. mar 2014

Ahoj Erika, viem, ze uz je to dlhsia doba co si riesila trasenie babetka v brusku. Ja mam tu istu dilemu, ci je to ok. Som v 35 t a pocitujem to asi 2 mesiace. Je to moje tretie tehotenstvo a este som taketo trasenie nepocitila. Na nete som vela informacii o tom nenasla. Ked som to spomenula na gynde, tak lekarka ma odbila s tym, ze je to stikutka. Ale tu viem rozoznat. Toto je take asi 2 sekundove trasenie, ktore sa niekedy zopakuje asi 2-3 krat. Citim to hlavne po prebudeni. Magnezium beriem nepravidelne, kvoli krcom. Beriem iba prenatelne vitaminy hned od zaciatu tehotenstva. Zatial vsetky vysledky mam v poriadku. Bola som aj na amniocenteze a ta dopadla ok. Prietoky a CTG je v poriadku. Len som trosku chudokrvna, beriem Ferofolgamu.
Chcem sa ta opytat ci si na nieco prisla,z coho by to mohlo byt a ci mala nemala nejaky problem po porode. Dakujem za informacie.

market26
27. máj 2014

nezhani nedi postylku

nromana
14. dec 2014

Ahojte,
3.5.2014 sa nam narodil chlapcek a aj napriek mojim obavam ohladom trasenia je vsetko v poriadku. Malemu sa asi 2 mesiace po porode este trosku zatriasla nozicka alebo bradicka ale potom to vymyzlo. Ako som sa docitala, tak ten tras bol sposobny nezrelou nervovou sustavou, ktora sa este aj po porode stale vyvyja. Mame teraz 7 mesiacov a maly nam robi radost. Uz od 6 mesiacov nam stvornoskuje a je nase zlaticko🙂. Tak chcem aj tymto sposobom podporit mamicky co maju podobnu skusenost aby sa nebali...

suzy29
30. dec 2014

Tiež sa mi to stáva a lekár mi povedal, že to sú normálne pohyby babatka, len nie je priamo pri stene maternice a tie otrasy sú vlastne vibrácie plodovej vody

nelly004
2. feb 2015

@suzy29
@nromana ja som toto isté pociťovala tiež...ale nikdy som to necítila v stave bdelosti..ale v noci som sa zobudila na "trasenie bruška" ale ked som si bruško chytila, tak sa vôbec netriaslo...keď som sa úplne prebrala, tak tiež nič...ja si skôr myslím, že to ani nebolo pohybmi bábätka..skôr to bolo srdčného pôvodu..čítala som to aj na nete od kardiologov..že to môže byť aj z vyčerpania.

zuzinkazuzu
20. feb 2015

to trasenie je z magnezia, ja som to mala tiez,nepacilo sa mi to a dr.povedal ze je to kvoli magneziu, a deticky po narodeni este budu mat to trasenie sem tam nozicka,sanka a pod. Preto som ich prestala uzivat, radsej lezim skoro cely den a tak mi ani brucho netvrdne

kristina_st
1. mar 2015

Ahojte, tak ja som bola včera kvôli zvláštnym pohybom na urgente...som 34tt. Zobudila som sa na také rýchle vibrácie v brušku...trvalo to len par sekund a potom to prešlo. Nedalo mi to tak som isla pre istotu na urgent, ci je vsetko ok. Pasy v poriadku, aj sono aj prietoky, skrátka vsetko bolo ok. Doktor tvrdil, ze to bola stikutka, ale tu predsa rozoznam...Citala som vase komenty a mozno je to predsa z toho magnezka ako pisala zuzinkazuzu, lebo som si ho 3 dni dozadu nasadila kvoli krcom v nohach...dufam ze bude vsekto OK.

nicetina
29. mar 2017

nicetina
@erika3011 moja ako to dopadlo u teba s tym trasenim babatka ? narodilo sa zdrave ? dakujem

erika3011
autor
4. apr 2017

@nicetina Ahoj, stačí si prečítať príspevky vyššie 🙂 nič neboj, je to ok

nicetina
22. aug 2017

@erika3011 Dakujem ti krasne Erika, mala si pravdu, vsetko je v poriadku, klopem si na čelo .. 🙂 nas milacik ma uz 4 mesiace a je nadherny .. :*

beruska87
26. dec 2017

Ahojte maminky!
Keďže su prispevky stare 5 rokov, zaujíma ma, či su vaše detičky zdravé alebo to trasenie niečo znamenalo. My sme boli v 12.tt na prenatalnom skriningu a tam riadne na obrazovke bábätko podskocilo, nadhodilo ho, ešte sa priateľ pýtal, čo to je a lekárka, že nič. Okolo 16tt sa začalo to trasenie, čítala som si vtedy tie príspevky a uzavrela to tým, že som brala viac magnézia. Teraz sme v 29.tt, bábätko je už veľké a to trasenie je fakt pre mňa ako mamu znepokojujúce. Všetky vyšetrenia doteraz dopadli na jednotku, lekárku sa na to zabudnem spýtať a vzhľadom na to, že som mimo SK a veľmi sa tu tebou nezaoberaju, poznám jej odpoveď, povedala by nech sa nechám sledovať alebo že ma môže kľudne poslať do nemocnice. Taký systém tu žiaľ máme. 😕

zuzinkazuzu
26. dec 2017

Nas maly bude mat pomaly 3 roky a nema ziadny problem, ale ja som prestala brat magnezium este pocas tehotenstva, vedela som ze to je preto , neboj budete v poriadku, ak to musis brat tak radsej neprestan

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre